Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] 2.0 TD Gaśnie, warczy, problemy z rozruchem ciepłego silnika...


Maciek90

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od dłuższego czasu problem z primerą pisałem gdzie nie gdzie ale temat na moim poście zawsze zamiera. Jak puszczę gwałtownie gaz to samochód gaśnie, wcześniej problem występował tylko z klimatyzacją teraz to jest nagminne nawet bez niej, dotarłem 2 raz suwak w pompie i teraz nie ma tego efektu spadania obrotów do 600 gdy nie ma zamiaru zgasnąć i silnik spokojniej pracuje. Od 750 do 1500 dobiega potworne warczenie z pompy wtryskowej, najsilniejsze jest przy 1300. Jest jeszcze ogromny problem z zapalaniem ciepłego silnika teraz 3 lub 4 raz, wcześniej trzeba było trochę dłużej pokręcić a teraz jest coraz gorzej. Ostatnia rzecz która mnie zastanawia to ciągle luzująca się nakrętka od podpory pompy, muszę ją dokręcać co jakiś czas, za każdym razem bardzo mocno ją zakręcam a i tak się odkręci. Sprężyny w pompie wspomniane przez Krzyśka są całe, widać je po zdjęciu nastawnika, może ktoś miał podobny problem?

 

Warczenie i problem z uruchamianiem ciepłego silnika rozwiązany, zostało gaśnięcie, suwak chodzi jak po maśle jeszcze wczoraj go docierałem. Może jeszcze trzeba wyczyścić sam nastawnik? Przeczytałem cały temat i z tego co przeczytałem to pare osób tak miało i kończyło się na wymianie nastawnika od Vv. Tylko że u mnie nie ma błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek Skoro tam już nikt nie pidsze to tutaj tym bardziej Problem twój jest znany już użytkownikom forum i skoro nie odpisujemy to znaczy że nie mamy pomysłów co z tym dalej Dostałeś sporo wskazówek co i jak więc kombinuj a nie zakładasz nowy temat.Jak masz możliwość to podmień pompę.

Forum ma ci pomóc w rozwiązaniu problemu a nie go naprawić, a jasnowidzów nigdy nie zrzeszał. Nie jesteś nowy na forum to chyba wiesz

 

Cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...