Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK - DYSKUSJA NA RÓŻNE TEMATY


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak komuś się trochę nudzi, to można wziać udział w fajnym konkursie. Konkurs jest "wspierany"  przez nasz Klub. Do wzięcia fajne nagrody a sam udział także premiuje nasz klub. Link do tematu na forum:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/91036-uwaga-nowy-konkurs/

 

Jak ktoś zdecyduje się na udział, proszę wchodzić do gry ze wskazanego linku. To będzie premiowało nasz Klub ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powrócę troszkę do tematu zaczętego przeze mnie...

Wizyta w serwisie jak już pisałem nie przyniosła oczekiwanych rezultatów,byłem również na rozmowie w dwóch warsztatach elektro i powiem Wam że w jednym,kazano mi zostawić auto na dwa dni,a w drugim młody chłopak po mojej opowieści umówił się jutro ze mną na kontrolę i stwierdził ,że zajmie mu to godzinkę...

Wlane shell nitro i STP do wtrysków,Note pogoniony tak ze 40 km 140-150 na godz i wydaje mi się że troszkę lepiej reaguje.

Jutro opiszę co wymyślił elektryk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oprócz podejrzeń sondy,jeszcze jedno podejrzenie...któraś cewka...niestety komp tego nie wykrywa,jedynie wypadanie zapłonu.Osłabienie mocy cewki już nie...zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oprócz podejrzeń sondy,jeszcze jedno podejrzenie...któraś cewka...niestety komp tego nie wykrywa,jedynie wypadanie zapłonu.Osłabienie mocy cewki już nie...zobaczymy.

 

Cewka jest prawdopodobna. Faktycznie jej defekt diagnostycznie ciężko stwierdzić. Tak sobie myślę, że może też warto zainteresować się świecami ??? Jak dobrze pamiętam, wymieniałeś chyba na Beru. Kto wie, jaka jest ich jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło pewnie o ostrzeżenie tych z tyłu, że zatrzymujemy się (z perspektywy tych z tyłu) w miejscu :)

 

 

 

Mam założone czterotłoczkowe zaciski brembo z przodu + tarcze 312 mm przód i 310 tył. Jako ciekawostka, zacisk jest tak wielki, że ledwo wchodzi w koło 17". Jak czasami depnę mocno to widać w lusterku, jak niebezpiecznie zbliżają się inne auta  :D

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Beru,miało być ale były tylko NGK.

Jak na złość w warsztacie zjechał się oscyloskop i klapa z kontroli cewek,poza tym wszystkie parametry prawidłowe,nawet napięcia sond,które tak podejrzewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy  nowy Nissan Terrano II coś wam przypomina? - dla ułatwienia dwa inne pojazdy do porównania - a może inaczej - znajdź 10 szczegółów różniących te zdjęcia   :rofl: (lustrzane napisy są wynikiem mojej manipulacji - odwróciłem fotografie dwóch ostatnich,żeby łatwiej się porównywało)

post-20266-0-50348200-1375552523_thumb.jpg

post-20266-0-77390600-1375553064_thumb.jpg

post-20266-0-88160600-1375553072_thumb.jpg

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko wizja artystyczna. Wiadomo, że Terrano II będzie w pewnym sensie autem bliźniaczym do Dustera, ale nie obecnego. Najpierw Duster ma zostać zmodyfikowany i poddany FL. Dopiero na tej bazie powstanie Terrano II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dobrałem się do świec...a raczej na cewkach się diagnoza moja skończyła.Na drugim i czwartym cylindrze cewki mają przebicie.Kielichy świec są mocno pociemniałe,a na ściance jest widoczny punktowy niebieski nalot z przebicia.

Ale już mógłbym to jakoś przeżyć,tylko cena nowych mnie powaliła,od 400 do ponad 700zł.Oczywiście mowa o uznanych markach.

Obdzwoniłem trochę po świecie i znalazłem z rozbitka z 2012 po 50 zł szt :D

Obydwie cewki zaizolowałem tasmą wysokonapięciową i test drogowy...auto nareszcie szło od buta jak należy :D czyli diagnoza trafna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena oryginałów faktycznie niefajna - pocieszam się,że do mojego urządzenia cewka Bosch (zamiennik identyczny z oryginałem - producent zrezygnował z wadliwych Sagem na rzecz Boscha właśnie) kosztuje 70-80 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie mnóstwo jest na temat Sagem'ów dosyć niepochlebnych komentarzy.

