Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] przepięcie oświetlenia ?


The_Vego
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ok zaczne od tego ze to wersja skandynawska-a wiec swiatla zapalaja sie razem z autem bez mojej ingerencji.

Problem objawia się następująco..

gdzy przekręce na zapłon, wszytko gra kierunek lewy kierunek prawy pieknie dziala,

gdy wlacze swiatlan cala strona prawa kierunku zapala sie nie miga nie gasnie, kontrolna na zegarach swieci się

gdy odpale auto efekt jak wyżej.

do tego gdy na swiatlach lub na zapalonym silniku wlacze awaryjki to lewy kierunek takrze zamiera w bezruchu,

gdy awaryjki uruchomie na wylaczonym silniku ect. mrygaja awaryjne + oswietlenie zegarow, nawiewów itp, + światła

 

pierwsza mysl.. przepiecie napiecia ze światel na keirunek.. ale gdzie tego szukac..? zero pomyslu..

 

inne sugestie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w którym miejscu...?

 

kombinowalem czy w wiazce w któryms miejscu nie pekla izolacja i zasilanie reflektora dotyka zasilania kierunku (a za tym zasila cala prawa strone)

ale nie wiem nawet gdzie zaczac poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad pomysl ze akurat Tylne ?

 

dodam ze zaczelo sie tak iz jechalem i chyba przy wyboju zapalil sie kierunkowskaz po czym zgasl, przy nastepnym znow sie zapalil ale juz tak zostal... a teraz dodatkowo swieci mi sie samoczynnie dlugie swiatlo w lewej lampie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącz awaryjne i popatrz na tylne lampy, czy wszystko działa jak powinno. Jeśli będą dziwnie przygasać albo robi się "choinka" (nie taka zielona na święta ;) ) to jak pisze DINO masa w lampie.

 

skad pomysl ze akurat Tylne ?

tylko w tylnych lampach może się wszystko łączyć, przednie są osobne z kierunkami.

 

jest jeszcze taka możliwość że to przełącznik zespolony od świateł, kierunków itd. padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec z tego co widze to gdy wlaczam awaryjki na zapalonym silniku lub swiatlach to lampy swieca normalnie tyle ze oba kierunki sa nieruchome..

 

a gdy na wylaczonych.. to wszystkie kierunki mrygaja + przednie reflektory + oswietlenie zegarów

 

juz cala wiazke przeszukuje... to jakis kosmos... dalej d*pa... pomocy!!

 

dodam ze odlaczenie zespolonego nic nie dalo'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam masz moduł daytime light control unit, znajduje się to za schowkiem Opis i diagnostykę tego masz w pliku el manuala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam masz moduł daytime light control unit, znajduje się to za schowkiem Opis i diagnostykę tego masz w pliku el manuala

 

no i teraz juz się całkiem zgubiłem. co prosze ? tak łopatologicznie :P

 

jak znalesc ten opis i diagnostyke i co ten moduł moze miec z tym wspolnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Primo musisz ściągnąć service manual

a Po drugie primo przejrzeć w nim plik el zakładka headlamp daytime light system

i po trzecie primo skożystać z translatora bo manual jest po angielsku (no chyba żę znasz biegle angielski to nie)

 

Ja kożystam z manuala do P11,144 ale myślę że w tym do P11 jest tak samo

Ze stacyjki tylko w położeniu ON idzie napięcie na moduł a z niego na przełącznik zespolony i dalej na lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ale jezeli posrednikiem w przebiegu napiecia jest przelacznik zespolony, a efekt pozostaje nawet gdy tenże przełącznik odłącze to czy nie znaczy to czegos innego ?

 

ok a że tak zapytam naiwnie, skąd pobrac ten manual ?

 

-------

Spędziłem 3 dni na rozbieraniu auata i szukaniu przyczyny, rozchechlalem wszystkie wiezki pod maska i w bagazniku, znalazlem nawet 3 przepalone przewody,

odkrylem ze zasilanie lamp przednich idzie z bezpiecznika "tail"

 

i nic nie odkrylem. wszystko poskrecalem i wiare trace, dodam tylko że gdy sobie tak stal odpalony na włączonych awaryjkach (czyli wszelkie keirunki zamrozone) to co jakis czas na chwile zaczynal normalnie mrygać.

 

znalazlem takie cos

http://www.sergey89.ru/files/Nissan/P10%20&%20P11/FSM/el.pdf

ale szczerze nie wiem co powinienem zrobic, i dlaczego nagle by cos się przestawilo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poł roku na forum i jeszcze nie masz manuala, wstydź się :D :D

Kurka faktycznie linki powymierały Może HAYNES ci wystarczy z końca tematu http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/61253-primera-instrukcje/page__st__40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki juz pobieram i bede szukal. w tym co ja zapodalem linka byl daytime, i schematy..

ale nie wiem tylko w czym one mogly by mi pomoc, elektryk ze mnie kiepski.

 

w ogole skad pomysl ze mam ten system ?

NIewiele daly mi te schematy :(

Edytowane przez The_Vego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Haynes masz dobry schemat teraz jak porównuję to widzę że ten moduł nie ma nic do awaryjnych on po prostu załącza tylko światła po stacyjce

Jak ci kierunki nie chodzą to sprawdź przekaźnik kierunkowskazów w HAYNES nie ma opcji z automatycznymi światłami Musisz szukać po omacku i w zasadzie sprawdzać każdy element

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko jak ,mozesz podpowiedziec gdzie jest przekaznik od kierunkow, przerywacz znalazlem ale on chodzi pieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz zabawniej sie robi...

 

a więc jade sobie dziś grzecznie bo wyjscia nie bylo, kierunki sie swieca... nagle znignelo podswietlanie zegarow nawiewow poleczki itp.. swiatel tylnych i stopu.. ale za to kierunki normalnie dzialaja...

 

Oczywiscie przednie świeciły..

 

czyli zwara jest gdzies zwiazana z tylnimi swiatlami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi ze mase lamp sprawdzalem, wtyczki tez, musi byc gdzies we wiązce idacej do tylnych, bo z takimi objawami obstawiam ze przekazniki dobre.

 

HAHA...

 

Odpiełem kable idące do złącza przyczepy kolo Haku....

 

Działa... :D tylko kurcze podczas ktoregos ze spiec przestaly dzialac awaryjne...

 

bezpiecznik wymieniony. poki co wszystko sprawne :)

 

Wesołych Świąt :)

 

Wychodzi na to że "to" byla przyczyna. Dzieki wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...