Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK - DYSKUSJA NA RÓŻNE TEMATY


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz_P11_144

Jestem za.
Za Wołyń.
Zauważcie- Ukraina,Francja Niemcy Włochy,Grecja. Wszędzie coraz większą siłą narodowa staje sie nacjonalizm. A cóż to jest ten zły i tak tępiony nacjonalizm?
Wiara we własny kraj,chęć jego odbudowy,nie podporządkowywanie się nikomu i niczemu(UE) oraz uznawanie go za jedyną słuszną jednostkę ustawodawczą i wykonawczą.
Coś o czym nasi ludzie zapomnieli i tak lgną do UE,USA i wszystkiego co tylko nie polskie.
Co z tego że jesteśmy w NATO? Myślicie że NATO cokolwiek zrobi jak Rosja by wjechała czołgami na tereny Polski? Spoty o WP które jest praktycznie niewidoczne i jest go brak. Nasza armia to generałowie a nie żołnierze.
Na 1 generała w Pl przypada 700 żołnierze a w Chinach 18 tys.
Armia 100 tys? Kpina. Jak 40 milionowy kraj może mieć armie która w razie w ma bronić granic i bezpieczeństwa wew. w ilości 100 tys?
Co z tego ze mamy sprzęt?(kupiony za grube miliony $ zamiast inwestować we własny)

Ruchy Narodowe będą osiągały coraz większe poparcie bo ludzie maja dosyć UE i bandy oszołomów która za setki tysięcy € siedzi,popija kawkę i żre szwajcarskie czekoladki.

Ludzie chcą wolności w pełnym rozumieniu słowa a nie wyjazdów do innego kraju na DO i brak granic. TO tylko przykrywka dla rynków zbytu po cenach o wiele zawyżonych.
Nie trzeba dużo szukać.
W Polsce merci małe kosztuje W PROMOCJI 10 zł w Polo markecie. W llidlu ok 12
w Holandii w Lidlu kosztuje normalnie na półce bez promocji 1.30 €. Rożnica?

Tak mogę wymieniać. Jesteśmy rynkiem zbytu po cena 200-300 %wyższych i to nie tylko spożywki ale także ubrań,art chemicznych,kosmetycznych itp itp...
I na to tez się godzimy.
Byłem w GB. Tam jak jest wyprzedaż to jest wyprzedaż. Kupiłem spodnie bluze,t-shirty i buty oryginalne z Nike a za wszystko zapłaciłem 55 F. W Polsce kupiłbys to za 55 zł? nie sądze.
Ale się rozpisałem.

Polecam sie zapoznać z tym co maja do zaproponowania inne partie polityczne i co miały kiedyś.
Nie sztuką jest zmieniać priorytety pod wyborców ale trzymac sie jednych i tych samych
I jest taka partia. Wciąz niezauważana z ledwo 5 % poparcie o której mówi się tyle co o nowej koloni żuków na gibraltarze.
Ludzie myslą ze mamy system 2-wu partyjny. Wciąż  albo PO albo PIS. Jedni kradna i oszukują a drudzy wywołają wojne z całym światem i postawią w kazdym mieście pomniki.

Specjalnie nie podałem nazwy tej partii aby nie wyszło że jest to promocja wyborcza ale jak ktoś chce wejśc ze mną w polemike to zapraszam na priva :)

Mam wolny tydzień ;)

ZACZNIJMY BYĆ POLAKAMI I INTERESOWAĆ SIE POLSKĄ.
Chociażby ze względu na historię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, ale mod poleciał...... Za dużo, nie chciało mi się czytać - wystarczyły dwa trzy zdania :) Nacjonalizm oznacza wojny. Koniec. Kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Owszem. A co oznacza europeizowanie? Zatracenie narodowości i tego kim jestesmy.
Jeszcze troche i bd mieli Istambuł w Poznaniu i Jerozolime w Krakowie.Nie żebym coś miał do innych-po prostu niech sobie siedza tam gdzie ich miejsce a jak już przyjeżdżają to oni mają się dostosować do nas a nie my do nich. Rząd Australii wiedział jak sobie dac rade.
Albo sie asymilujecie i robicie jak my albo won.
To wyście do nas przyjechali. My wam zaproszeń nie wysyłaliśmy to się dostosujcie i wszyscy bd razem żyli w pokoju.
Taki układ mi odpowiada.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Australii,Czesi również...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

