Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK - DYSKUSJA NA RÓŻNE TEMATY


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jacko z czym mam sobie dać spokój z bezsensownym używaniem AC cały rok i większym spalaniem ?????

Jak potrzeba chłodu to włączam ,jak potrzeba osuszyć kabinę włączam to tyle z używania AC

Tylną szybę włączam jak mam lód na szybie z tyłu bo ja szyb nie skrobie SKROBAKIEM w zimę tylko ogrzewam aby się lud sam rozpuścił :)

Co do Akumulatora to jest zawsze doładowany bo jeżdżę na DRL o akumulator to ja się nie martwię :D

Silnik odpala od pierwszego cyknięcia rozrusznika   :)

 

Ranger a dlaczego mam się pozbawiać luxusu posiadania AC w dodatku z funkcją Auto  :)

Jednym słowem postępujesz jak każdy zdroworozsądkowy kierowca, chociaż znam taką jedną panią co nie włącza klimy, pierze w skorupach kokosowych orzechów a trzy letnie dziecko podobno piersią jeszcze karmi bo to podobno zdrowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko z czym mam sobie dać spokój z bezsensownym używaniem AC cały rok i większym spalaniem ?????

Jak potrzeba chłodu to włączam ,jak potrzeba osuszyć kabinę włączam to tyle z używania AC

Tylną szybę włączam jak mam lód na szybie z tyłu bo ja szyb nie skrobie SKROBAKIEM w zimę tylko ogrzewam aby się lód sam rozpuścił :)

Co do Akumulatora to jest zawsze doładowany bo jeżdżę na DRL o akumulator to ja się nie martwię :D

Silnik odpala od pierwszego cyknięcia rozrusznika   :)

 

Ranger a dlaczego mam się pozbawiać luxusu posiadania AC w dodatku z funkcją Auto  :)

Edziu,czytaj ze zrozumieniem to co ktoś pisze i o czym ,a nie wkładaj w usta innych słów .Nie pisałem o używaniu klimy cały rok,tylko o Twoim strachu czy jest czynnik,dla tego też pytałem Ciebie czy też masz stracha przed załączeniem tylnej szyby ogrzewanej,ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy o klimatyzacji a ty wyskoczyłeś o moich obawach włączenia ogrzewania tylnej szyby i akumulator :) 

Miedzy Akumulatorem a AC jest taka różnica że stan akumulatora elektrolit- naładowanie  sobie sam sprawdzę ,a czynnika w układzie AC sam sobie nie sprawdze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heehe...Edek to człowiek z granitu :) nawet nie z żelaza bo żelazo rdzewieje :D

Nikt go nie przebije:)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heehe...Edek to człowiek z granitu :) nawet nie z żelaza bo żelazo rdzewieje :D

Nikt go nie przebije:)

No co Ty :huh: . Granit da się uformować, a Ediego nie. Nie ma takiej możliwości :D

...i porównania ;)

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiajcie się Edzia. Dla takich kierowców pewnie kiedyś powstanie samochód który na desce rozdzielczej będzie posiadał:

- czujnik ciśnienia w oponach

- czujnik temperatury oleju

- czujnik temperatury płynu chłodzącego

- czujnik poziomu płynu spryskiwaczy i jego temperatury

- czujnik ciśnienia czynnika w klimatyzacji

- wskaźnik liczby oktanowej aktualnie spalanej benzyny

 

Chciałbyś takie auto Edziu?

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bardzo  :)

Ale jeszcze bym dołożył czujników- czujniki ciśnienia oleju i naładowania akumulatora  :D

I poproszę pole siłowe aktywowane z kluczyka jak bardzo potrzebne na parkingach i pod sklepami tam tylko czekają aby przypie..... :devil:

Gdzie bym nie zaparkował a parkuje na  odludziu parkingu ,sklepu to lecą do mnie jak muchi do g.......co za naród 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek z jednym się zgadzam w 100%.....ja też parkuję pod sklepami z dala od "tłumu", w miejscu gdzie nie ma ŻADNEGO samochodu. 

Po wyjściu ze sklepu już mam z prawej i z lewej "muchę" :) mimo że sytuacja na parkingu się nie zmieniła.

Więc nie wiem jak to wytłumaczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia z tym naszym parkowaniem i co ja zauważyłem jeszcze, że im bardziej czysty tym bardziej ściąga do siebie !

