Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Naprawa skrzyni biegów


marteek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na sobotę umówiłem sie na wymianę łozysk w skrzyni u skrzynie biegów Dmowski z Siedlec czy ktoś niedawno robił u Niego skrzynie i czy nadal jest tak dobry jaka ma opinie na forum bede bardzo wdzieczny za szybkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem w Siedlcach skrzynię w czerwcu 2011 i do tej pory jest wszystko ok. Cała naprawa trwała 2,5 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Włśnie wróciłem z Siedlec od Pana Łukasza Dmowskiego, powiem tak nie poznałem samochodu taka była cisza po wymianie zuzytych łozysk.

Z czystym sumieniem jak najbardziej polecam ten warsztat całość trwała trochę ponad dwie godziny jestem bardzo zadowolony z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Mariusz z Białegostoku

U mnie niestety porażka z jakże rozreklamowanym

Mechanika Pojazdowa

Łukasz Dmowski

Ul. Żytnia 121

08- 110 Siedlce.

Nie dość że przejechałem 200 km do ich warsztatu to po miesiącu skrzynia znowu poszła. I nie przekonują mnie tłumaczenia własciciela że "coć tam coś tam"

Skoro jechałem tyle to mógł wymienić co trzeba i przyłożyć sie bardziej. Wymiana skrzyni to nie odkęrcenie koła. Za samo wyjęcie skrzyni płaciłem 400 zł (woziłem do nich samą skrzynię) Więc teraz co znowu mam wyskoczyć z kolejnej kasy za wyjęcie skrzyni, zapłacić za dojazd i może mi zrobią i znów miesiąc pojeżdze... Super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu specjalnie się zarejestrował, żeby zrobić antyreklamę. Pokaż chociaż skan rachunku / faktury to będziesz wiarygodny, bo jak na razie to nie ma podstaw, by Ci wierzyć.

 

Wyjęcie skrzyni 400zł? W ASO ją wyjmowałeś czy co? W warsztatach wyjęcie i potem ponowne włożenie skrzyni to koszt ok. 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich,

 

Niestety u mnie też pojawiał się problem ze skrzynią biegów. Wszystkie objawy wskazują na zużycie łożysk (130tys.km!). Tak się składa że chętnie wybrałbym się do Siedlec, jednak z Gdańska jest spory kawałek drogi. Mam zatem pytanie czy kotoś z Was orientuje się czy w okolicach Trójmiasta istnieje podobny niedrogi i rzetelny warsztat zajmujący się naprawą szkrzyń? I jeszcze jedno pytanie, gdzie w Trójmieście można za rozsądną cenę wymontować i zamontować skrzynię? Biorę pod uwagę wysłanie skrzyni do p. Dmowskiego. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich,

 

Niestety u mnie też pojawiał się problem ze skrzynią biegów. Wszystkie objawy wskazują na zużycie łożysk (130tys.km!). Tak się składa że chętnie wybrałbym się do Siedlec, jednak z Gdańska jest spory kawałek drogi. Mam zatem pytanie czy kotoś z Was orientuje się czy w okolicach Trójmiasta istnieje podobny niedrogi i rzetelny warsztat zajmujący się naprawą szkrzyń? I jeszcze jedno pytanie, gdzie w Trójmieście można za rozsądną cenę wymontować i zamontować skrzynię? Biorę pod uwagę wysłanie skrzyni do p. Dmowskiego. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Hej, mam ten sam problem w N15 1.4, także jestem z Gdańska i także mam daleką drogę do Siedlec. Robiłem rozeznanie w Trójmieście. Są dwa zakłady:

 

http://www.oskp.gda.pl/

http://www.skrzynie-biegow.eu/

 

W jednym z nich robią już tylko automaty, w drugim za naprawę chcieli 800 zł. już uwzględniając robociznę. Niestety nie pamiętam który był który, bo dzwoniłem tam jakieś dwa miesiące temu.

 

Tak sobie myślę, ciekawe czy udałoby się nam w jakiś sposób połączyć siły. No chyba, że uporałeś się ze swoją usterką i możesz coś dodać do tematu.

 

EDIT:

Naprawdę nikt w Trójmieście nie przerabiał problemu ze skrzynią biegów? Pomijam oczywiście zachowanie kolegi pulkownika, który najpierw dziękuję za okazaną mu pomoc, a potem nie raczy już umieścić informacji jak problem rozwiązał. To standard na polskich forach, niektórym trudno jest się potem pofatygować i napisać jak sobie poradzili z kwestią, o którą pytali. W efekcie mamy tysiące rozpoczętych wątków bez rozwiązania.

Edytowane przez rabarbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakby kogoś interesowało to ostatnio ziomek u Dmowskiego naprawiał skrzynię i podejrzał jakiej firmy łożyska wkłada, okazało się, że są to łożyska firm FAG i KOYO.

