Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11-144} Klimatyzacja od strony elektrycznej


Adam_gda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zrobilem cala klime uklad jest szczelny czynnik nabity ale po wlaczeniu przycisku AC nie dziala sprezarka po podlaczeniu na krotko dziala i klima chlodzi. gdzie znajduja sie jakies bezpieczniki i przekazniki od klimy???? po wlaczeniu przycisku auto wentylatory sie wlaczaja i jak nastyawie pokretlo na nogi to slychac pykanie przekaznika jak wlacze na gore to juz nie. Jakies pomysly co moze byc??????

Edytowane przez Adam_gda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/67919-p11-migajaca-kontrolka-airbag-jak-skasowac/?do=findComment&comment=867553

W tym wątku wrzucałem miniatury z rozmieszczeniem przekażników i sterowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W odwadniaczu jest wkręcony w niego a odwadniacz (bo pewnie zaraz się będziesz o niego pytał :devil: ) jest obok chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam u mnie jest na dwa piny czujnik od klimy w osuszaczu ale klekotach jest na 3 piny.,

Ale jak wentylatory startują to czujnik ok .

Szukał bym przyczyny w kablu od sprężarki , może gdzieś się przerwał albo upalił .

Edytowane przez nice-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi wlasnie o to ze kupilem auto z uszkodzona klima i nie bylo osuszacza kupilem nowy wstawilem napelnilem klime i nie chodzi a wczoraj zobaczylem ze kolo tego jest jakas kostka na 3 piny myslalem ze moze m,usi byc tam czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzieś tu to nabijał że ci nie sprawdzili klimy. Na wulkanizacji to się gumy łata a nie klimę serwisuje. Piszę tak bo zapewne pojechałeś na automat do jakiegoś wyrwigrosza co si to nabił w promocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kumpel u niego robil klime wmiwnial chkodnice (skraplacz) i byl zadowolony

 

http://allegro.pl/czujnik-klimy-presostat-nissan-primera-p12-tino-i2601942640.html?source=oo

 

Czy taki czujnik bedzie pasowal????

Edytowane przez Adam_gda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić czy to rzeczywiście to trzeba zewrzeć piny na czujniku i jeżeli wtedy zastartuje to albo za mało czynnika albo z czujnikiem coś nie tak (z reguły chodzi o czynnik). Ten czujnik działa tak - jest ciśnienie w układzie - przewodzi, ciśnienie za małe - przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

ja mam trochę taki "wyimaginowany" problem z klimą:

- ponieważ często przy nie za dużych upałach klima za mocno chłodzi (mam WP11 2.0 z manualną) a dodatkowe dogrzewanie z nagrzewnicą jest nie do przyjęcia (z przyczyn ideologicznych :)) to wpadłem na pomysł aby osłabić nadmuch (kierując się doświadzczeniem z przeszłości z zapchanym filtrem).

W tym celu dodałem rezystory dużej mocy włączane w szereg w obwód wentylatora od strony masy przed przełącznikem nawiewu (te rezystory, które są oryginalnie są za przełącznikiem, wentylator podpięty do +12). Niestety dodatkowa rezystancja (dobrałem chyba ~2.2 Ohm) spowodowała że klima się nie uruchamia (lampka na przełączniku sie załącza, podobna sytuacja jak w tedy gdy nadmuch jest wyłączony), gdy zewrę dodatkowe rezystory wszystko jest OK. Nie sądziłęm, że tak mała rezystancja może spowodować takie objawy. Nie wiem w jaki sposób jest sterowane sprzęgło sprężarki klimy - na schemacie elektr. nie ma żadnego połączenia z obwodu przełącznik/wentylator nadmuchu gdziekolwiek.

Będę wdzięczny za naprowadzenie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...