Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Wymiana silnika 2,0 td


Gość miniek834
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem po raz kolejny z moim nissanem p11 2,0td combi lift - silnik stracił kompresje.Teraz chce wymienic silnik na 2,0 td wiem ze sa dwa rodzaje tych silników na zdjeciu nr1 jest silnik ktury mam u siebie, a na zdjeciu nr2 jest silnik ktury bym chciał zmienic. Prosze o pomoc czy jak kupie takie same auto po wypadku np w sedan to czy silnik nr2 bedzie pasował do mojego combi ?? I czym sie ruznia te dwa silniki, wiem ze oby dwa maja po 2,0td 90koni? prosze o POMOC

post-55280-0-05209300-1350678753_thumb.jpg

post-55280-0-54298700-1350678766_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spójrz na przepływomierz jak masz taki sam i kable tak samo wychodzą jak tu na zdjęciach to będzie pasować, ten drugi silnik ma przepływomierz hitachi (u Ciebie jest Bosch) oraz inna pompa wtryskowa i minimalnie wtryskiwacze się różnią (nadmiar paliwa idzie metalowymi rurkami a u Ciebie są gumowe pomiędzy wtryskiwaczami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to są te same silniki. Marlos przybliż sobie i zobacz że powrót paliwa jest na gumowych wężach. Widać na obu zdjęciach gumowy przewód z ostatniego wtrysku wpięty w pompę. A tak z ciekawości to jakie były objawy? Bo u mnie coś świruje i mam obawy czy to nie sinikowi się rąbie. I jaki przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te same silniki na osprzęcie Bosch i z pokrywą zaworów identyczną (po 2001 były inne)

Nawet jakbyś wziął silnik z hitachi to też byś założył, jedynie pod wtryski musiałbyś dąć podkładki no i oczywiście swój osprzę

Ten silnik jest po praniu tak że sprawdź go dobrze przed wycięciem jak jest możliwość

Edytowane przez and_pec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic rozbita primere np w sedanie i własnie jest ten silnik nr 2 czy wystarczy go przełozyc , czy musze jeszcze np komputer czy skrzynie biegów przekładac.

 

Problem sie zaczoł z dnia na dzien, miał problem z rozruchem z rana . W pierwszy dzien po dodaniu gazu odpalał i po 3 dniach juz nie chciał odpalic .Jak mnie ktos zaholował to odpalił i trzeba było trymac na obrotach inaczej gasł i nie odpalał jak sie nagrzał to w miare odpalał. Ledwo zrobiłem 1300km, pod gurke to na 3 biegu i maxymalne obroty to 3tys i kopcił okropnie z gurki to w miare sie rozpedzał pod domem cos strzeliło pod maska jak z pitoletu i zaczoł sie dławic i jakies metaliczne dzwieki z pod maski.Pojechałem do mechanika sprawdzic kompresje i sie okazało ze na 3 nic nie pokazało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz całą rozbita primerę z kompletnym silnikiem to przełóż cały silnik z sedana do kombi a nie baw się w zamianę osprzętu.

Poza tym sprawdź dobrze ten silnik co masz zamiar kupić, wypucowany dimerem jakby był nowy : )

Wszystko inne będzie pasować- w tych silnikach może różnić się jedynie producent osprzętu.

Edytowane przez kubawinkler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 postów wcześniej napisałem Ci że to te same silniki,więc nie wiem czemu pytasz czy możesz przełożyć. Przecież to oczywista oczywistość że tak :)

Także zwróciłem uwagę że to silnik po praniu. Decyzja należy do ciebie czy go weźmiesz.

Moja sugestia jest jedynie taka aby brać silniki z anglika. Niemcy to duży przebieg Francja i Włochy to zajechane motory co to nigdy zmiany oleju nie widziały a dostawały świeży jedynie jak już lampka od smarowania się zapalała

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dziękuje za odpowiedzi .zamierzam kupić rozbitka w pl przeb 195tys km.Zdjęcie które dałem nie jest z tego auta , ale silnik jest ten sam. Auto szykuje do sprzedaży gdzies za 6tys zł dla tego chciałem wiedzieć czy silnik będzie pasował.

 

Mam już dosyć tego auta i chce włożyć silnik i od razu sprzedać za te 6tys zł myślę ze cena nie będzie wygórowana.

Edytowane przez Tofu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz tyle serca włożyłem w swoja i daje sobie spokój bo to chyba nie ma sensu.Na pierwszy ogień poszła głowica była strasznie popękana nie nadawała sie do regeneracji koszta nie były małe 1600zł z rozrządem,potem padła pompa wtryskowa 1200zł teraz rozleciał sie silnik.Oleje filtry wymieniane na czas przebieg był 214tys km z belgijskim car pass i sie rozsypał .Dla porównania kupiłem 2mc temu bmw e36 96r combi z gazem za 700e silnik 1,8i, przejechane 330 tys km i śmiga jak marzenie zero problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość miniek834

Nissan naprawiony silnik wymieniony i wszystkie podzespoły zostały sprawdzone i powymieniane na lepsze auto po zabiegu przez dwa dni słabo sie rozpędzało teraz zasuwa jak rex. Za wymianę silnika zapłaciłem 1100zł plus rozbity 1500zł i koszta transportu groszowa sprawa. Mam do sprzedania jak ktoś potrzebuje skrzynie biegów i osprzęt silnika 2,0td

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nissan naprawiony silnik wymieniony i wszystkie podzespoły zostały sprawdzone i powymieniane na lepsze auto po zabiegu przez dwa dni słabo sie rozpędzało teraz zasuwa jak rex. Za wymianę silnika zapłaciłem 1100zł plus rozbity 1500zł i koszta transportu groszowa sprawa. Mam do sprzedania jak ktoś potrzebuje skrzynie biegów i osprzęt silnika 2,0td

 

witam

też mam silnik do wymiany w td r.2000, pompa bosch i w związku z tym chcę się upewnić czy dobrze zrozumiałem. pasuje każdy inny silnik 2.0td z pompą bosch ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...