Edytowane przez Bonhart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

3 miesiące temu powiedział mi mój mechanik, że skrzynia w moim Nissanie (N15 1.4 75KM) jest do wymiany i będzie to sumarycznie kosztowało około 1000zł a na pytanie czy jak włożę używaną skrzynię to jaką mam gwarancje, że nie będzie działała identycznie - odpowiedział, że nie ma takiej gwarancji. Poczytałem więc w internecie i na kilku forach znalazłem informacje o p. Łukaszu z Siedlec i pomyślałem, że może warto zaryzykować bo usługa u niego kosztuje 450 zł i jest jakaś szansa, że będzie dobrze i zaoszczędzę wtedy pozostałą kwotę. Zadzwoniłem w piątek po południu i kazał mi przyjechać następnego dnia rano - mieszkam niedaleko (ok. 120km) więc bez problemu tam dojechałem. Na miejscu On wsiadł przejechał kawałek moim niebieskim trupem i się dziwnie uśmiechał, że się nie bałem bo łożyska są praktycznie na wykończeniu - pewnie gdybym wiedział, że jest tak źle to bym się bał ale skoro byłem nieświadomy to żadnego strachu nie odczuwałem. P. Łukasz zabrał się do roboty i już po 2,5-3 h jego pracy i dyskusji na bieżące tematy polityczne płaciłem p. Łukaszowi za łożyska i naprawę i powiem szczerze - ten samochód nigdy tak cichutko nie chodził jak po tej wymianie :) dostałem gwarancje na przejechanie kolejnych 100tys km i zadowolony wróciłem do domu. Gdy wymieniałem łożyska w skrzyni samochód miał na liczniku 205 tys km co według p. Łukasza najwyższy czas na łożyska.

 

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z tego, że zaryzykowałem i pojechałem do niego naprawić ten problem - uniknąłem w ten sposób niepotrzebnej wymiany skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz z Białegostoku

Ktoś tu specjalnie się zarejestrował, żeby zrobić antyreklamę. Pokaż chociaż skan rachunku / faktury to będziesz wiarygodny, bo jak na razie to nie ma podstaw, by Ci wierzyć.

 

Wyjęcie skrzyni 400zł? W ASO ją wyjmowałeś czy co? W warsztatach wyjęcie i potem ponowne włożenie skrzyni to koszt ok. 150zł.

 

Dawno ne zaglądałem ale odniose sie do zarzutu. Coś tam robiłem dodatkowo stąd 400 zł (mniejsza o to) Chodziło mi generanie o koszt wyjęcia, dojazdu itd. Nie mam zamiaru nikogo oczerniac, facet robił na mnie mega profesjonalne wrażenie, jednak wrazenie to jedno, efekt drugie.

I generalnie chodzi mi o to że w wielu postach widze same zachwyty, jednak niestety dla mnie, moj skromny przykład pokazuje ze nie zawsze jest tak super i nalezy liczyc sie z ew. dodatkowymi kosztami - choćby na gwarancji tego warsztatu (czyt. Pan z Siedlec nie jest cudotwórcą, jak można by miec wrazenie po postach niektorych)

W temacie ja zrezygnowałem z dalszego robienia skrzyni i kupiłem używkę (ok 1500 zł) i narazie odpukać śmiga bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

W temacie ja zrezygnowałem z dalszego robienia skrzyni i kupiłem używkę (ok 1500 zł) i narazie odpukać śmiga bez problemów

 

a jaka masz gwarancje ze lozyska w tej uzywanej sa w odpowiednim stanie i przejedziesz jeszcze kilka tys km? dlatego ja wolalem zaryzykowac koszt paliwa + koszt lozysk + koszt naprawy i w ten sposob uniknalem kosztu wyjmowania skrzyni + kupna skrzyni + kosztu włożenia... akurat w moim przypadku okazalo sie to sluszne wyjscie i jestem kilka 100 do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, gdzie kupowaliście łożyska do naprawy skrzyni w Almerze 1.4 N15? Jaki był ich orientacyjny koszt? W Gdańsku jest firma, która naprawia skrzynie. Ceny podali: koszt wymiany łożysk to 400pln, koszt kompletu łożysk to 450-500pln. Wymiana łożysk jest stówkę droższa niż w Siedlcach, ale akurat to dla mnie bez znaczenia, bo transport do Siedlec mi podniesie koszta o tą właśnie stówkę. Natomiast co jeśli chodzi o cenę kompletu łożysk? Podpowiecie coś? Dzięki :).

