Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

belka zawieszenia przód


grzegorz2323

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

 

Mam Maxime A32 QX z 95r. Mam do wymiany lub regeneracji belkę zawieszenia przód ( to coś pod chłodnicą).Czy wie ktoś gdzie można taką część dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WItam,

 

Mam Maxime A32 QX z 95r. Mam do wymiany lub regeneracji belkę zawieszenia przód ( to coś pod chłodnicą).Czy wie ktoś gdzie można taką część dostać?

Miałem ten sam problem,niestety to jest bolączka większosci Maxim z tych roczników(przerabiam 2-gą rocznik 98) :thumbsdown: ...używka w dobrym stanie raczej nieosiagalna.Moją belką zajał sie blacharz,wyciął to co opieprzyła rdza,w środek tego co zostało z belki wstawił tzw. ,,profil zamknety,, i połatał wszystko do kupy,jak do tej pory jest ok.Fotek niestety nie zrobiłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem,niestety to jest bolączka większosci Maxim z tych roczników(przerabiam 2-gą rocznik 98) :thumbsdown: ...używka w dobrym stanie raczej nieosiagalna.Moją belką zajał sie blacharz,wyciął to co opieprzyła rdza,w środek tego co zostało z belki wstawił tzw. ,,profil zamknety,, i połatał wszystko do kupy,jak do tej pory jest ok.Fotek niestety nie zrobiłem :(

Miałem ten sam problem,niestety to jest bolączka większosci Maxim z tych roczników(przerabiam 2-gą rocznik 98) :thumbsdown: ...używka w dobrym stanie raczej nieosiagalna.Moją belką zajał sie blacharz,wyciął to co opieprzyła rdza,w środek tego co zostało z belki wstawił tzw. ,,profil zamknety,, i połatał wszystko do kupy,jak do tej pory jest ok.Fotek niestety nie zrobiłem :(

 

Dzięki za info. A dużo zapłaciłeś blacharzowi za to połatanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. A dużo zapłaciłeś blacharzowi za to połatanie ?

materiał + robota 200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to niedawno jednemu z użytkowników forum regeneracje. samo polatanie na dł nie wystarczy. 200 zł to pewnie nawet zderzaka nie zrzucał a konserwacja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to niedawno jednemu z użytkowników forum regeneracje. samo polatanie na dł nie wystarczy. 200 zł to pewnie nawet zderzaka nie zrzucał a konserwacja??

Jemu wystarczyło 200 zł :),zderzak ,,zrzucał,,a konserwował przy mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belkę całą wymienił dolną czy tylko załatał ubytek??

Z tego co wiem od Człowieka wykonujacego naprawę,to rozciął za pomoca gumówki(tak sie to chyba nazywa :)) prawie cały front belki ,wstawił tam tzw. profil zamknięty odpowadajacy wymiarom wewnątrz,,,zaspawal,,to migomatem,resztę tego co było zjedzone przez rdzę usunał i na to miejsce wspawał blachę tej samej grubosci co oryginalna,nie spawał na tzw. ,,kupę,, jak łaty w starych gaciach;),tylko z tego co widzialem przed zakonserwowaniem..wstawił to w środek :) nastepnie oszlifował(to juz robil przy mnie) i po pomalowaniu jakąś farbą koloru czerwonego...i oczywiscie jej wyschnieciu(ok 2 godz) profil w środku spryskał przez wywiercony otwór(potem zatkał to gumowym korkiem) czymś w rodzju fluidolu(co to dokładnie było..nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć),na koniec całą belkę spryskał czymś co nazywa sie ,,tectyl bodysafe valvoline,, przynajmniej tak było napisane na puszce ...za całą ,,operację ,,naprawy belki,która wygladala jak przysłowiowe sito zapłaciłem temu Dobremu Człowiekowi 200 naszych pieprzonych złotych...czy udzieliłem Ci wyczerpujacej odpowiedzi ? jeżeli masz jeszcze jakiekolwiek pytania,to pisz smiało na priv :)

zapytam jeszcze nieśmiało...ile według Ciebie powinna kosztowac naprawa takiej ,,zdechłej belki,, ? ( moja była bardzo zdechła)..dodam ,że auto wstawiłem o godz 8 rano do warsztatu a odebrałem o godz. 14..dla scisłosci.... tego samego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzewanie kotleta ale też mam ten sam problem z maximą z 2004r. Belka do wymiany.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Moja belka przed zabiegiem, masakra... :

711ee6b08ffb890b1085dd59ab9c0626.jpg

Jeszcze nie skończone, jesteśmy w trakcie:

bc00dabb197260daa0381f96a24b8837.jpg

08fbf618c6cc9666a90e014ae352a1f5.jpg

67080b4ca545021d54726c1acd5d2020.jpg

Moja belka nie istniała, zaadoptowałem wyciętą z Cefiro z '99r.

f3efa5e47195f5c72379d207c8803bd8.jpg

Nie była idealna, ale nie takie sito jak moja. Dała się naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...