Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11.144 2001 2.0 TD] Silnik z p11


Loopezik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Padł mi silnik w p11.144 (2001 r.). Czy z p11 (np. 1998 r.) będzie pasował? Na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasował, tylko zwróć uwagę na osprzęt jaki ty masz a jaki ma drugi silnik. Chodzi mi o pompy były bosche i zexele, ty napewno posiadasz boscha, ale się upewnij, a mogę wiedzieć w jakim sensie padł ci silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasował, tylko zwróć uwagę na osprzęt jaki ty masz a jaki ma drugi silnik. Chodzi mi o pompy były bosche i zexele, ty napewno posiadasz boscha, ale się upewnij, a mogę wiedzieć w jakim sensie padł ci silnik?

No własnie z tego co pamiętam, to moja pompa też jest zexel. Silnik miał zdecydowanie niższe ciśnienie na 1 cylindrze, był słabszy, trochę więcej dymił, aż pewnego pięknego dnia coś zaterkotało, obroty nagle wzrosły, zadymiło się z tyłu, więc go zgasiłem i już nie dotykałem. Ktoś sugerował, że może turbo padło, ale tak czy inaczej silnik też już jest do naprawy lub wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P11.144 były montowane tyllko pompy Boscha. Raczej ciężko by było tu wsadzić zexela - trzeba by podmienić komputer, a ten z P11 może mieć problemy z obsłużeniem np. automatycznej klimy.

Tak czy inaczej nie widzę tutaj diagnozy co się stało. Może od razu całe auto zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jest Bosch.

Auto też próbuję sprzedać, za 5500 jest do wzięcia tak jak stoi, jest w dziale "sprzedam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra, silnik przełożony, działa. Całość mnie wyniosła jakieś 3000. Sprzedaż nieaktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...