A owszem,dzięki za dodanie. Zagłębiałem sie w sprawe Australii bo mam internetowych znajomych z Perth i byli oni bardzo zadowoleni z takiego obrotu  :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Australia historycznie to jednak niezbyt trafny przykład :) Czesi przyjęli do siebie kiedyś sporo Wietnamczyków i nie mają jakoś z nimi problemów (ani ich hm.. narodowcy :)) Ja tam wolę multikultorowość i koloryt na ulicach od identycznych nazi wygolonych karków.... lub innych białych kołnierzyków  - armii unifikacji.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Owszem ale chodziło o kontekst w sensie narodowym.
Wyłączam fakt że 90 % zyjacych w Australii to potomkowie skazańców i morderców zesłanych na tereny Australii. :)
A ja chce mocnego i silnego państwa w którym bd się czuł bezpiecznie.
A UE mi tego nie zagwarantuje a tym bardziej banda PO-PIS. :)
Owszem bo Witnamczycy to naród który robi swoje i ma gdzies.
Popatrz co robią "murzyni"turki i inni kolorowi na ulicach Paryża,Amsterdamu,Brukselii.
Nic im sie nie podoba ale do roboty nie pójdą.
Popatrz jaki problem jest z socjalem w USA.
Kupują nowe NIKE za socjal.

 

Temat rzeka :)

 

Mma nadzieje że moje dzieci jeszcze bd mogły być dumne z Orzełka na piersi tak jak ja jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy tego chce... a czujesz się w swoim Państwie niebezpiecznie? Zastanawiam się co by było gdyby Rosja jednak miałą zakusy na nasz kraj. Pewnie 70% tych co jeszcze zostali w PL czmychnęło by czym prędzej bo przecież granice pootwierane.... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Tak. W dzisiejszych czasach czuję sie niebezpiecznie.
100 tys armia,brak przymusowego poboru który czynił z chłopców mężczyzn,brak rezerw które na wypadek moga chwycić za broń.

Jak myślisz kto bd w ogóle próbował chwytać za broń?

 

1970645_1461717817379168_874258147_n.jpg

 

Bo ja bardziej ufam w swoje siły i umiejętności,oraz ludzi w ruchach narodowych niż w takich różowych chłopców którzy walcza o prawa dla gejów,lezbijek i innego zwyrodnienia.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na przykład czuję niebezpiecznie przebywając w okolicy lub tylko czując obecność tych z prawej..... Agresja wobec swojego własnego narodu jest gorsza niż wobec obcych (to, że ktoś jest łysy i agresywny nie oznacza, że byłby idealnym żołnierzem w czasie wojny..... )

 

EDYTA: Szukasz skrajności i skrajności tu prezentujesz.... a gdzie cała reszta normalnych Polaków? gdzie oni się mieszczą w Twoim światopoglądzie? są w ogóle?

Edytowane przez graphia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Owszem to sa 2 skrajności.
Ale o to chodizło ab porównać.

"normalni " w sensie nie należący do żadnej parti czy ugrupowania.
Także dziela się na 2 grupy.
Tumiwisistów i aktywistów.

Przykład : Mój Ojciec.
Urodzny w 1950r.
Wychowywał się w poczatku PRL,dorastał w głębokiem PRL,"dorabiał" się w latach 70,stanu wojennego.
Rodzice mieli sporo jak na tamte czasy mimo że nie należał do PZPR i tylko On pracował.
Jak na blok gdzie jest 65 mieszkań byli 4 rodziną z dużym fiatem 125P.
To była oznaka statusu majątkowego.
Ale nie o tym.
On uważa że "za komuny było dobrze bo każdy miał robote"
Owszem miał- ale jaką?
dlaczego ustrój upadł? Właśnie dlatego że kazdy miał robote,gospodarczo wszystko padło bo musiało. 
Nie uważam tez że nasz dziki kapitalizm który mamy jest ok bo nie jest i jak nie umiesz kombinować bo umrzesz z głodu nie mówiąc o posiadaniu czegokolwiek.

Nie uważam że skrajne ruchy narodowe jak Młodzież Wszechpolska, czy ONR są w pełni ok bo nie sa i ich działania są cześto na granicy prawa i zasad.
Ale tacy ludzi w razie wojny na pewno chętniej chwyca za broń w obronie Ojczyzny niż chłopcy którzy chodza z poprzypinanymi penisami na czole bo i takie cos widziąłem.
Ja jestem tolerancyjny do pewnej granicy.

nie przeszkadzają mi geje,lezbijki-Niech sobie są zadekowani.
Niech robią te świństwa ale w samotności. 

