Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

POMOCY Z NAPEDEM


Gość RoboTerrano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po przełożeniu dźwigni na 4L coraz dłużej muszę czekać aż zapną się sprzęgiełka. Wcześniej po przełożeniu dźwigni w pozycje 4L od razu po ruszeniu tzn 0,5 m już były zapięte. Dziś stanąłem w małym dołku tył sie  kręcił a przód nie chciał sie zapiąć dopiero po 3 minutach prób tył przód luz bieg załączył sie co może być z tymi sprżegiełkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebrać, wypłukać to co kiedyś było smarem a teraz jest plasteliną... nasmarować... zapomnieć o problemie na jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na forum gdzieś było żeby czegoś tam nie smarować żeby jakiś tam jeden ellement niebył nasmarowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ziś stanąłem w małym dołku tył sie  kręcił a przód nie chciał sie zapiąć"

 

Sam sobie odpowiedziałeś. Aby przód się zapiął przednie koło musi wykonać część obrotu. Dlatego przed wtopą zepnij automaty, wróć z powrotem na 2H  jeżeli nie ma potrzeby na 4H i jesteś przygotowany do wtopy. Jeżeli mielisz we wtopie na rozpiętych automatach to po spięciu dostaje przód niezłego kopa. Jak mi się to zdarza to staram się zaczynać od 4L i wtedy wystarczy min ruch żeby spiąć koła do półosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie przycina. Gdy auto stoi w miejscu, nie ma prawa się załączyć. Jak tył na obrotach wyszlifuje minimalny przesuw auta robi się "trzask" w sprzęgłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kręcące koło załącza sprzęgiełko tylko półoś musi się zakręcić i wtedy załącza.

W poprzednim terrano sprzęgiełka włączały się cicho i bez szarpniecia. W tym mi szarpało i było jeb.

Jak umyłem lewe przestało zapinać.

Jakby ktoś szukał to mam jedno uszkodzone i jedno dobre do sprzedania.

Edytowane przez krzys1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadę włączania sprzęgiełek znam tu nie trzeba ogromnej wiedzy. Włączają je siła odśrodkowa półosi tylko dlaczego włacza ja po 5 min jazdy na 4h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zdejmij sprzęgiełka i policz dokładnie ilość zębów , dokładnie! i wtedy szukaj dopiero a nie patrz czy to T! czy T2....u mnie pasowały od Navary chyba, a z przegubami to jeszcze lepszy bałagan jest , mają po 25,27,28,32,35 zębów i zewnątrz i od wewnątrz ....w różnych kombinacjach  :wacko: ....trzy dni szukałem :D

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebuje pomocy.  Sprzęgiełko terkocze podczas jazdy co to może być ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzys1001

Prawdopodobnie kończy Ci się sprzęgiełko. Ja miałem tak samo. Umyłem, myślałem, że pomoże. ale po tej operacji przestało całkiem działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie jak to zrobić póki całkiem sie nie rozkrzaczyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do środka, zobacz co jest nie tak, pomierz elementy. Niektóre z nich da się tanio kupić w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rozbierałem czyściłem i nic niepokojącego nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to terkocze, tak że jedziesz sobie jedzie, zaczyna terkotać a potem lekkie "łup" jakby się samo załączyło? U mnie taki efekt był gdy nałożyłem za dużo smaru (jak jeszcze myślałem, że to się smaruje) i na mrozie smar zgęstniał. Dobrze by to było wymyć jakimś brake cleanerem, lekko leciuchno przesmarować tam gdzie nada i lekko zalać olejem przekładniowym. zobaczysz co z tego będzie. Zmierz te elementy cierne wg wskazówek z serwisówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesteś pewien że to nie przegub się kończy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, napewno nie przegób bo jak zapne na 4 to przestaje terkotać. Jak jadę na 2h to cały czas w sprzęgiełku trrrrrrrrr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...