Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia biegów drgania


Gość MaserTi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Otóż mam problem ze skrzynią biegów podczas jazdy na 5-tym biegu. Z tego co doszukałem się to podczas głównie przyśpieszania drgania ze skrzyni przenoszą się biały plastik (wokół kulki) który właśnie obija się o kulkę i wydaje nieprzyjemne dźwięki. Opisany objaw występuje tylko na piątym biegu. Macie pomysł jak to zniwelować?

post-26024-0-56817500-1350141033_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj nasmarować ten biały plastik wd40 albo czymś w tym stylu. U mnie jak się nie nasmaruje tego miejsca co jakiś czas to też są ''nieprzyjemne dźwięki''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wymianą niema problemu, ale czy są dostępne?? nie wiem, ja swoje "regenerowałem" puszką po piwie i napchałem smaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie WD40 a normalny smar. Przynajmniej tak piszą w manualu. WD40 nie smaruje.

Sprawdź czy ta sprężynka jest na miejscu. U mnie spadła nie dość że obija o osłonę tłumika, to jeszcze lewarek skacze. A osłona nie chce się odkręcić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie WD40 a normalny smar. Przynajmniej tak piszą w manualu. WD40 nie smaruje.

Sprawdź czy ta sprężynka jest na miejscu. U mnie spadła nie dość że obija o osłonę tłumika, to jeszcze lewarek skacze. A osłona nie chce się odkręcić :(

 

Od dołu to robić czy od środka mogę? Będę miał chwilkę to będę musiał zobaczyć co i jak tam wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od dołu, bo od góry nie dojdziesz. Ja osłonę odkręciłem bez problemu, ale urwałem przy tym dwie śruby, bo były przerdzewiałe. Doskręciłem później pchełkami do regipsów, które wkręciłem do pozostałości po urwanych śrubach, żeby nie robić nowych dziur w podłodze :)

Ogólnie nie ma problemu z dojściem, a regenerację da się wykonać w domowych warunkach.

Ja u siebie naprawiłem sprężynę, która mi dyndała po osłonie tłumika i zregenerowałem tulejki te na krzyżaku przy skrzyni. Teraz lewarek chodzi fajniutko i nic się nie trzęsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...