Ale niech nie walcza o to i nie obnosza się tym bo homoseksualizm to dla mnie choroba która się powinno leczyć.
Popatrz co robią w Holandii- WALCZA O LEGALIZACJE PEDOFILII !!

Jest nawet partia polityczna o nazwie  Miłość Wolność i Różnorodność.

W Niemczech walczą o prawa zoofile,w Danii chca związków kazirodczych.
Uważasz że to jest normalne?
Jak dla mnie to regres cywilizacji białego człowieka.
I póki sa tacy ludzie jak narodowcy to istnieje wciąz jakaś równowaga.
Chcesz aby Twoje wnuki kiedyś uczyła nauczycielka która bd jawnie opowiadała że jej partnerem jest owczarek niemiecki?
Dla mnie to zwyrodnienie,choroba i taki ludzi powinno sie zamykać.

A WSZYSTKO JEST ROBIONE POD ZASŁONĄ TOLERANCJI
A takiej tolerancji mówie stanowcze NIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pisząc "normalni" od razu określasz ich jako nie przynależący do żadnej partii? Dlaczego mieszasz politykę... tfu.. partyjność z normalnością? 

I wcale nie jesteś tolerancyjny... przecież to aż bije z Twoich postów :) To jest na zasadzie: ja? ja jestem bardzo tolerancyjny ale wszyscy czarni i pedały wypi...lać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Inaczej. Źle się wyraziłem :)
Nie jestem tolerancyjny,uważam że każdy jak napisałeś powinien wy%$^&dalać z Polski i takie zdanie mam od czasu gdy mój samochód został okradziony i zdewastowany na parkingu właśnie przez w/w osobników. Po drugie gospodarczo sa oni zbędni bo nai nie pracują ani nic tylko biorą.
toleruje jedynie to ze takie coś jest. Ok jest i niech sobie jest. Nie mam nic że 2 kolegów sie nocami całuje i Bóg wie co robi.
ALe niech nie obnosza się z tym-tu już mojej tolerancji nie ma.

A co masz na mysli pisząc normalni? W sensie że jacy? ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie miejsce na takie dyskusje,i szerzenie nienawiści rasowej. Szczególnie to dotyczy Mateusza .Jesteś MODERATOREM a dopuszczasz się szerzenia propagandy politycznej na forum które jest MOTORYZACYJNE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że jesteśmy w NATO? Myślicie że NATO cokolwiek zrobi jak Rosja by wjechała czołgami na tereny Polski? Spoty o WP które jest praktycznie niewidoczne i jest go brak. Nasza armia to generałowie a nie żołnierze.

Na 1 generała w Pl przypada 700 żołnierze a w Chinach 18 tys.

Armia 100 tys? Kpina. Jak 40 milionowy kraj może mieć armie która w razie w ma bronić granic i bezpieczeństwa wew. w ilości 100 tys?

Co z tego ze mamy sprzęt?(kupiony za grube miliony $ zamiast inwestować we własny)

 

 

 

 

 

Postanowiłem coś napisać bo akurat z obronnością swojego czasu miałem wiele wspólnego. W Chinach mamy armię z poboru, która jest utrzymywana w sile operacyjnej. Stąd jej struktura jest bardziej zbliżona do "wojennej". Poza tym armia chińska nie jest uczestnikem żadnego sojuszu co powoduje, że na terytorum Chin nie ma sztabów, centrów operacyjnych, połączonych grup armijnych itp. które z założenia są obsadzone oficerami wyższego szczebla. Do tego chińska armia jest wojskiem typowo kontynentalnym nie nienasyconym zaawansowanym technicznie sprzętem łącznościowym, technicznym itp - który wymaga do obsługi specjalistów.

