Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK - DYSKUSJA NA RÓŻNE TEMATY


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mike12345

Mnie się nie podobają nowe silniki 3 cylindrówki z doładowaniem, mogli zmodyfikować stare 4 cylindrowki, ale widać taki teraz trend...

Edytowane przez mike12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ci co mieli okazję pojechać twierdzą,  że są ok. To już nie są motory takie jak np. w Matizach. Tutaj silniki są ładnie wyważone i praktycznie nie czuć, że to 3 cylindrowce. Trzeba zobaczyć, dotknąć i nie kierować się stereotypami ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie się nie podobają nowe silniki 3 cylindrówki z doładowaniem

 

mało komu się podobają ale zapewne wkrótce nie uświadczy się już w nowym aucie "zwykłego"  4 cylindrowego 16 zaworowca o rozsądnej pojemności bez turbinek i innych wynalazków. Za 3-5 lat dowiemy się, ile naprawdę są warte i czy w ogóle opłaca się je remontować

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, dlatego póki jest jeszcze czas (ekopierdolec), cieszę oczy i uszy takim widokiem. Wolnossące 1.8/140KM, bez tysiąca plastikowych opakowań, zbędnych systemów :D

 

IMAG0471.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka z tego radyjka to miód na uszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Ojciec, pancerniak z krwi i kości miał zwyczaj mawiać: "upier*****y silnik to pożar na polu walki". Dlatego mam to we krwi i lubię mieć czysty silnik i bardzo doceniam takie silniki u innych :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim numerze "Motor" jest artykuł na dwie strony ze zdjęciami nowego Note.  Ma być dostępny od października -najtańszy 1.2  43 000  z groszem. Tak, że czekają nas zmiany na nowszy model. Proszę odkładać już pieniążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z 4 dniowego wypadu w Bieszczady.

Tym razem wybrałem Hondę CB 750 Seven Fifty obładowaną trzema kuframi, mną i dziewczyną.

To jest dopiero japońska konstrukcja. Nie do za je cha nia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam gdzie pojeździć :)

 

Trochę już mam auta ale 2 tyg temu miałem najdziwniejsza awarię. Coś pękło z mega efektami akustycznymi. Jadę dalej wszystko o.k, auto prowadzi się o.k, wizualnie z zewnątrz ok. Podejrzewałem zawieszenie. Umówiłem się w aso na ścieżkę zdrowia: szarpaki o.k, test amorów o.k, ukł kierowniczy o.k. Ale mówię, że przy rozprężaniu amora coś dzwoni niekiedy. Szukają, szukają, ściągnęli koła i nic. W końcu przechodził wyższy wzrostem mechanik i wsadził łapę w dolne mocowanie sprężyny przedniej i okazało się, że pół zwoju się ułamało i wpadło do środka. Francuskie parchy nigdy nie przestają zadziwiać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogoda w moich stronach dziś idealna do pracy przy aucie (pochmurno, umiarkowanie ciepło i nie pada) więc postanowiłem podarować mojemu Rumunowi odrobinę luksusu. Został umyty, odkurzony, pokryty waxem, wypolerowany a czarne plastiki odświeżone. Niech ma :-P . Przy okazji stwierdziłem,że te szerokie osłony drzwi plus osłony nadkoli to dobra inwestycja. Plastiki po obu stronach auta w dolnych narożnikach tylnych drzwi wyglądają jak pociągnięte papierem ściernym. Te miejsca, szczególnie podczas jazdy poza szosą dostają niezły wycisk i goły lakier będzie tam szybko w opłakanym stanie. Ponieważ jestem leniwy, do pomocy wykorzystałem polerkę obrotowo-oscylacyjną made in Tesco za 69,90 z kraju zielonej herbaty i jedwabników. Moc 130W,Do nabycia w marketach i w sieci, bezpieczna dla laika, bo im mocniej naciskamy tym obroty spadają i nie ma obawy o przegrzanie czy przetarcie lakieru.Używam jej umiarkowanie intensywnie już trzeci sezon, i o dziwo, działa jeszcze Do ręcznego polerowania blachy idealny jest moherowy (w tym przypadku wełniany) beret zarekwirowany babci 

post-20266-0-79492500-1374758903_thumb.jpg

post-20266-0-95392700-1374758910_thumb.jpg

post-20266-0-86737700-1374758920_thumb.jpg

post-20266-0-29893300-1374758930_thumb.jpg

post-20266-0-16558200-1374758940_thumb.jpg

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się podoba nowa dacia? :devil:  :devil: :devil:  Ma to coś,no nie? Dar jak mogłeś!!! Taaaaaki beret i zniszczyć. :thumbsup:

640-dacia-duster-concept.jpeg

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,ten koncept jest z  2009 rokunastępca daustera tuż,tuż,ale raczej tylko lifitng :thumbsdown:

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Nowy-Duster-oraz-prototyp-Renault-we-Frankfurcie,wid,15840492,wiadomosc.html

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj przejechałem sie do serwisu na test elektroniki w związku z powtarzającym sie poszarpywaniem w czasie jazdy...i testy nic nie wykazały .Żadnych zmian,błędów,zmienionych danych ,nic,nic,nic.

Diagnoza diagnosty...zamulony silnik...a to ja też wiedziałem ,niestety.Tylko co się stało ze zamulony  to on już nie wiedział.

Postanowiłem go troszkę ostrzej potraktować nogą,a następne tankowanie zrobić na shellu benzynką nitro.

A wy mielibyście jakieś uwagi?koncepcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś kilka zbiorników wypalić, żeby v-power zrobiło robotę. Kup preparat STP do benzyny, zalej na zbiornik i wtedy zobaczymy. Jak w silniku i na wtryskach jest już syf, to po jednym strzale STP poczujesz różnicę. STP stosowałem z powodzeniem w Matizie, który codziennie robił 100 km. Jak go coś przymulało, STP dawał radę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną też może być  przytkany KAT.Ostro w ***ę na dłuższym dystansie.Ale nagary powodują wolniejszą reakcję na gaz i spadek mocy,a u ciebie tylko przerywa? STP może być za słabe ,może to,bez rozcięczania

http://www.motochemica.pl/produkty/preparaty/uklad-paliwowy-benzyna-lpg/silniki-benzynowe/

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj przejechałem sie do serwisu na test elektroniki w związku z powtarzającym sie poszarpywaniem w czasie jazdy

może warto sprawdzić przepustnicę? może być zanieczyszczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar przepustnica niedawno była czyszczona,a w czasie ustawiania consultem również...ponoć ,serwisant czyścił.

Maniek,przymulony jest tak do 2700obr,a po tym idzie jak diabeł.W tym też zakresie potrafi czasami poszarpać,czasami bo nie jest to regułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...