U mnie są cewki Hanshin made in Japan...i klapa :D

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,jest dużo,ale firmy jakieś no name...w cenie po 100-150zł.

Właśnie do mnie dotarły cewki z rozbitka :D jak nóweczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ,do 1.4 dostaniesz ale tą za katem,przed nie.Pozostaje tylko NGK,DENSO,BLUEPRINT ,Magneti Marelli i jeszcze kilka...ale ze zmianą nazw coraz wyższe ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wszystkich gorącą prośbę, głównie dla osób wklejających linki z Allegro, podawajcie nazwę pełną nazwę przedmiotu (nie mówie już o firmie, żeby nie obić reklamy), gdyż po jakimś czasie jest problem z odszukaniem tego o czym była mowa, bo inny sprzedajacy wystawia pod trochę inną nazwą i już problem jest z doszukaniem się przedmiotu. Z góry wszystkim dziękuję :)



Jak ktoś chce Notesa w jakimś kolorze do swojego profilu do Sygnaturki to niech pisze :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy już pewnie widzą skąd je wziąć  :devil:   ;)

 

 

eeee tam :) może ktoś będzie miał problem :devil:

 

Wszyscy już pewnie widzą skąd je wziąć  :devil:   ;)

 

A Twój Notesik też jest czarny ?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Diable,wstawiaj mi B-52 :D

 

A teraz Wam opiszę fajną jazdę jaką miałem nad morze ...fajna ,była tylko z nazwy :thumbsdown:

Deszcz,to na początek,ale Rain experty fajnie sobie radziły,120 bez problemu i pełne panowanie,spalanie o dziwo 6.2 przy tej prędkości w tych warunkach w 1.4 do przyjęcia...do czasu,aż na odcinku od Strykowa wyprzedził mnie szalony na jednośladzie i wyłożył mi się przed maską!Żeby jego nie najechać zdemontowałem mu trochę przednie widełki z kołem i u siebie osłonę pod silnikiem :devil:

Szaleńcowi oprócz potłuczenia nic się nie stało,ja osłonę zostawiłem w trawie i będąc ponad godzinkę w plecy ruszyłem dalej...i już tak różowo nie było,120 i spalanie powyżej 7l,mało tego za Kowalem dostałem kamieniem i szyba przednia poszła się j***ć :devil:

Pęknięcie na samym środku ponad 20cm od dołu i rośnie :whistle: Jutro jadę szukać szyby.

Poza tym,wszystko na wesoło :icecream: W Dębkach zamówiony pokój 2 osobowy okazał się trudny do zamieszkania nawet dla jednej osoby :devil:  I po krótkiej acz bardzo wnikliwej kłótni z właścicielem odzyskałem kasę,później dziesiątki szybkich telefonów i jest!Pokój w Rewie,gdzie już kiedyś stacjonowałem...radość do czasu,lodówka pełna ,a w nocy brakło światła...u mnie w pokoju!A wszystkie bezpieczniki załączone!Właściciele w pracy a elektryk miał przyjść wieczorem...zgroza!Dupsko w Notka i do hurtowni elektrycznej,kupiłem prosty wskaźnik i ...rozebrałem gościowi tablicę z bezpiecznikami :D

Okazało się ,że bezpiecznik od mojego pokoju wypalił się,Bezpiecznik klawiszowy tzw S,spowrotem do hurtowni,bezpiecznik i wymiana.I resztę wczasów miałem spokojnych...nie licząc pieczarki pod Redą,co chciała mi zabrać dowód za szybę :devil:

No to tyle :D

Aha! Gdyby ktoś chciał kwaterę w Dębkach to na prawdę polecam pensjonat Jonasz,ale nie bierzcie małej dwójki,to jest nieporozumienie,ale sam pensjonat lux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to grubo było. Dziwi mnie tylko ten wzrost spalania. Czy czasem coś się delikatnie nie skrzywiło podczas tej przygody z motocyklem. Przy takiej akcji, zerwać zbieżność albo geometrię dość łatwo :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...