 

Polska Armia jest wojskiem zawodowym. Oznacza to, że utrzymywana jest w stanie gotowości do "szybkiej odpowiedzi". Ta odpowiedz to także gotowość mobilizacyjna. Zdolności mobilizacyjne naszego kraju to jeszcze do niedawna 2 miliony żołnierzy. Zawodowy trzon o którym wspomniałem, jest przygotowany do "wchłonięcia" olbrzymiej ilości żołnierzy powołanych z mobilizacji i zawiązania z nich jednostek taktycznych. Dlaczego w naszej armii jest tak wielu generałów ? A to dlatego, że w naszym planie obronności jest wzięte pod uwagę bardzo wiele jednostek, które w chwili pokoju są "wirtualne". Teraz mamy sztab, dowodzenie, strukturę i.... i nic więcej. W razie "W", taką wirtualną jednostkę zasilają żołnierze z mobilizacji i w kilka dni mamy gotową do walki jednostę z profesjonalną strukturą i dowodzeniem. Teraz już wiecie, dlaczego mamy tylu generałów. Ci generałowie poprowadzą do walki żołnierzy, którzy zostaną powołani w czasie próby...

 

Ktoś kiedyś powiedział, że nasza armia zmieści się na Stadnionie Narodowym... Tak, ale po pierwsze dobrze dowodzona armia w obronie zrównoważy siły 3-4 krotnie większe. 100 tysięcy profesjonalnych żołnierzy będzie w stanie zatrzymać 300-400 tysięczną armię agresora. Jeżeli potencjalny przeciwnik będzie chciał pójść na całość, to minie wiele dni, zanim podprowadzi do naszej granicy większe siły. Przez te wiele dni nasza armia ze 100 tysięcznej może się  zamienić w wojsko 10 krotnie większe. A generałowie na których psioczycie, że teraz siedzą i nic nie robią, bedę dowodzić tą 10 krotnie większą armią, której struktura zbiży się do tej znanej z Chin ;).

Pomijając fakt, że chyba nikogo z naszch sąsiadów nie stać nie wystawienie 300-400 tysięcy żołnierzy na lokalnego konfliktu z Polską. No może Rosja - tylko po co, zwłaszcza, że konflikt szybko przerodziłby się w pełnowymiarową wojnę z milionowymi armiami po obu stronach...

 

Sprzęt ? Po to go kupujemy żeby był. Po co - chyba wyjaśniłem. 

 

Inną sprawą jest  pytanie, kogo powoływać w mobilzacji, jak obecne pokolenie to nie faceci tylko spedalone lalusie w rurkach. Fakt, ale możecie mi wierzyć, że w armii są "specjaliści", którzy szybko poddadzą ich obróbce zamieniającej ich w mężczyzn. W przyspieszonym tempie... A w czas wojny, nikt nie będzie się opier...... i patrzył na humanizm, kulturę, obyczaje. Wtedy już nie będzie miękkiej gry...

 

NATO - Panowie, NATO to nie tylko czekanie na pomoc jak ktoś nas napadnie. To przede wszystkim dostęp do wiedzy operacyjnej, nowoczesnego rozpoznania. Zanim ktoś na nas napadnie, rozpoznanie NATO będzie musiało to zauważyć dużo wcześniej. Podciągnięcie pod czyjąś granicę kilkuset tysięcy żołnierzy trwa i to całkiem długo. Ta wiedza, która bez NATO była by mocno ograniczona, da nam czas na przygotowanie odpowiedzi.

 

Więcej wiary w nasze wojsko i nie dajcie robić sobie budyniu w głowie, bo większość tych tez i analiz głoszą właśnie "eksperci", którzy z wojskiem nie mieli nic wspólnego i zanim dorośli do krawata pewnie chodzili w rurkach...

 

 

Na koniec zgadzam się z Manixem. To nie jest miejsce do takich dyskusji. Zabrałem w tym wywodzie głos, ale tylko dlatego, że chciałem się wypowiedzieć w kwestii tak szacownej instytucji jak nasza armia, która powinna być powodem do dumy narodowej. Tak, tak, ciągle jesteśmy biednym krajem i powinniśmy się cieszyć, że nasza armia jest taka jaka jest i jest tu gdzie jest. Więcej szacunku dla Wojska Polskiego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

ALe jakiej propagandy?Czy ja namawiam do nienawiści,szerze poglądy własnej partii,nakazuje komuś określone działania?

Kolega napisał a ja potwierdziłem. Ja nie szerze propagandy do nienawiści rasowej bo w Pl nie trzeba jej szerzyć ale to inny temat.

Ja nie napisałem nic,aby ktokolwiek mógł się czuć urażony.  Nikogo nie obraziłem.


