Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Lozysko, skrzynia??


nestio_vip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w skrzyni nie ma zadnego bagnetu do sprawdzenia pomiaru oleju? ile mam go ewentualnie dolać i jakiego ?

 

jak spojrzysz na skrzynie biegów, to od przodu powinna być wkręcona taka śruba na imbus bądź czworokąt. Wykręcasz ja i dolewasz oleju do jej poziomu (tego na 100% pewien nie jestem, zaraz ktoś potwierdzi albo zaprzeczy.). wiem za to na pewno, że w dieslu wchodzi 5 l a w benzyniakach niecałe 3

 

Olej, jeśli wiesz, że ci ucieka, to dolej jakiegokolwiek 75w80 lub 75w90 GL4 ewentualnie GL4/5 (to jest dość istotne. samo GL5 się nie nadaje).

Może być nawet półsyntetyk, niekoniecznie pełęn syntetyk jak wszyscy tu zalecają, bo raczej prędzej niż później będziesz musiał i tak oddac skrzynie do wymiany uszczelniaczy i łożysk. Olej przecież nie przestanie nagle wyciekać.

Nie ma co więc lać jakiejś super wypasionej marki za 40zł/litr. Wystarczy taki za 20-25.

Edytowane przez nunu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk był słyszalny tylko i wyłącznie jak auto było na biegu, natomiast jak sprzęgło wciśnięte to przestawało, natomiast co do tego dźwięku to ten u Ciebie jest taki jakby coś o coś obcierało, u mnie ten dźwięk był jednostajny, narastało tylko natężenie tego ,,buczenia" wraz z prędkością jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Fasteriusz

rzeczywiście brakowało oleju ale jakiegoś konkretnego wycieku nie ma ogladalem ją jakiś czas tylko sie delikatnie poci. Kurde nie mam pojęcia co to może być sprawdzaliśmy każde koło jak auto było podniesione zero stukania ale jak juz stoi na glebie to cos tam puka albo trze nie wiem. Szkoda mi wywalac 1k jezeli to nie zaleczy sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie slychac ciagle buczenie, cos jakby wlozyc kubek plastikowy pomiedzy szprychy w rowerze. Dzwiek ten jest slyszalny od momentu ruszenia. Slychac go ciagle, bez wzgledu na to czy zmieniam bieg, czy wciskam sprzeglo - gdy jade, slychac go zawsze. Glosnosc tego buczenia zmienia sie poprostu wraz z predkoscia i tak samo cichnie, gdy zwalniam. Nie mam pojecia co to, ale niepokoi mnie to, bo od tygodnia slysze go coraz glosniej:/

 

Czy to ten mechanizm roznicowy, czy moze tez brakuje mi oleju w skrzyni?

Edytowane przez nestio_vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, odgrzewam ten temat ponieważ mam podobny problem. W mojej almerce coś huczy, buczy, jakby miał startować boening  :angry: Dźwięk ten pojawia się od 40 km/h. Obstawiałam zużyte łożysko w kole i z tym pojechałam do mechaników. Jeden (młody) po podniesieniu samochodu stwierdził brak szumu, którego przyczyna miałoby być łożysko i obstawił skrzynię biegów. Odkrył cośtam na półoskach... i ustalił, że przyczyna huczenia leży w skrzyni. Drugi (starszy) uznał po przejechaniu się samochodem i wykonywaniu skrętów (na jałowym też), że to jednak łożysko koła. Komu wierzyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to łożysko półosi - ponoć standard w Almerach, koszt 240zł z robocizną.

Dowiem się w którym warsztacie, bo robiłem pod Zamościem właśnie (auto użytkował wtedy mój teść ze Szczebrzeszyna :) )



Ok, już gadałem z teściem:

ul. Zdanowska
wylot na Krasnobród, dawna baza TPSA, ostatni zakład przy granicy miasta, po prawej stronie.

W zakładzie znają temat, ja już od wymiany przejechałem kilka tys. kilometrów i jest dobrze.

Jak samochód zostawisz rano, to po południu będzie gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Mam podobny problem dotyczący głośności samochodu. Od prędkości 40 km/h, szczególnie od 60-70 km/h słychać buczenie i hałas toczenia się jakiegoś elementu prawdopodobnie jakieś łożysko. Głośność nasila się wraz z prędkością i cichnie po zatrzymaniu się. Nie jest to na tyle duży hałas, żeby od razu stwierdzić, że to łożysko w kole lub inne. Ogólnie od dłuższego czasu w aucie jest głośniej ale po prostu stwierdziłem, że ten typ tak ma (słabe wyciszenie). Jednak ostatnio kilka osób stwierdziło, że w moim aucie jest za głośno w porównaniu do innych aut i zainteresowałem się problemem. Po wciśnięciu sprzęgła hałas dalej występuje, więc skrzynia biegów raczej to nie jest. Kwestia opon też odpada bo niedawno zmieniłem na letnie z zimowych i jest podobnie.

 

Zamieszczam nagrania hałasu telefonem:

 

http://w10.wrzuta.pl/audio/4rHwn311ldy/almera_n16_lozysko_2    - szczególnie słychać od 25-60s

http://w10.wrzuta.pl/audio/7q9ZDu8gP76/almera_n16_lozysko_1

 

 

 

 

Wczoraj przyjrzałem się skrzyni biegów i nie wiem do czego służy taka rurka z zaślepką w górnej obudowie? Ogólnie chciałem sprawdzić poziom oleju ale raczej bagnetu tam nie ma

 

[dc24ae5bcb5ed1a3med.jpg

Edytowane przez Mrt07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do łożysk w skrzyni biegów w moim N16 1,5 benzyna 2000r

1. HR 6305 C3 szt 1

2. HR 6304 c3  szt 1

3. 303045 TPXI szt 2

4. 30208J szt 2

 

co do cen to pierwsze 3 pozycje wyszły ok 150 zł

pozycja 4 to 100zł

czyli w symie 250 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...