Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Wymiana czujnika położenia wału korbowego


Gość Walerek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym wymienić czujnik położenia wału korbowego lecz niestety nie wiem gdzie się znajduje, czy ktoś z Was już to robił i jaki jest mniej więcej koszt takiej operacji? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Czujnik znajduję sie w bloku silnika. J\ak patrzysz na silnik to po lewej obok wtryskiwacza masz taką kostkę podłączona na 3 piny. Wzdłóż jej jak polecisz to znajdziesz to gdzie sie znajduje.

Co do wymiany:

sa 2 możłiwości. Albo oryginalny za 450 zł

lub z opla astry 1.7 DTI eco tyle że trzeba zmieniać wtyczkę. Ja miałem amontowany z opla i niesttey nie dzialal jak powinno,szarpało. Ogólnie to 80 % przypadków nie działa jak powinien i niestety trzeba sie wykosztowac na nówkę oryginalna ;)

Po co chcesz wymieniać??

Auto CI nie odpala,szarpie,nie odpala na ciepłym??

Zmierz opór na wtyczce pin 2,3 opór 1,2 1,5 kOhma w temp 25*C im niższa tym mniejsze wartości.

I opisz jaki masz samochód bo to pierwszorzędna sprawa!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że może być ciężko wymienić go bez wyjmowania skrzyni. Jak jest zapieczony to plastikowe gniazdo się łamie i reszta zostaje w bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

tak tak z 2.0 sory.o czym innym myślałem :)

Z tym wyjmowaniem to tak różnie.

Ogolnie jest zawsze zabrudzony strasznie oraz popekany ;)

Ale skrzyni sciągac nie trzeba :)

Edytowane przez Mateusz_P11_144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skrzyni sciągac nie trzeba :)

 

Ja opisałem swoje doświadczenia - u mnie mechanik popsikał WD40 i chciał go delikatnie wyciągnąć ale mimo to mu się złamał. Wtedy już nie ma możliwości go ruszyć bez ściągania skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Bład możesz mieć od zawilgocenia. Jeżeli samochód dobrze odpala na ciepłym silniku, nie przerywa Ci i nie kopci to nie masz problemu z czujnikiem. Zmierz opór na nim i będziesz wiedział czy faktycznie jest zużyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym wymienić czujnik położenia wału korbowego lecz niestety nie wiem gdzie się znajduje, czy ktoś z Was już to robił i jaki jest mniej więcej koszt takiej operacji? Pozdrawiam

 

napisz jaki model silnika benzyna czy disel ?

jeżeli masz 2.0 benzyna to czujnik znajduje się od strony chłodnicy w bloku silnika na dole, idą do niego 2kabelki. odkręcasz jedną śrubkę i można wyjmować (nie trzeba nic zdejmować poza wtyczką od czujnika :))

 

------------------------

 

tutaj jest taki czujnik na sprzedaż

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/87956-s-czujnik-polozenia-walu-korbowego-wp11144-sr20de/

Edytowane przez kya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...