Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Instalacja gazowa Terrano 3.0 - jednopunkt


miles125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z właściwym dobraniem miksera do tego silnika, możecie podpowiedzieć jakie wy macie ewentualnie foto i gdzie można go kupić??

Jak widać na zdjęciu u mnie jest załozony w rurę dolotu (co nie jest za bardzo ekonomiczne, ponieważ mieszanka gazu przechodzi jeszcze przez filtr powietrza)

img1067if.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instalacją gazową już takiego zakupiłem :( będe musiał pokombinować, bo zaczyna mi to już przeszkadzać :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Możecie wrzucić foto jak macie u siebie doprowadzony gaz do miksera, wtrysku. By pomogły mi coś wymotać u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile ci pali?

montaż miksera może wymagać liftu budy, żeby się filtr pod maską zmieścił i to nie na milimetry ,nawet V6-ka jakieś tam wibracje ma...dociśnie, przekrzywi, lewe powietrze będzie łapał, itd...

pytam ile pali ,bo mam w swoim sekwencję i spala 18-22/100 w mieście na kapciach 31" ...cyfry przerażają, ale gdy przeliczysz na kasę to i tak taniej niż diesel....(no chyba że ktoś na "herbacie" jeździ  :))

poza tym są jeszcze rzeczy bezcenne, np. odgłos V-ki :thumbsup:  .....a ten rekompensuje wszystko, prawda?

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dopompuj trochę kapcie (ja mam 2,2 na tyle i 2,5-przód), i w manuale zainwestuj...chyba ,że w terenie często śmigasz  :)

wyrzuć w czasie jazdy na luz i zobaczysz jakie ten czołg ma opory toczenia...

albo doświadczenie po prostu zrób:

1. nic nie ruszaj z oponami i sprzęgami...i przy jakiejś tam małej prędkości wyrzuć na luz i pozwól mu się toczyć...zaznacz punkt zatrzymania

 

2.dopompuj kapcie, całkiem odkręć, zdejmij sprzęgiełka( nic się nie stanie)...i ten sam test zrób...różnica da Ci do myślenia

 

...bo sam montaż miksera to chyba niewiele pomoże

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestowanie w nową instalację i zaoszczędzenie od 3 do 5 litrów gazu na 100 km, nie warte zachodu chyba jednak. Auta używam w 90 % w terenie. A manuale mi się nie podobają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myślałeś, że ile zaoszczędzisz  :D ...połowę? "tak se ne da pane Havranek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18...może i tak, ale nie z zapiętym mostem, a w teren z wyższym ciśnieniem też da się wjechać...zawsze możesz dodmuchać jak ugrzęźniesz  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

o widzę że taki sam silni k jak u mnie czy da rady do niego założyć sekwencję bo cos mi sie wydaje że nie i mechanik chce mnie w h*ja zrobic jak tak czy oplaca sie zakładać sekwencje bez papierów na przegladzie bym sobie z tym poradził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zwykła rułka w gardziel i to wszystko co można zrobić i chodzi tak samo jak na benzynie . Na jednopunkcie nie zamontujesz sekwencji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysyłałem fotke swojego monowtsrysku do kolesia który to sprzedaje na aledrogo i odpowiedział mi że będzie pasowało w 100 procentach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładuj rurkę w gardziel albo dwie :P ja mam zrobione na normalnych od centralnego fi 15 i działa super. baku (jeszcze) nie mam, pali tylko na gazie, nie gaśnie nie faluje, fakt ze pali kolo 25l gazu ale silnik mam skończony i to raczej przez to. Kurde obiecałem fotke tego wynalazku ale jakoś wyleciało mi z głowy  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w piątek wróce do domu to coś tam pstryknę. Spróbowac zawsze można :) do stracenia masz tylko dziure w deklu od filtra powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi macie mono wtrysk jest szansa zamontować nie tyle sekwencję co wtrysk 4 generacji

 

zrobiłem coś takiego w fiaciku

 

ale potrzeba zrobić zdjęcia kolektora ssącego pod filtrem jak to wygląda

 

Co do przeróbki jeśli macie wbity gaz w DR to żadne papiery nie będą wymagane bo wszystko co sprawdzają na przeglądach to papier od butli i homologacja ważna

 

a jak pokażecie stare papiery to który gazownik będzie patrzył co tam macie pod kolektorem ...

 

różnica jest taka że jeśli jest jeden wtryskiwacz PB to on leje paliwo 2x szybciej i do tego potrzeba szybkich wtryskiwaczy

 

koszty to reduktor wtryski i elektronika butla i przewody zostają stare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...