Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zamiana pompy zexel na bosch w P11możliwe ??


model

Rekomendowane odpowiedzi

Problemy ze swojąp\ Primerą opisałem w"CD20T trudny rozruch ciepłego" Mam pytanie czy jest możliwa zamiana zexel na bosch a jeśli tak co jeszcze trzeba zmienić w osprzęcie. kupiłem na zapas boscha(używka) i teraz nie wiem co z tym zrobić Może ktoś zechciałby się zamienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymienisz jeszcze instalacje (kable), komputer i przepływomierz to wtedy i pompę podmienisz.

 

ja mam pompę zexela i chciałem sprzedać za jakieś 500zł ale jeszcze przemyślę, może się zamienimy bo przydała by mi się boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czym się różni pompa Zexela i Boscha - jak je rozróżnić? Mnie mechanicy i elektrycy powiedzieli, że mam Zexela, a ja oglądnąłem ją i na nastawniku jest wyraźnie odlany napis BOSCH a na tabliczce pisze Made in Germany więc nie wiem co w końcu mam. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest trudny rozruch gorącego silnika najprawdopodobniej jest lekko zużyta i po podgrzaniu nie daje takiego ciśnienia, ale da się to obejść, trzeba przemapować sterownik silnika że gdy widzi temp. powyżej 40 czy tam 50*C zwiększał dawkę rozruchową, pomaga mieliśmy ten problem kilka razy zawsze pomagało. Taki zabieg musi przeprowadzić człowiek który ma specjalne urządzenia, a nie zwykłego diagnostę usterek. Jak coś mogę podać namiar na takiego człowieka ze Starachowic, wybitny specjalista w elektronice, chyba że w twojej okolicy jest też taki.

Możliwe też że walnięte są czujniki temperatur paliwa i płynu i głupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...