Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Szarpanie podczas przyspieszania


Tyomaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam Nissana Primere 1,6 16V z 2001 roku. Mój problem to szarpanie (tzw. czkawka) podczas przyspieszania. Po zapaleniu się kontrolki CHECK ENGINE pojechałem na komputer i wyskoczył błąd czujnika położenia wałka rozrządu. Wymieniłem go lecz problem nie zniknął. Raczej wykluczam łańcuch ponieważ byłoby go raczej słychać. Auto ma przejechane 199 000 km.

Edytowane przez Tyomaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz cmps - wałka i crps - wału. jak ok to kontrola rozrządu. nie musi grzechotać trzeba spr jak bardzo jest wysunięty napinacz.

Nie zawsze błąd z jakiegoś czujnika świadczy o jego uszkodzeniu czasem sygnalizuje on o innej awarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skasowałem błędu po wymianie czujnika. Wiem, że są dwa czujniki - czujnik położenia wałka rozrządu i czujnik położenia wału korbowego. Są takie same. Jak mam sprawdzić te czujniki czy poprawnie działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek daję auto do znajomego elektromechanika. Powiedział, że zna temat i pobawi się z tym. Dam znać czy usterka została naprawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wszystkie czujniki mam w porządku. Sprawdziłem rozrząd i jest lekki luz na łańcuchu. Generalnie go nie słychać ale widocznie to on jest usterką. Za dwa tygodnie zmieniam cały rozrząd.

 

Dla tych którzy będą mieć podobny problem z autem - jestem po wymianie rozrządu i auto śmiga jak należy. Łańcuch był już lekko wyciągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AUTO-HURT Poznań, ul Źródlana 32 bodajże. Za wymianę rozrządu zapłaciłem 500 zł. Jest tam trochę rozbierania. Rozrząd kupiłem u nich za 600 zł (japoński). Wg mnie przystępna cena bo na allegro są o wiele droższe tej samej firmy. Mechanik bardzo wporządku i widać, że się zna na japońcach. Wpisz sobie w google to znajdziesz ich stronę.

Edytowane przez Tyomaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn u nich też z ich mechanika skorzystałeś ? Wiem gdzie to , tam za biedronką , kupowałem już tam części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...