Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano II 2.7 TDI Nie odpala


Gość Talaga12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O kurcze. Czyli ta kontrolka gaśnie po chwili jeżeli nie ma wody w paliwie? Wstyd, że nie wiedziałem do czego ta kontrolka ale do tej pory nie zwracałem uwagi na kontrolki bo dotąd nic złego się nie działo. Jak myślicie, spuszczać paliwo z filtra tak długo aż kontrolka zgaśnie czy po trochę i sprawdzać włączając zapłon? Może być tak, że jak ta kontrolka się świeci to komputer blokuje uruchomienie silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem do zbiornika depresator ale czy on "rozbije" wodę? Na wszelki wypadek wlałem też pół litra denaturatu. Wyjąłem filtr i po godz w mieszkaniu zacząłem wylewać paliwo. Faktycznie było trochę wody. Odłączyłem przewód wchodzący na filtr i po włączeniu zapłonu i próbie odpalenia nie płynęło z niego paliwo. I teraz pytanie czy z powodu wykrycia wody w filtrze komputer wyłącza pompę w zbiorniku? Bo jeśli nie to woda zamarzła w przewodzie i nie puszcza. A wtedy oby do czwartku bo ma być kilka stopni na plusie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ci powiedział że w baku jest pompa? Pompuj ręczną pompką czy pociągnie paliwo z baku, zalej stary (albo go wymień)filtr paliwem zrób ciśnienie i próbuj odpalić. Depresator nie za wiele pomoże jak ON już zmarznięty,trza by go ogrzać. No i Enzo sie wstrzelił.

Edytowane przez fikolek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy diesel i myślałem, że pompa w zbiorniku jest. Czyli pompa ręczna jest na obudowie filtra. Jutro będę działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I święta rzecz CO zimę wymienić filtr paliwa (tylko na jakiś z górnej półki ) i nie będzie żadnych problemów.

u mnie tyran już 8 zimę będzie śmigał i nigdy nie miałem problemu z filtrem ani z wodą w nim.

Raz tylko zatankowałem w auhanie to się kasza zrobiła w zbiorniku.

A i filterek kabinowy też warto na zimę wymienić.

Jak jest mocny prąd,świece dobre i dobre paliwko nie ma bata musi zapalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu :) Dziś do filtra paliwa wlałem około pół litra denaturatu i zostawiłem na kilka godzin, w między czasie mocno potrząsając filtrem. Potem zlałem cały ten syf, napompowałem paliwo i zapalił na dotyk :) Dzięki za pomoc. Filtr wymieniany był w tamtym roku firmy Mann. Chyba dobry? Jeżeli nie będzie problemów to pojeździ jeszcze tą zimę. Jak coś będzie się działo to wymienię. A co do wody w ropie. 3 tygodnie temu przez pomyłkę zatankowałem benzynę. Całe życie na benzynie i po roku jazdy dieslem wtopa :) Zlałem z zbiornika wszystko i zatankowałem tym razem ropę :) Potem było jeszcze jedno tankowanie i w sobotę nie zapalił. A tankowałem na Leclerku. Okazuje się, że nie za bardzo mają tam paliwo skoro w około 50 litrach było tyle wody żeby silnik nie zapalił.

Edytowane przez jarolissimus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno zmień stację i depresant dla pewności, a filtr zmień bo może go znowu chwycić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być mann, może być filtron, jak pilnujesz wymian to się napewno sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...