Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK - DYSKUSJA NA RÓŻNE TEMATY


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U teścia w Drakuli  dopiero przejechane 25000km już ledwo zipie ten super silnik a serwisowany w Aso ,cieknie z niego gdzie się da !!!

Teść taki wkur że głowa mała na ten super silnik Renault .

argument,że serwisowany w aso mało mnie przekonuje - tam często odwala się większą fuszerkę niż w porządnym prywatnym warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po 25000 ciec nie powinien i serwisowanie w ASO nic tu nie ma do rzeczy, bo przez ten czas pewnie nawet nie dotykli rzeczy z których olej może wyciekać.

Dziwne to, bo nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na ten silnik pod tym kątem. Może jakiś jednostkowy przypadek. Nie powlewałeś mu Edziu czegoś do silnika ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gaz to jest do zapalniczek ,ropa do traktura a benzyna do tego super silnika  :D

 

O jak ja Cie lubię....też mam takie zdanie i jak je wypowiadam to mam masę wrogów :D

 

Powiem tak.......miałem dużo samochodów z różnymi silnikami ale ten 1.6 w Notku to naprawdę coś fajnego.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MareS ja mam swój fan klub tu na forum  :D

Dar teść musi serwisować w ASO bo do dłubka nie pojedzie to taki człowiek.

Ranger nic mu nie lałem bo on nic ci nie wleje nawet oleju nie zmieni na lepszy  :D

Ranger Teść już chciał sprzedać drakule na gwarancji ale nikt nie chce kupić bo zawieszenie naprawiane,cieknie z silnika no nie ciurkiem ale widać ,sprzęgło padło o jak super samochód .

Ten silnik nie radzi sobie z draklulą to już zauważyłem bo ostro trzeba deptać aby normalnie jechać!

Ten silnik to do Clio się nadaje a nie Draculi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego Ci takie porównanie? W Nissanach 1.6 (ten sam silnik jest w QQ, Note, Tiida) sprawuje się bardzo dobrze. A jak sprawuje się motor Kia w Vendze pewnie dowiesz się na forum Kia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po 25000 ciec nie powinien i serwisowanie w ASO nic tu nie ma do rzeczy, bo przez ten czas pewnie nawet nie dotykli rzeczy z których olej może wyciekać.

Dziwne to, bo nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na ten silnik pod tym kątem. Może jakiś jednostkowy przypadek. Nie powlewałeś mu Edziu czegoś do silnika ? ;)

niestety nie taki jednostkowy, te silniki są proste konstrukcyjnie. pięknie współpracują z gazem i nie ma co się w nich za bardzo popsuć (awaryjne cewki Segam zastąpiono trwałym Boschem i w tej jednostce nie ma psującego się koła zmiennych faz rozrządu którą dostały mocniejsze o 20 KM motory megane i scenic) ale do zbyt szczelnych nie należą. U mnie np uszczelniano (po ok 10 tys i na razie skutecznie)  inny typowy przeciek - olej przesączający się pod łbami (2 z kilkunastu) śrub-szpilek trzymających pokrywę zaworów. Inny powszechny problem to (od 2013) permanentnie falujące obroty na zimno w niemal co drugim egzemplarzu (wynik wgrania softu mającego utrzymać aktualną normę Euro- stare oprogramowanie takich problemów nie robiło) Zjawisko jest powszechne a aso nie mogąc poradzić sobie (temat rozwiązałoby wgranie starego "nieoszczędnego" softu ale nie mogą tego zrobić z uwagi na homologację) twierdzą że po prostu tttm. Niby nie wpływa to na całokształt ale z pewnością irytuje.Od silnika nissana jest z pewnością gorszy.Dlatego spora ilość potencjalnych kupujących zdecydowanych na silnik benzynowy odwleka zakup aż pojawi się silnik od nissana - o ile spece od ekologii nic w nim nie popsują dopasowując do Euro6. W moim egzemplarzu note ta jednostka przejechała 65 tys, nie wzięła grama oleju między wymianami,była sucha jaj pieprz, paliła od dotknięcia i noc nie falowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko nam będzie się wypowiadać o silnikach kia, bo chyba nikt z nas nie miał z nimi doczynienia. Osobiście słyszałem dość ogólną opinię, że silniki w kia i hyundai są mało ekonomiczne i niezbyt elastyczne, choć to pojęcia względne i pewnie nie zmieniają postaci rzeczy, że to dobre silniki. Nissanowski 1.6 jest i ekonomiczny i elastyczny ale czy sumarycznie lepszy/gorszy od jednostek 1.6 kia nie wiem. Choć osobiście wolałbym 1.6 od Nissana, bo to sprawdzony i trwały silnik napędzajacy kilka modeli Nissana i w żadnym nie sprawiał żadnych problemów. Zresztą wszystkie jednostki benzynowe Nissana sprawują się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej żonie podoba się venga,dlatego pytam jak ma się japoński silnik w porównaniu do koreańskiego.

użytkownicy kia je chwalą - co ciekawe szczególnie diesle, które raczej nie stwarzają typowych dla nich problemów, nowe benzyniaki z bezpośrednim wtryskiem wypadają słabiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to teść powiada przez zagryzione zęby :angry:  w samochodach to jest jakość a w Dacia to jest - JAKOŚ  :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 metrów koło mnie jest Salon Renault-Dacia to nie zdajecie sobie sprawy ile przyjeżdża na lawetach Daci ile oni sprzedają tego Jakoś to głowa mała :|

A od czasu do czasu Renówkę :D 

Teść dał się zwieść cenną za serwisowanie bo dostał bardzo dobry rabat nawet po gwarancji i tanie części!

A że na mazury nie może na raz dojechać to nic nic :P 

Musi robić przystanki bo plastiki wewnątrz walą niemiłosiernie :wacko:  

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko racja. Pierwotny nurt tej dyskusji dotyczył właśnie Dustera. W Dusterze jest sporo mechaniki Nissana. Jak teraz dojdzie jeszcze silnik, to pomimo swoich wad "wykończeniowych", pod względem mechanicznym to będzie bardzo rozsądny samochód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexeny to akurat bardzo dobre opony o bardzo słabym marketingu w PL... zupełnie odwrotnie niż marki znane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...