Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stukanie w silniku


RybA69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i kolejne pytanie w sprawie auta

Dzisiaj parkując usłyszałem dziwne stukanie z silnika co ciekawe ustaje po wciśnięciu pedału sprzęgła

Może ma ktoś pomysł czym to może być spowodowane

Jest jeszcze jeszcze jeden dźwięk który mnie niepokoi przy poruszaniu drążka zmiany biegów słysze taki dziwny metaliczny pogłos jak by obijało się coś o blachę

Proszę o pomoc i z góry dzięki

Dodam że Primerke kupiłem z niedziele i powoli wychodza jakieś problemy ale cóż spodziewałem się że nie będzie idealna z racji lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te stukanie ,które znika po wciśnięciu sprzęgła to docisk owego sprzęgła?

 

Nie wiem dokładnie u mnie też takie popukiwanie niekiedy jest i mój szwagier tak mi mówił , więc dzielę się znaną mi wiedzą :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podzielenie się tą bezcenną wiedza :D

Ciekawe bo sprzedający twierdził że wymieniał sprzęgło bo jego kobieta je zjarała

Chociaż ciężko w to uwierzyć :/

 

Właśnie się dowiedziałem że to nie koniecznie docisk może być tylko łożysko oporowe

ale nie ma co gdybać trzeba dać popatrzeć mechanikowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedający twierdził że wymieniał sprzęgło bo jego kobieta je zjarała

dla większości wymiana sprzęgła to wymiana tylko tarczy sprzęgłowej, a łożysko i docisk zostają stare.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pytanie czy z tym można jeździć ??

Czy raczej trzeba myśleć o wymianie jak najszybciej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeździć można , tylko nie wiem czy czasem jak nie pierdyknie to więcej szkód nie narobi jak to warte.

 

Jeśli masz pieniążki , czas (żeby auto zostawić u mecha) to wymień , docisk i łożysko , jak wspomniał nowak właśnie tak wyglądają wymiany :>

 

U mnie to samo było (jest nadal) , na razie nie mogę zostawić auta bo codziennie nim jeżdżę do pracy a i kasy na razie braknie ;C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam ten problem bo jeżdżę też do pracy i w przyszłym tygodniu Czeka mnie 800km Chociarz mój start misiek jeszcze stoi pod blokiem Zastanowię się jak to zrobić ale dzięki za poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...