Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak mocy terrano ii 3.0 di swieci sie check


Gość Kris 777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum

Mam problem z swoim terrano ii 3.0 di 2004r przeb 218tys

brak mocy nie wchodzi na obroty swieci sie check

przy tym kopci i spaliny maja dziwny zapach

zmieniłem przepływke dałem nowy filtr powietrza i paliwa nic nie pomogło

podłaczałem do kompa i elektronik powiedział ze przestawił sie kont wtrysku ale nie jest pewien- jaka jest u mnie pompa?

Prosze o pomoc albo polecenie jakiegos dobrego mechanika - mieszkam w okolicach legionowa

do tego czasu nic sie nie działo z autem oprucz padajacych przepływek ale wliczam je jako czesc wymienna poza tym jest to fajny sprzet i szkoda ze cos go boli bo zaszczepiłem sie nikroskopijnym off roadem ( Swierzak)

Pomocy !!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam

AAAAA czy w 3.0 di jest te sitko kture mogło sie zabrudzic przy pompie????

Edytowane przez Kris 777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam teraz taką sytuację w swoim td25,

bez obciążenia wkręca się na na obroty ok

na 2 - tak do około 4krpm, ns 3 i wyżej koło 3,5krpm zaczyna trochę przerywać i dymić,

obstawiam zły kąt wtrysku ale dziwne ze się sam przestawił,

no chyba że coś innego sprawdzić na początek ?

niestety silnik i to diesla to nie moja bajka

kris 777 jakiegoś pompiarza polecisz w okolicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sitka do wyczyszczenia brak, jak to wielu sugerowało

 

powietrze ssał z paliwem - już po problemie

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć

Mam problem w moim Terrano 3.0 TDI 2004 rok.. Brakuje mu mocy. A jak zapnę przyczepę to już całkiem kaplica. Przy tym zaczął terkotać jak traktor przy większym obciążeniu. W sierpniu miał wymienione filtry i dodane ulepszacze do paliwa i silnika, po wymianie oczywiście. Check się nie świeci. Rano na zimnym (teraz -10) mam problem z odpaleniem. Muszę kręcić kilka razy i po odpaleni trochę kopci. Potem w czasie jazdy nie kopci.

Jeżeli to pompa paliw jak niektórzy sugerują, to czy do tego silnika będzie pasować pompa z Terrano 2,7 TD 1995?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności sprawdzę tez filtry. Na tych filtrach zrobiłem już prawie 5 tys. a na naszym paliwie może być różnie.

Dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was problem z połączniem komputera w aucie z komputerem diagnostycznym. Próbowaliśmy dzisiaj na dwóch i żaden protokół nie zadziałał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpiąć się wpieli, tylko nie komputer nie mógł się połączyć z komputerem w aucie. Nie pasował żaden protokół.

 

 

Wcześniej też zadymił przy odpalaniu.

Edytowane przez Bert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się go odpalić ale doszły nowe objawy. Zapalił się check i tak jakby odcinało paliwo. Spadały obroty i nawet raz mi zgasł. Pytanie czy paliwo przyłapało? (przed mrozami tankowałem BP ultimate, więc nie powinno).

Edytowane przez Bert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi komputer zadziałał.

Wyskoczyły dwa błędy:

77 - P7-F/JNJ TIMG FB - UDAŁO SIĘ SKASOWAĆ

87 - ECM 14 TEN NIE DAŁO SIĘ SKASOWAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić jeszcze czy po wykręceniu regulatora ciśnienia paliwa nie ma na nim śladów opiłków lub zatkanego siteczka, W mascotach i masterach bardzo często on leci i daje podobne objawy (a mają one te same silniki 3.0)

Edytowane przez czifu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym błędzie znalazłem na forum, że kolega miał podobny problem. Zmienił filtr paliwa na zamiennik i przez to silnik nie dostawał tyle paliw co powinien. Wymienił filtra na oryginalny i problem zniknął. http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/44293-patrol-p7-finj-timing-fb/

ECM 14 z tego co znalazłem na tej stronie http://terranoirk.ru/man/R20/ec.pdf, to jakby dotyczyło świateł stopu, ale jeszcze tego nie studiowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...