A w takim sensie- Owszem są. I głosują tak a nie inaczej lub w 48 % w ogóle nie idą na wybory (zamiast poświecić 20 minut i oddac głos, nawet nieważny skoro już nie chca na nikogo głosować) ale iść. Pokazać się we frekwencji.
A nie być biernym a później w grupie wygłaszac mądrości typu: kogo to oni wybrali,co za idioci.
A no tacy sami jak i Ty a może mniejsi bo chociaż poszli i zaznaczyli ;)

Ja mam wiare w wojsko ale uważam że armia poborowa powinna nadal być.
Nawet na te 6 miesięcy ale jednak jakieś rozeznanie by juz każdy miał.

Zresztą UE pokazała gdzie ma pakty i rezolucje na przykłądzie Ukrainy.
Tak samo jak nam pokazano w 39' :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie koniecznie pobór bo to nie ekonomiczne a nas na to nie stać. Ale plan jest - rozbudowa NSR i powszechne szkolenia rezerwistów. Pieniądze pomału się znajdują. To wystarczy. Choć dawniej wojsko zamieniało cycoli i lalusiów w facetów i to było dobre... ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dalej od jakichś działań zbrojnych w kraju, tym więcej ludzi, którzy nie byli, nie chcą i nie zamierzają być agresywni.... to dotyczy każdego kraju na zachód i południe od nas.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto jest lalusiem? Czy nie przypadkiem ten kto jeździ Nissanem Note? (w oczach właściciela Patrola) lub ten kto nikogo np na wojnie nie zabił? (właściciel Patrola w oczach weterana z Afganistanu). Wszystko jest relatywne i takie jak wyżej postrzeganie i stopniowanie prowadzi do niczego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikomu Graphia nie wytyka ,że ten co jeździ tym,ma tego głęboko w poważaniu bo jeździ czymś innym...

Zapewne Rangerowi chodzi o to jak dzisiaj się prezentują obecni 19 i 20+ latkowie.80% z nich już na sam widok wcieliłbym do karnej kompanii,jak nie żele na włosach ,to podmalowane oczka,albo różowe lub seledynowe spodnie i nie mam tu nic przed dowolnością ubierania,ale pytam się :gdzie w tym wszystkim jest FACET!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o to mi właśnie chodziło. Kiedyś chłopak po podstawówce szedł do technikum albo szkoły zawodowej. Po tym zaliczał wojsko, szedł do roboty i zakładał rodzinę. Ludzie z mojego pokolenia jako dwudziestolatkowie, to byli już poważni ludzie - faceci z odpowiedzialnością i poukładanym sufitem. W dużej mierze była to zasługa wojska, bo idąc do tej instytucji, trzeba było szybko dorosnąć. W innym przypadku zostało się "dotartym". A jak się prezentuje obecne pokolenie dwudziestolatków ? Co sobą reprezentuje ? Sami wiecie. Ja tylko boję się tego, że ci ludzie będą mi wypłacać emeryturę i to mnie bardzo martwi. Tak jak powiedziałem, armia sobie z nimi zawsze poradzi Ale też nie o to w tym wszystkim chodzi, żeby docierać, czy prostować. Popatrzmy na Izrael. Tam facet który nie odbył służby wojskowej nigdy nie zdobęcie dobrej pracy i nie będzie się cieszył zaufaniem społecznym. Ja wiem, że to inne realia, stan permanętnego zagrożenia kraju itp. ale są też kraje europejskie, gdzie stosunek jest podobny. Tam wprawdzie nie wszyscy mogą odbyć służbę wojskową - tak jak i zresztą u nas, ale wypada chociaż odbyć przeszkolenie wojskowe lub należeć do formacji typu gwardia narodowa. Mam nadzieję, że w Polsce w końcu ruszy program rozbudowy NSR. To by już było coś.

 

Brak nam wzorców i postaw. Obecne środowisko "celebrytów" odcina się od pewnych zachowań i kreuje "miękkość" i nijakość. Nie ma kultury obywatelskiej - jest tylko kultura konsumpcyjna. W Wielkiej Brytanii następca tronu wstępuje do królewskich sił powietrznych i służy krajowi. Daje przykład. A u nas ? Na dłuższą metę to co się dzieje u nas może sprawić problemy. Obyśmy nie żyli w czasach, kiedy trzeba to będzie odkręcać w pilnej potrzebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...