Ale dokładnie mają kupę wolnych miejsc ale NIE on tu musi się K ...przyklejać :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko u nas....ja częściej parkuję w GB bo tam mieszkamy :)

I sytuacja podobna....:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MareS o ja cię bardzo przepraszam ale ja tak nie miałem jak byłem na kontraktach w UK.

Kiedy bym nie podjechał do cioci ASDA czy lepszego wuja Morissona  to tam mojego samochodu nie oblegali a też miałem czysty i zadbany  :)

I gdzie nie byłem w UK to mnie nie oblegali ,ja bardzo miło wspominam UK , mieszkałem w Crewe mieście zbudowanym przez Polaków tych co zostali po 1945!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to  na moim,...bo już na nim koloru nie znać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jednak "oblegają" :).......W sumie pod Tesco po "kątach" parkują przeważnie Polacy bo brytole aut za bardzo nie szanują :)

Więc może dla tego zawsze ktoś zaparkuje obok w ustronnym miejscu :)

Kiedyś sąsiad wprosił się na posesję i pytał czemu sam tak często czyszczę samochody. I czemu w środku nie ma kubków po kawie i okruchów po przekąskach :) 

On mimo tego, że ma czas samochód traktuje jak narzędzie, w sumie nie pamiętam żeby miał czysty :)

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko nie ma się co martwić że lakier znika w oczach, w sklepach jest  Plastidip albo jak wolisz Plastilak  :P

Ale nikt nie przebije kolegi naszego Wicia od Nissana Almery co mu cały samochód gwoździem porysowali ,on sobie cały pomalował farbą do Batmobila :D

 

1. Po zabawach "artysty" z gwoździem w ręku, byłem zmuszony przedwczoraj przygotować samochód a wczoraj po lakierować całą almere. Jako, że z pieniędzmi ostatnio krucho, a moje zdolności lakiernicze są nikłe zdecydowałem się nie lakierować zwykłym lakierem bo nie było by mnie stać na powtórkę przez zazdrość "sąsiadów" (o, po lakierował samochód, o to niechcący zahaczę kluczami), z samochodu usunąłem rdzę, która pojawiła się na rysach i pokryłem dwoma warstwami podkładu i takim "cudem":
http://www.emfarby.p...kiernictwo.html
poszło 5,5 litra, 4 warstwy, pierwsza delikatny rozprysk, druga lekko pokrywająca a 3 i 4 już zamykająca. Na "lakierze" powstał lekko chropowaty baranek, a sam lakier jest matowy, bardzo głęboko ciemno szary, lecz nie czarny. Plusem jest to, że jak coś by się stało to wystarczy psiknąć i nie ma śladu, a i otarcia parkingowe mi nie straszne. Dodatkowo koszty samego środka wyniosły mnie 0 zł ponieważ leżało 7 litrów w piwnicy od tamtej wiosny  :)
BTW, wkrótce dorzucę zdjęcia jak prezentuje się samochód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak jak kolega wyżej...a można i tak :)

https://www.youtube.com/watch?v=8DGJOZS2jPY

 

A tak się u nas robi "bezwypadki" którymi "jeździła kobieta"

https://www.youtube.com/watch?v=rjhKEQFHqZw

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mam czyściutkie,wypastowane auto na parkingach stawiam, ma się rozumieć bezpiecznie, tam gdzie najbliżej wejścia jest miejsce i nigdy nie mam problemu, że oblega mnie jakieś robactwo. Już dawno mam za sobą bezpieczne, pseudo, parkowanie z dala od innych. Widać lata, niekoniecznie,  praktyki robią swoje. Więc apeluję do Was Szanowni Panowie odrobinkę, choć, opamiętania w tym parkowaniu zapewniam mniej stresu i mniejsze nerwy jakby co, ot po prostu stawiam a co za tym idzie godzę się z tym co będzie i tak nie macie na to żadnego wpływu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te czyściutkie wypastowane  :blink: Auto, poszedł ogromny Plus  :D

A za Chiny Ludowe nie zaparkuje najbliżej wejścia bo tam zawsze czyha  Element społeczny  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zawsze brudne i dlatego nikt koło mnie nie parkuje, by sobie ferszalunku nie upaprać :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...