Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] wymiana klocków ;/


hote

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałem wiele razy ale tym razem coś... za gorąco na dworze chyba...

 

P11 97' 1,6 99KM hatchback i nowe klocki... do tego modelu ABE, C11051ABE.

 

Tulejka odepchnięta do zera, klocki po włożeniu w miejsce montażu ładnie leżą, jak się nakłada docisk to tarcza

ustawia się pod kątem bo tak jakby nie było miejsca na klocek i zacisk po stronie zewnętrznej;//

 

Nie mam pomysłu gdzie leży problem... a klocki identyczne jak poprzednie dotarte do gołej blachy.

post-51955-0-29289000-1344270735_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A piastę i wnętrze tarczy (to co dolega do piasty) to masz czystę? Jak dokręcisz nakrętką koła po prawej stronie to tarcza się wyrównuje?

A jarzmo (to gdzie siedzą klocki) odkręcałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu ewidentnie widać że prowadnik zacisku stoi, trzeba rozruszać i oczyścić i po robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo na dwóch kołach, więc wątpię że jakieś "dodatki" gdzieś się pojawiły, które uniemożliwiają skręcenie prosto z tarczą.

 

no górny prowadnik się rusza bez oporów, a dolny ani drgnie..ale w tych dolnych to tak miałem od zawsze (dobrze?).

 

Tarcza się wyrównuje... ale wtedy jest dokręcanie taką siłą, że póżniej koło ani drgnie.

 

Ewidentnie jest coś z zaciskiem, który dociska zewnętrzny klocek do tarczy podczas gdy wewnętrzny ma z 0,5cm luzu od tulejki hydraulicznej.

 

Obstawiam, że przy coś mogło się rozregulować podczas jazdy na klockach z praktycznie z zerowymi okładzinami - tylko jak na razie nie mam pojęcia co tam ustawić... dolny prowadnik ta się skręcić, żeby zacisk bardziej wystawał przez co klocek zewnętrzny będzie miał więcej loozu -> tarcza będzie prosta po założeniu zacisku? Bo to w zasadzie jedyny element, który odpowiada za ustawienie zacisku..? czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwa prowadniki muszą chodzić luźno , zrób z tym porządek i będzie po temacie. nic ci się nie rozregulowało . to jest proste jak budowa cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...