Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Utrata mocy przy 2,5tys obr primera p11 2,0td


Gość miniek834
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miniek834

Pomocy mam problem od nie dawna przy 2,5tys obrotów turbina chce działac ale nagle jest dziwny dzwiek i nie idzie kopci na czarno??. Normalnie przy odpaleniu silnika nic nie kopci turbina normalnie sie włąncza słychac too jak zawszeee. Pomózcie bo nie wiem co mam robic wymieniłem filtr paliwa przez moment było siii ale za chwilke znowuu to samo. Sprawdziłem filtr powietrzaa jest okey odłonczyłem przepływomiez i tez nic?? pomocyy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dzwięk jest podobny do gwizdu? trochę nierówmiernego, pojawiającego się wraz z tymi samymi obrotami i ginący powyżej jakiś obrotów? wydobywa się z turbiny? lub okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a co musze miec i ile tych srubek mam odkrecic jakis schemat tego egr ??

W moim pierwszym poście dałem ci link do tematu z egrem, wejdz w to i zjedź troche w dół i będą zdjęcia które wężyki masz zaślepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawdz ten zawor egr . Jesli bedzie ok to zajmij sie wtryskiwaczem sterujacym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że zaślepiłeś węże nie znaczy że zawór jest zamknięty, Jak go zachlastało oliwą i zblokowało w pozycji otwartej to zamiast powietrza silnik dostaje spaliny na dolot. Jakie masz napięcie na przepływce Czy w turbinie nie ma oleju. Zdejmij ten gruby wąż z niej i zobacz czy w środku jest sucho i czy łopatki obracają się luźno

 

Ja też osobiście obstawiam zacięty EGR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miniek834

A powie mi ktos jakie sruby mam odkrecic z tego egr bo nie mam pojecia?? sa 4 sruby o ile sie nie myle?

 

dzisiaj sprawdziłem napiecie na 5 pinie przepływomierza i okazało sie 1,4v czy moze to byc wina przepływomierza powietrza i egr?? dodam ze auto tylko dwa razy było w polsce i lałem zawsze vpower diesla??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablos167

Też jestem ciekawy jak cała sprawa się skończy ponieważ w mojej Primerze też EGR zostało zaślepione śrubką, lecz minęło pół roku i po zimie kłęby dymu idą niesamowite...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny dym to brak powietrza Nie można jednoznacznie powiedzieć że to i już Trzeba posprawdzać wszystko po kolei Może to być EGR, lejące wtryski pęknięty przewód od turbo lub zacięta turbina a także i walnięta przepływka Równie dobrze też po prostu syfiasty chiński filtr powietrza zbity jak filc, który nie przepuszcza powietrza. Był tu kiedyś opisywany taki patologiczny przypadek gdzie filtr był po prostu zasysany do rury, aż się w nim zrobiło wgłębienie

Edytowane przez and_pec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość miniek834

Dzisiaj sie dowiedziałem od vlamusa ze musze kupic taki srodek czyszczacy i popsikac na przepływomierz powietrza po jego wykreceniu.Nie wiele myslac kupiłem taki srodek czyszczacy ktury ma izopropanol .Wypsikałem połowe puszki poczekałem z 20min wywietrzało zamontowałem

i co sie okazało po owym zabiegu autko smiga jak marzenie.Jutro przejazd po autostradzie i zobaczymy czy bedzie siii

 

I niestety jednak nie pomogło czyszczenie przepływomierza to go wymieniłem na nowy i dalej to samoo.Jak jest zimy normalnie 2,5tys turbo sie włanczaa ale jak sie nagrzeje to znowu kopci na czarno i nie idziee.Byłem u jednego z polskich mechaników w belgi, powiedział 100% turbo kaput juz wszystko wiedziałem o trubo jakie i jaka cena super ,ale jakos nie byłem pewny tej odpowiedzi i zeby ja potwierdzic pojechałem do innego mechanika ktury po ogledzinach powiedział TURBO 100% OKEY.Co sie okazałoo siadła pompa wtryskowa i mechanik odłaczył chip ktury był a ja nawet o tym nie wiedziałem i powiedział ze z chipem to on gwarancji nie da dzisiaj odbiór nissana od mechanika i sie wyjasni .

 

i jednak siadła elektronika pompy wtryskowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...