Edytowane przez rabarbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Miałem problem z skrzynią biegów ale zaczne od początku. Mam primerkę P10 rocznik 1995 sedan z silnikiem 1,6 uzbrojoną w gażnik. Jeżdze od prawie 10 lat na gazie więc jeżdze tanio. Problem zaczął sie nie dawno praktycznie z skrzynia biegów. Sytuacja drogowa chce wyprzedzać pojazd wolniejszy jest miejsce i rura. Na wysokości pojazdu wyprzedzanego w pewnym momencie brak mocy silnika i zgrzyt jak u dentysty właczam 4 bieg i dokonuje dzieła wyprzedzania. To był 1 objaw wyskakujacej 5 w skrzyni biegów. Po jakimś czasie 5 bieg wyrzucało nagminnie.Praktycznie musiałem trzymac lewarek w pozycji 5 biegu.

Wiedziałem o specjaliście z Siedlec jednak postanowiłem sam zadziałac z mechanikiem.Pierwsza opcja na szrot i znaleść inna skrzynie co też uczyniłem . Zadowolenie było moje krótkie ta sama przypadłość lecz trochę pózniej to znaczy przy 110km/h bieg 5 wyskakiwał.

Szukałem w całej Bydgoszczy i okolicy fachowców telefonicznie z okresleniem usterki skrzyni biegów (5 bieg wyskakuje), wyobrazcie sobie żaden warsztat nie umiał mi ustalić dokładnej ceny naprawy skrzyni biegów.Poprzestałem na szukaniu i obiecankach cacankach jak zajrzymy do Pana skrzyni to bedziemy wiedzieli co do wymiany i za ile. Moim zdaniem jest to wpuszczanie klienta w maliny i i dyktowanie ceny bo klient zapłaci bo chce jeżdzić absurd. Dałem sobie spokuj z tymi pseudofachowcami od skrzyn biegów.

Zadzwoniłem jeszcze do warsztatu powyżej co kolega podał  www.skrzynie-biegów.eu tam to już w ogóle panowie szlachta.Tak owszem naprawia moja skrzynie tylko

- skrzynia zdemontowana z auta i dowieziona do nich

- cena za naprawę 5 biegu  800 PLN

Wiecie co zadzwoniłem do Siedlec do Pana Dariusza Dmowskiego mam do nich 390km w jedna stronę jestem z Tucholi.

Umówiłem się na wizytę w jego warsztacie. Po przyjeżdzie na miejsce i feryfikacji skrzyni tej z szrotu bo na tej jeżdziłem krótka decyzja.

Naprawiamy moją skrzynie którą miałem w bagażniku element szrotowy wywalamy wkładamy moja skrzynie z naprawionym  5 biegem.

Troche to trwało ale cóz wywalic skrzynie włożyc druga wszystko to trwało około 5 godz.

W czasie naprawy miła pogawedka z Panem Dariuszem ,który konczył naprawiac moja skrzynie Pan Łukasz wyrzucał juz szrot z auta na podłogę.

Po naprawie próba auta i jest wszystko w porzadku.

Najważniejsze koszta wszystkiego:

naprawa 5 biegu -            250 zł

wymiana skrzyni biegów - 250zł

razem                               500zł ale ,że byłem u nich drugi raz (pierwszy raz na bieg wsteczny 7 lat wstecz),zniżka dla stałego klienta w kwocie 50zł.

koszta paliwa   390km x 2 = 780km x 7,5l/LPG (7,5l/LPG na 100km)= 59 litrów LPG x 2,63zł /LPG=155,17 zł

Razem:     450zł + 155zł = 600zł wszystkich kosztów  w Siedlacach nie licze czasu rzecz jasna.

Na drugi dzień skrzynie z szrotu oddałem z powrotem i odzyskałem moje 200zł

Krótkie podsumowanie

Panowie z Siedlec to naprawdę fachowcy i bede polecał ich wszystkim jeżdzącym nisano.Mimo odległości 390km są tańszi niz warsztat pod Gdanskiem do którego mam 120 km i jeszcze do sumy 800zł za naprwe skrzyni doliczyc jej demontaz i montaz.

Powiem tak czasem lepiej poświęcić czasu i pieniedzy na sprawdzonego fachowca niz przepłacać u sasiada za płotem -Ciepielewo koło Pruszcza Gdanskiego

Zadowolony użytkownik  nissana primery p10 , szerokości  Panowie ................ :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfik1971

Witam podepne sie pod temat nissan serena 1.6 16v 97 km z 2000r i problem chyba ze sprzęgłerm ,gdy auto stoi na luzie słychać chrobot ,a gdy wcisne pedał sprzęgła to cisza dodam że są delikatne problemy z wrzóceniem 1 ,inne biegi wchodza płynnie,sprzęgło łapie wpołowie co to może być/Pozdrawiam

Edytowane przez wolfik1971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może łożysko juz się jakies konczy w skrzyni ale..., co ci szkodzi wykonaj telefon do Siedlec pogadaj bedziesz wiedział wiecej albo o sprzegle albo o skrzyni

 

pozdrawiam

Edytowane przez bandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...