Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP.11.144] Zerwany łańcuch-co dalej?


miziera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

testował czy sie zbiera jak należy ,,, przy okazji poodkręcaj to co nie poodkręcane u mnie po swapie w porządnej firmie

dokręcałem tak ,,,

stabilizator , węże instalacji lpg węże wodne itp ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No wreście rozkręciłem stary silnik...

Podsumowanie strat.

 

1. Kolizja zaworów wydechowych na 3 cylindrach ( na jednym pukneło mocniej, na dwóch pozostałych tylko ryski na cylindrach- fotka)

2. Zmielona prowadnica łańcucha.

3. Wyrwane zęby na zębatce wału korbowego

4. Rozwalona-przemielon pompa oleju.

 

Jak widać koszt naprawy-nie opłacalny.

 

Jeżeli ktoś potrzebuje części -pisć na PW

 

Ps.

-wałek ssący zamówiony przez kolegę z forum

post-37588-0-95163200-1358855180_thumb.jpg

post-37588-0-29698500-1358855196_thumb.jpg

post-37588-0-60440400-1358855206_thumb.jpg

post-37588-0-09133800-1358855217_thumb.jpg

post-37588-0-81347100-1358855227_thumb.jpg

post-37588-0-81126800-1358855242_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wczoraj dołączyłem do grona "zerwanych łańcuchów". Przymierzałem się do wymiany rozrządu po zakupie Primery i po kilkuset kilometrach ciach i nie ma silnika. Na razie wiem, że łańcuch zerwany. Stoi na warsztacie i w poniedziałek się okaże jakie straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

losiuu a miałes wczesniej jakies objawy ze chciales wymieniac lancuch ? cos sie dzialo halasowalo ?

Edytowane przez bolo1005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś szumiało jakby od łańcucha, ale nie byłem pewien czy to on, czy może łożyska na alternatorze. Objawów rozciągnięcia łańcucha jakoś nie czułem, ani niepokojąco głośne to nie było. Palił dobrze i błędów nie wywalał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mnie to ciakawi bo mam podobnie w k11, po odpaleniu przez 2 sekundy slychac lancuch (to normalne) potem juz tylko jakis szum cykliczny sinusoidalny natomiast jak auto osiagnie temperature na srodku skali nie slychac nic takze czy u ciebie cos rowniez halasowalo na rozgrzanym silniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądałem pierwszy raz samochód, to silnik był jeszcze ciepły i nic nie słyszałem niepokojącego. Drugi raz był zimny i już było słychać jakiś hałas, jednak nie był jakiś mocno głośny. Samochód już ma ponad 10 lat, to cośtam może lekko hałasować. Po rozgrzaniu już go było dużo mniej słychać. Pierwszy silnik z łańcuchem i od razu zerwany :D. Pech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czad Maska

hej. sorry za podpięcie pod temat, ale mam małe pytanie: czy w innych nissan też zrywa łańcuch? mam tu na myśli 1,8 z primy czy 1,2 z micry? Ten problem dotyczy tylko 2,0? Pozdro i jeszcze raz sorry za śmietnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1,8 na bank sie szybko rozciąga wiec jak bedziesz zwlekał z wymiana gdy usłyszysz szorowanie lub tez wyskocza bledy czujników to moze walnać :)a w 1,2 to nie wiem ")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dziwne ze najczesciej lancuch sie zrywa kiedy auto posiada lpg... bardzo dziwne... mi po zamontowaniu lpg od razu zaczal lykac olej wiec nie sadze ze japonczyk jest odpowiedni pod lpg. do gazu najprostrza droga do sukcesu sa jednopunkty od vw w razie potrzeby wymiany silnika drogo wynosic nie bedzie a o japonca trzeba dbac jesli jest wysilony gazem. mam juz drugie autko bez gazu i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze najczesciej lancuch sie zrywa kiedy auto posiada lpg... bardzo dziwne... mi po zamontowaniu lpg od razu zaczal lykac olej wiec nie sadze ze japonczyk jest odpowiedni pod lpg. do gazu najprostrza droga do sukcesu sa jednopunkty od vw w razie potrzeby wymiany silnika drogo wynosic nie bedzie a o japonca trzeba dbac jesli jest wysilony gazem. mam juz drugie autko bez gazu i jestem zadowolony

Jak kolega będzie dalej takie herezje wypisywał to dostanie ostrzeżenie ..Silniki GA i SR20 są idealne do gazu

1.8 to już ogólnie słaby silnik i trzeba o niego dbać

łańcuchy i problem z rozrządem występuje ale zawsze słychać rozrząd Anglicy coś zwalili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega będzie dalej takie herezje wypisywał to dostanie ostrzeżenie ..Silniki GA i SR20 są idealne do gazu

1.8 to już ogólnie słaby silnik i trzeba o niego dbać

łańcuchy i problem z rozrządem występuje ale zawsze słychać rozrząd Anglicy coś zwalili

Dobrze, że Moderator nie śpi bo jeszcze, ktoś by w to uwierzył :10_9_206:

Jako założyciel tematu dopiszę, że nowy silnik sprawuje się całkiem O.K -gas mu nie robi żadnej krzywdy a wręcz przeciwnie i w kieszeni zostaje parę PLN-ów na :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dokladnie podam wam newsa dla czego nagle silniki P11 .144 zaczeły padać oto nad zębatką wału od dołu jest bolec co pryska olej na zębatkę i na łańcuch warto zobaczyć czy on tam siedzi ?

Kolego, a w ga16de przed liftem też bywa ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

no i ja od soboty dołączyłem do klubu zerwanego łańcucha ;(

Atrakcja przydarzyła się przy jeżdzie z prędkością ok 140km/h - z tej prędkości wyhamował silnik do 0 - prawdopodobnie mieląc wszystko ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No było głośne chrupnięcie przy tej prędkości. Po zdjęciu głowicy mechanik stwierdził ze 16 jest powyginanych.

Dziś głowica ma pojechać do zakładu na diagnozę uszkodzeń i wycenę ewentualną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wszystko i stoi u mechanika juz po planowaniu.

Wszystko oddawane bez najmniejszego pytania i mam zapakowane.

na każdym tłoku mam odbicie zaworów. Na tłoku od strony kierowcy największe.

Teraz już tylko czekac na poskładanie przez mechaniura i wio dalej gnać :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie fart straszny widać że się da tyle wylosować bo tak jak pisałem wcześniej komuś padło tak że nie uwaliło nic

komuś 2

Dinowi chyba 4

a Mi 6

 

ale widać że mozna wylosować maksa ,,, zobacz czy nad kołem pasowym wału jest taka tulejka co natryskuje olej będzie to coś w 6 mm i 2 cm długie wystające nad kołem od wału powinno tryskać na łańcuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie dotarły do mnie kolejne wesołe nowiny - dodatkowo pompa oleju pogruchotana wraz deklem.

I tu pytanie czy ktos ma do sprzedania to cudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tym tropem poszedłem i zagaiłem rozmowe

jedna znalazłem w Pruszczu Gdańskim, jedną w Pruszkowie, odezwał się kolega z forum z GD i odpowiedział Coobico.

Dzięki za trafne i pomocne słowa :)

najgorsze ze mimo wszystko mogą jeszcze cuda wyskoczyć z tym silnikiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...