Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PYTANIE DOT. KLUCZYKA [P11.144]


hexatrien
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Chciałem zapytać się, czy gdy kupię nowy kluczyk do Nissana P11 i chciałbym użyć z niego część wysyłającą sygnał do zamku centralnego w swoim kluczyku, to czy nie będzie problemu z zakodowaniem jej do mojego samochodu ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana gumek właśnie nic nie pomogła, pilot w ogóle nie odpowiada. Chciałbym wymienić cały pilot, ale nie wiem czy mogę inny zakodować do mojego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podejrzewam że przyciski zostały źle dolutowane, psując inne luty i chyba nic się już tym zrobić nie da. Stąd moje pytanie powyżej.

 

Korzystając z okazji, od razu zapytam czy da radę sprawdzić czy kluczyk w ogóle wysyła sygnał ? Bo na próbę zakodowania samochód odpowiada tak jakby nie działał pilot (zamek centralny oczywiście działa).

 

Podbijam i mam kolejne pytanie. Otóż, czy jak kupię np. taki pilot z allegro, to czy będę mógł zakodować go do mojego nissana za pomocą tej dostępnej metody kodowania. Proszę o pomoc.

 

http://allegro.pl/nissan-micra-primera-pilot-central-zamka-alarmu-1-i2969255003.html

Edytowane przez hexatrien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem tam informacji na temat kodowania do fabrycznego zamka, innego, nie fabrycznego pilota działającego na tej samej częstotliwości. Ktoś wie czy tak można po prostu ? Bo cały czas dostaje odpowiedzi "omijające" moje pytanie. Próbowałem lutować przełączniki, kodować piloty, niestety nie działa. Chciałem kupić inny pilot wysyłający na częstotliwości takiej jak fabryczny i go zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w primerze przed liftem można zaprogramować pilot pochodzący z innej p11 do oryginalnej centralki, możliwe że po lifcie tak samo się programuję.

na forum kiedyś była instrukcja zaprogramowania pilota..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o montaż uniwersalnych zamków centralnych, które dostępne są w internecie z zestawem pilotów, odbiornikiem i siłownikami, to czy wystarczy w takiej sytuacji (mam już siłowniki w zamkach) zamienić po prostu stary odbiornik Siemensa na ten nowy i piloty powinny działać ? Czy może można same piloty zakodować do istniejącego odbiornika, bez jego wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kupić uniwersalną centralkę z pilotami (np pierwsza z brzegu: http://allegro.pl/uniwer-sterownik-centralnego-zamka-2-piloty-ag194-i2987130192.html) i podłączyć zamiast oryginalnego sterownika Siemensa. ale to nie jest tak że wypinasz kostkę i wpinasz w drugą centralkę, musiałbyś zapoznać się ze schematem i kabelek po kabelku podłączyć, a na koniec programujesz piloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli najmniej zachodu to kupić z rozbitka pilot i zaprogramować go do swojego samochodu tak ?

 

Wracając do tematu, da radę zaprogramować pilot z poniższej aukcji, do Nissana Primery p11 po lifcie ?

 

http://allegro.pl/kluczyk-pilot-nissan-almera-micra-primera-i2999074947.html

 

Jest ktoś w stanie odpowiedzieć ?

Edytowane przez hexatrien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprecyzuj czy szukasz pilota do P11 czy do P11.144.

Po dwa to ten kluczyk co podałeś był dopiero montowany w Almerze N16 i to jeszcze po liftingu albo w P12 więc może nie pasować.

Po trzy: co oznacza "próbowałem lutować"? Przylutowałeś? Sprawdziłeś czy przyciski są dobrze przylutowane i przewodzą przy naciśnięciu?

Po cztery: czy bateria jest dobra, ewentualnie, jeżeli jest dobra, to czy ma dobry styk z układem pilota?

Raczej wątpię żeby tam szło uszkodzić ścieżki przez niewłaściwe lutowanie chyba że ktoś lutował lutownicą do rynien.

Jak będziesz miał dalej problem podeślij mi kluczyk i postaram się to zrobić jeżeli się da oczywiście.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez myslalem ze moj pilot jest martwy, ale okazalo sie, że blaszka nie styka sie z bateria, wiec nie bylo napiecia na pilocie.

osobiscie uwazam, ze jest male prawdopodobienstwo uszkodzenia tego pilota. jedynie poprzez fizyczne zniszczenie, lub zalanie.

 

podjedz do pierwszej lepszej firmy zajmujacej sie montowaniem alarmow w samochodach, oni na bank beda mieli urzadzenie wychwytujace fale radiowe. ja swoj pilot wlasnie tak sprawdzilem.

Zanim jednak tam pojedziesz, sprawdz czy bateria na pewno jest dobra i czy dostarcza napiecie do elektroniki.

 

po co kombinować, jak mozna uratowac oryginal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię żeby tam szło uszkodzić ścieżki przez niewłaściwe lutowanie chyba że ktoś lutował lutownicą do rynien.

Oczywiście że można, i jest bardzo łatwo. Po pierwsze jak przegrzejesz ścieżkę to odkleja się od laminatu. Można ją uszkodzić nawet powietrzem z odsysacza. Po drugie jeżeli niedogrzejesz spoiny elementu z ścieżką i spróbujesz odciągnąć element jest duża szansa na oderwanie ścieżki. I można to zrobić nawet małą 15W lutownicą.

A swoją drogą SMD fajnie się lutuje lutornicą transformatorową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest kowalem to rzeczywiście może uszkodzić. Ja tam raczej używam kolby z cienkim grotem z tym że mam regulację w stacji więc nie grzeję na maxa jak nie ma takiej potrzeby. Trzeba mieć przy tym trochę wyobraźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Bart, jeżeli ktoś zadaje takie pytanie, tzn że ma raczej małe pojęcie o elektronice, tzn prawdopodobnie nie będzie miał stacji lutowniczej. Lepiej w porę ostrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Nawiasem mówiąc to problem w/w pilota rozwiązany. Z tym że ja nie powiem co było chyba że właściciel się pochwali :) Powiem tylko tyle że mikrostyki były wlutowane dobrze :)

Edytowane przez Bart-qlka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...