Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stukanie


Gość arni84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kupiłem Terrano z 99 roku silnik 2,7 TDI 125 koni nadwozie krutkie 3 dzwiowe problem jest z układem napędowym!

Po odpaleniu samochodu gdy silnik pracuje na wolnych obrotach i na luzie słychać stuki wydobywające się z okolic skrzyni gdy tylko wcisnę odrobinę pedał sprzęgła stuki cichną i wszytko jest OK. Myślałem że to koło dwu masowe ale z tego co się dowiadywałem to w tym modelu nie ma koła dwu masowego , chcę też dodać że podczas jazdy nie ma żadnych problemów nic nie szarpie nie stuka nie wyje a sprzęgło działa bez zarzutów ! Myślę ze już ktoś z was miał taki problem i mi podpowie co to może być ? Z góry dziękuje wszystkim i będę czekał na wasze opinie na ten temat. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor w położenie neutralne i poprzekładać wszystkie bigi, możesz się jeszcze ciekawszych rzeczy dowiedzieć.

Nie wiem na ile Ci to postukuje i jak to jest głośno. Na początek proponuję wymienić olej dolewając tak z 0,5 l ponad stan. Następnie albo wcześniej przejżeć forum. Większość zagadnień było już poruszanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że olej nie pomoże sprawdzałem to jest stan ale nie wiem kiedy był wymieniany. A to stukanie jest głośne jak się stoi na zewnątrz samochodu to słychać je bardzo mocno , co do oleju miałem zamiar wymienić na nowy dzwoniłem nawet do serwisu a by się dowiedzieć jaki tam przychodzi , tylko mam obawy bo z doświadczenia wiem ze jak nie był dawno wymieniany i zaleje nowy to się może zacząć dopiero jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie w którym miejscu jest ta tulejka? U mnie jest coś takiego że jak odpalę rano te tego stukania niema takiego głośnego tylko w miarę nagrzewania robi się głośniejsze. Zrobiłem tym autem trasę 600 km bez przerwy i nić się nie działo! Czy jak będę tak dalej jezdził to nic się nie stanie złego , mam zamiar tak z miesiąc pojezdzić a potem chcę to zrobić bo mnie wkurza to stukanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tulejka znajduje sie na walku na ktorym pracuje sprzeglo ... generalnie mozesz tak jezdzic i nic sie nie stanie ten typ tak ma. Czasami moze byc to tez lozysko od sprzegla ale wiele osob wymienialo sprzeglo i stukanie zostawalo. Tulejka dostepna tylko w ASO cena to jakies parenascie zlotych. Nie wiem czy to oplacalne bo zrzucenie skrzyni calkowicie wiaze sie z duzą iloscia pracy. A musisz ja zrzucic calkowicie by sie dobrac do niej. Osobiscoe smigam tez juz tak 2 lata i nic sie jak na razie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Dzięki zastanowię się co z tym fantem zrobić :thumbsup: Wydaje mi się że masz racje i zauważyłem taką rzecz że jak nacisnąłem sprzęgło powoli i powoli puściłem to stukania nie było a jak zrobiłem to normalnie to stuk był :)

Pozdrawiam wszystkich i Wesołych świąt życzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

U mnie jest identyczna sytuacja. Stukanie słyszalne w okolicach skrzyni. Też po wciśnięciu sprzęgła i powolnym puszczeniu stukanie nieraz ustaje a nieraz nie. Jeżdżę już 3 lata i nic się nie dzieje, poza tym że nie przyjemne dla ucha  :rolleyes2:. Wymiana oleju nie pomoże na tą dolegliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to miałem,ale tylko na zimnym silniku.

Jezdziłem tak 1.5roku i oleje były do wymiany bo 40 tys.nabite.

Po wymianie olejów zrobiłem już 5tys.km i jak na razie cisza. Także jak masz i tak oleje do wymiany,to lepiej wymień i zobaczysz co będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...