Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano II 2.7 TDI Nie odpala


Gość Talaga12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Talaga12

Witam !!

 

Mam problem z moim Terrano II 2.7 TDI 99r. Auto nie odpala, mruga check engin... Samochód normalnie kręci, ale nie chce załapać....

 

 

Proszę o pomoc...

 

Z góry Dziękuje i Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elementarne... jak ktoś ma benzynę... to jeśli kręci nawet nie próbuje "zagdakać" to powody mogą być 2

 

- brak paliwa

- brak iskry

 

jeśli ktoś ma diesla jak Ty to jest jeszcze prościej bo powód może być w zasadzie tylko jeden

 

-brak paliwa

 

niestety w dieslu z elektroniką samych powodów braku paliwa może być kilka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepnę się pod temat. Mam Terrano II 2.7 TDI. Dziś w nocy było minus 8 i rano nie zapalił. Czy to możliwe, że to wina ropy? Nie dolałem środka do ropy. A może zwyczajnie coś padło? Akumulator kręci jak szalony. Do tej pory zapalał na dotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie zdążyłem dolać deprestora. Świece żarowe moim zdaniem w dobrej kondycji bo do tej pory nagrzewały się bardzo szybko i do wczoraj odpalał na tzw. dotyk. Dzisiaj przy minus 6 kontrolka świec zgasła po około 3 sekundach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lato gasną jeszcze szybciej. Ale jak robi się zimno to mimo to, że kontrolka od świec gaśnie to i tak czekam jeszcze kilka sekund żeby lepiej się nagrzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie u mnie gasną że tak powiem w mgnieniu oka, ale na dzień dzisiejszy rano było -4 i grzał świece koło 6-8 sekund tak mi się przynajmniej wydaje. Tak jak pisałem wcześniej jak chcesz sprawdzę Ci to rano dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna informacja. Wieczorem odkręciłem korek spustowy z filtra paliwa i ropa na mój gust była całkiem płynna. Nie widziałem żadnych glutów czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie będzie wina świec, nawet gdyby nie dogrzewał, to jak silnik zdrowy to po którymś kręceniu by zapalił, albo chociaż puścił jakiś dym. To temat dla Dario :). On ma w kwestii tego silnika dużo większe doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna informacja. Wieczorem odkręciłem korek spustowy z filtra paliwa i ropa na mój gust była całkiem płynna. Nie widziałem żadnych glutów czy coś.

Ale w przewodach lub filtrze mogły się zrobić. Mają mniejszy przekrój, wiec jest to realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankowałem w czwartek. Jutro chyba zdejmę przewody wchodzące na wtryskiwacze i zobaczę czy ropa z nich płynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Słyszałem o tym sposobie ale czy to nie szkodzi silnikowi? I jak to się robi? Bo chyba od jednego psiknięcia plaka nie zacznie po chwili chodzić na ropie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na parafinę sposób masz tutaj

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/97562-podgrzewacz-filtra-paliwa/

 

WhiteTiger nie pisał tego dla siebie, lecz dla pożytku wszystkich  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku obłożyłem filtr trzema matami do podgrzewania lusterek. Czy to działa to nie wiem. Ale fakt, że całą poprzednią zimę nie było ani razu problemu z zapaleniem. Próbowałem dziś odpalić i dalej lipa. W czasie kręcenia z rury wylatuje minimalny dym. Przy okazji zrobiłem zdjęcia zegarów bo nie wiem czy wszystko jest ok. Przy włączeniu zapłonu świecą się wszystkie kontrolki. Przy próbie uruchomienia gaśnie Check, natomiast kontrolka z prawej strony ta żółta obok kontrolki hamulców świeci się cały czas. Ona gaśnie po uruchomieniu czy coś tu jest nie tak?

post-77001-0-93827900-1417363375_thumb.jpg

Edytowane przez jarolissimus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...