Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie działa system parkowania parktronic


jasiug23

Rekomendowane odpowiedzi

Syn kupił Primerę P11.144 z orginalnie zamontowanym systemem parkowania.Niestety system nie działa. Czy któryś z kolegów wie skąd jest brany sygnał do układu (gdzie znajduje się czujnik załączjący system) oraz gdzie znajduje się centralka tego układu.Mam nadzieję, że w/w iformacje pozwolą mi na naprawę tego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!

 

szczerze mówiąc pierwsze słyszę aby Primera P11 miała fabryczne czujki parkowania. Jeśli są dokładane (tak bym stawiał) to zazwyczaj te systemy biorą sygnał z lampy cofania i są umieszczone gdzieś w boczkach bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jest oryginalny. Jest to wersja Comfort Plus. Dziękuję za odpowiedź. Będę szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Comfort plus i po za Xenonami (opcja) dzielonymi siedzeniami 3 punktowymi pasami z tyłu grzaniem dupska halogenami żmieniarką w bagażniku kierze w skórze oraz pełną elektryką i chromowanymi klamkami to nic tam więcej nie miałem

 

Primera P11 i p11 144 nigdy nie miała czujników parkowania

 

Podaj VIN (numer z dowodu) to ci powiem jaką masz wersje i wyposażenie Sprzedawca zrobił was w jajo

Zapewne centralka padła, a jest najprędzej w bagażniku, to zobaczcie gdzie idzie przewód zasilający, ale na 80% do lampy cofania a masa z bylekąd Jeśli byłby któryś czujnik uszkodzony to by piszczało przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam praktycznie to samo co and_pec (poza grzaniem siedzeń) i właśnie też nie miałem fabrycznie czujników, i nie słyszałem o nikim kto ma :-) więc potwierdza się. Ale to tylko ułatwia sprawę, zawsze łatwiej jest znaleźć coś dołożonego niż fabrycznego.

 

Jeśli centralka jest podpięta np. do masy lampy cofania, a żarówka cofania jest spalona, to też może nie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za odpowiedzi. Czytając Wasze posty jestem już pewien, że system parktronic został dołożony. Dla formalności podaję numer VIN: SJNFCAP11U0548767

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MODEL [P11E] PRIMERA

Data produkcji 11/2000

GRADE EP2] EP2 TYPE

SILNIK [sR20DE] Typ silnika SR20DE

BODY 5HB] 5 drzwiowy hatchback

REGION [EUC] CENTRAL EUROPE AREA

TRANSMISJA F5] 5-SPEED MANUAL TRANS

Barwa [DV9] SPRUCE GREEN

Tapicerka Barwa [K] GREY

 

ista opcji: F / AIR BAG SIDE F / AIR CON-STD TYPE F / ANTI ZŁODZIEJSEAT F/3RD pasa 3PTX3 * F / LUXURY F / COLD F / WHL DISC-ALMI, 6JJ W / KEY F / FOG LAMP- RECT, HALOGEN * LMPHW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czujniki parkowania, bo sobie dorobiłem miesiąc temu.

Zerknij pod zderzak, od razu poznasz czy do doróbka, po sposobie montażu kabli, i przepuście ich do środka samochodu. Po kablach dojdziesz do centralki.

Jak koledzy wspominali wyżej, sygnał najczęściej bieże sie z lamp cofania. Jako że w primerach są one w klapie bagażnika, kabel rozszyty będzie na 90% pod tapicerką z lewej strony bagażnika, bo tam idzie cała wiązka do przodu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

System jest zamontowany w sposób profesjonalny. Próbowałem dzisiaj znależć centralkę, ale bez rezultatu.Mam wersję hatchback i w klapie bagażnika idą dwie wiązki kabli po obu jej stronach. Wydaje mi się, że znalazłem kabel, z którego brany jest sygnał(nie wiem czy jest to z tylnej lampy).

Bez zdjęcia części tapicerki w tylnej części samochodu się nie obejdzie. Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.

Edit:

 

Wczoraj rozebrałem tapicerkę w bagażniku i znalazłem centralkę systemu. System to Parkpilot Bosch. Stwierdziłem uszkodzony sygnalizator dźwiękowy (głośnik). Wyminiłem na nowy, pojawił się sygnał dźwiękowy, ale ciągły. Po lekturze w Internecie znalazłem http://www.motonews....op=fvt&t=260026 ,stwierdziłem uszkodzony czujnik numer 1. Okazało się brak styku we wtyczce czujnika. W chwili obecnej system działa.

P.S. W tym systemie wszystkie czujniki w liczbie 4 muszą być sprawne, inaczej system daje sygnał ciągły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...