Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Większy bak...?


Gość Aspic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm 60l i w Twoim przypadku pewnie z 1000km zasiegu w trasie to malo? Ciezko spotkac wiecej.

 

Najprosciej bedzie chyba wozic ze soba kanister.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio jestem dwa razy około 50km od granicy z Białorusią (moja siostra się tam przeprowadziła i ją odwiedzam) a tam tank w przeliczeniu kosztuje lekko ponad 2PLN za litr lecz mimo że tam zatankuję do pełna to zanim ponownie ją odwiedzę to jeszcze dwa a nawet czasami trzy razy zatankuję po te kosmiczne prawie 6PLN więc dlatego zależy mi na większym zbiorniku by starczało mi na dłużej tego tańszego paliwka a pełen bak starcza mi na około 850km przy mojej jeździe przy czym średnio w tydzień góra półtora i już robi się pusto i trzeba znowu zatankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem gościa który sprzedawał baki większe pojemnościowo do samochodów typu Golf, poszukaj na allegro. Były to chyba 120 litrowe więc 2x tyle co masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

 

kolego kupujesz 2gi bak ... jest plastikowy więc zaopatrujesz się w opalarkę i kompresor

wskakujesz pod samochód i patrzysz gdzie masz miejsce pod karoserią, grzejesz i pompujesz kompresorem, tylko z umiarem żeby dziury nie wydmuchało...

ps. to tak w skrócie ;)

 

poozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwaltek, ale ile moze ugiąć tym sposobem? jak zyska 10litrow to bedzie huk! A roboty z tym od ch...ja. tu juz lepiej dac jakiś baniak albo balon do kola w bagazniku. do rurki wlewu nie jest daleko. A nie mozna wziasc np 10 szt kanistrów i nalać do nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak najtaniej, najbezpieczniej i bez głupot jak i kombinacji, to zaopatrzenie się w karnistry 20l, tak jak to było w latach 80/90. Karnistry takie teraz są tanie, jak się znajdzie na jakiejś giełdzie lub rynku ze "starociami i złomami". Bezpieczne, wygodne i stosunkowo łatwe w przewiezieniu w bagażniku czy wewnątrz samochodu. Potem wyciągasz i dalej jeździsz, nie przeciążając samochodu, tylko dolewki co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyzej najlepiej karnistry metalowe kup zwroca sie szybko. gdy pokombinujesz z bakiem to nie wiem jak przeglady by wygladały czy czasem sie nie doczepia.

a na przejsciach granicznych odrazu auto staje sie podejrzane ze słuzy do przemytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega granicy nie przekracza, ale na przeglądzie problem może być.

Prócz tego jak będzie zbiornik większy, to będzie bardziej wystawał w dół - łatwo przedziurawić i nie wszędzie sie wjedzie.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy po to się kombinuje że można jednorazowo przewieść określoną ilość litrów w karnistrach, a jak bak większy to wiadomo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kanistrze można jednorazowo 10litrów więc nie wiele a po za tym nie lubię się bawić w dolewanie najlepiej jakby był jeden duży bak. Poszukam może znajdę coś na allegro taka 120 jak "dszywala" wspominał to już by było fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wywal zapas, kup taki wyprofilowany zbiornik żeby wszedł tam we wnękę zapasu, jeszcze może wystawać dobre 10 cm ponad wnękę i problem masz zgłowy, przykrywasz to wszystko oryginalną tekturą z bagażnika i nikt nic nie wie :) a zyskasz spokojnie z 50 litrów, nawet kupić zbiornik po samej butli gazowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK i co będzie osobno tankował do bagażnika? :P

 

A czy to ma jakąś różnicę ? nawet dać rurkę z "przemytniczego" baku do docelowego :)

 

Albo mam jeszcze inny pomysł, uszczelnić wszystkie drzwi, okna komorę bagażnika i zalać ropą :) wejdzie pewnie z tysiąc litrów, jak nie więcej ! :P Ewentualnie w koła przez wentyle też można wlać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana zbiornika na nie oryginalny większy jest żle widziane na granicy czyli przemytnik. Nawet można stracić takie auto na granicy. Najlepszym wyjściem jest kupno passata kombi. wchodzi ropki około 110l do tego kanisterek 10l. Przez granicę przejeżdza na 10 aut 9 passatów. Więc jesat opłacalny taki passat jako drugi tylko na wyjazdy na wschód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...