Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera - dziwne objawy


The_Vego
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lepiej wstaw puszkę po kacie z rurą wewnątrz, na przeglądach mogą wybrzydzać.

ale przejedź się kawałeczek bez wydechu, odrazu poczujesz czy to bylo to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydechu jak juz mowilem nie odczepie, musial bym go wycinac a poki co nie mam na to mozliwosci,

ale myslalem po co ciachac kata, jak mozna go sprzedac do skupu katalizatorw i zebrac jeszcze kase.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co za idiota kupi pęknięty katalizator :wave: , jedynie za te 3g platyny powiedzą dziękuje że przywiozłeś nam go te kilkadziesiąt km :thumbsup:

Wiesz w ogóle czym różni się strumiennica od zwykłej rury? zwykłą rurę masz gładką w środku, nie ma dużych oporów przepływu gazu, a w tym badziewiu są jakieś kanaliki, które wymyślił gimnazjalista, które mieszają spaliny zawirowując je, po co??? nie mam pojęcia po co w silniku 4 suwowym, w którym to tłok wypycha spaliny, a nie jak w dwusuwie tłumnik odpowiedzialny jest po części za wycignięcie spalin :shifty:

Strumiennica nic nie daje, zamuli twój silnik tak jak katalizator, wstaw prostą rurę, albo najlepiej wydłub z niego popękane resztki, to jedyna opcja.

No w sumie jest 3, być dalej gimnazjalistą i wstawić strumiennice :lol: za kilka stów :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wydłubaniu kata i zostawieniu puchy, wydech dostaje dziwnego dźwięku, plus jakieś dziwne rezonansy, miałem tak kiedyś w opelku.

Jesli nie możesz pozbyć się wydechu na próbe, to może wykręć lambde na chwile i się przejedź.

Są urządzenia do sprawdzania wydechu, wkręca się je wlasnie w miejsce po sondzie i mierzą ciśnienienie spalin.

Widziałem coś takiego, można wtedy zaobserwować że wydech pracuje jak komin :) i ciągnie spaliny.

Nadciśnienie to zatkany wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wydłubaniu kata i zostawieniu puchy, wydech dostaje dziwnego dźwięku, plus jakieś dziwne rezonansy, miałem tak kiedyś w opelku.

to fakt, występuje wtedy takie dziwne, typowe brzęczenie. U mnie w POLONEZIE kiedyś otworzyli puszkę, wywalili wszystko i zaspawali i takie coś miało miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co powietrze ma być zawarowane, to się dowiesz na zajęciach z wprowadzenia do fizyki na studiach.

NIe wiem na jakim krańcu świata mieszkasz, ale ja skup katalizator mam pod ręką i dziś oferowali mi miedzy 100-160zl za tego kata.

po 3, naprawdę nie wiem skąd bierzesz swoje informacje, ale poważnie zmień źródło bo jeżeli ty myslisz o strumiennicach za kilka set zlotych no to wspolczuje. strumiennica to koszt 50-80zl.

 

mIałe juz 7 aut do ktorych strumiennice wstawialem zamiast kata i w 90% polepszało to osiągi, w 10% nie robiło różnicy.

Więc nie wiem skąd bierzesz informacje, ale jeżeli nie z własnego doświadczenia, to nie wierz we wszystko co piszą. na Każdą rzecz znajda sie fani i ANTYfani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość walecboard

Kolego, generalnie przyczyn problemów z twoim silnikiem może być sporo tak więc musisz troszkę podłubać.

Kat to jedna z możliwych przyczyn, poza tym może być jeszcze przepływomież, lub lambda - w tym przypadku musisz posprawdzać napięcie na kabelkach, tylko poszukaj wartości tych parametrów w serwisówce. Kolejna przyczyna to podciśnienia ( te małe gumowe wężyki ) jak są podziurawione to silnik łapię lewe powietrze i może głupieć ewentualnie świece i przewody - natomiast w tych przypadkach ( podciśnienie, świece przewody) to raczej problem byłby widoczny już na wolnych obrotach, silnik dławił by się, chodził nie równo. No i jeszcze jedno co mi przychodzi do głowy - sprawdź kompresję silnika - u mnie 2.0 też zrobił się mułowaty zaczął chodzić nie równo w przedziale 2000-3500 obrotów - okazoło się że na 3 garku miałem 7 bar zamiast 12 czyli silnik do wywalenia :(.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeczki wymienione,

Przewody podciśnieniowe sprawdzałem

Napiecie na przeplywce sprawdzone

Mysle czy nie sprobowac z ustawieniem zaplonu

ale mysle ze w duzej mierze to zasluga kata bo gdy dostal odemnie z mlotka, to juz zamulenie jest o wiele mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...