Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Sprawdzanie P11 pod komputerem


lukasz11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś wie, czy można Primere P11 z 96 roku podpiąc pod komputer, czy jest sens tego, czy wyjdzie to samo co przy odczytywaniu błysków na zworkę?

Edytowane przez lukasz11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od kompa, ostatnio była i wpinałem P11, było widać co nieco, ale sprawdzaliśmy ogólnie, także nie powiem co można zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne cacko :) pod takim da radę sprawdzić np. przepływkę i inne rzeczy odpowiedzialne za działanie slinika?

Do tego o czym piszesz spokojnie wystarczy: http://allegro.pl/interfejs-diagnostyczny-nissan-consult-1989-2000-i2699150609.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć tak sobie to działa z przejściówkami. Są gdzieś wersje usb (na ebayu znalazłem: http://www.ebay.com/itm/Consult-Diagnostic-OBD-USB-Interface-14-Pins-Scanner-Tool-Nissan-/140768871267?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20c67a8363 ) i to już śmiga na każdym kompie. A można sprawdzić tym wszystko oprócz ABS-u (ecu, poduszki etc...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to http://allegro.pl/metalowy-elm-327-fiat-ford-nissan-renault-w-24h-i2704049719.html warto kupić, zależy mi na pełnej kompatybilności z moją p11 1.8, A zwłaszcza na parametrach pracy silnika, czujnikach, ponieważ od jakiegoś czasu mam problemy z dławieniem silnik przy starcie, i chciałbym zdiagnozować czego to może być wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przejściówka USB--> RS232 będzie działać w tym przypadku? Czy trzeba kompa specjalnie kupować?

Może nie działać, bo:

Specyfikacja napięcia definiuje "1" logiczną jako napięcie -3V do -15V, zaś "0" to napięcie +3V do +15V. Poziom napięcia wyjściowego natomiast może przyjmować wartości -12V, -10V, +10V, +12V, zaś napięcie na dowolnym styku nie może być większe niż +25V i mniejsze niż -25V. Należy zaznaczyć przy tym, że zwarcie dwóch styków RS-232 teoretycznie nie powoduje jego uszkodzenia.

a USB daje tylko 5V. Stąd jest problem uzyskać wartości takie jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gniazdo mam obd2. Jakby był ktoś taki miły i daj link do allegro z sprawdzoną i ze 100% zgodnym interfejsem, bo nie mam zamiaru kupić kabel, a potem i jak jeździć do mechanika bo mój kabel tego nie zrobi. Proszę sprawdzone urządzenie.

 

I mam drugie pytanie, znacie dobry (najlepszy) program właśnie do diagnostyki? Najlepiej oczywiście "darmowy" z neta:)

 

A, i jeszcze jedno, zmiana mapy silnika może zwiększyć moment obrotowy na niskich obrotach, ponieważ mam p11 1.8 114KM, i mówiąc szczerze trochę brakuje mu mocy przy ruszaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Najbardziej pewny ELM 327. Program do obsługi interfejsu ściągniesz z neta. Tematów na forum dużo.

Edytowane przez GeorgeGt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejo30

wiem, ale widziałem na allegro adaptary po 15 zł do W P11 z OBD II na OBD I. Chyba, że takie adaptery nie do końca z jakiś powodów się sprawdzają, a że z interfejsami miałem mało doczynienia, to czy jakieś funkcje uciekają przy takiej przejściówce? Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...