Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Reling dachowy Nissan Terrano I


Sensson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mój Mój nissan nie ma relingów a chciałbym zamontować lampy na dachu. Zastanawiam się czy muszę montować w tym celu relingi czy są jakieś inne ( w miarę estetyczne rozwiązania ) ?

 

Podpowiecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dachu, między drzwi a dach. wiesz oco chodzi? . chyba że relingi sobie kupisz tylko nie jestem pewien czy nie musisz mieć wzmocnionego dachu w tych miejscach, był gdzieś post na ten temat poszukaj troche na forum to może znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że kupisz ze 4 uchwyty do przenoszenia szyb :dribble: , takie przyssawki koszt ok 60pln i bedziesz je mógł przenosić gdzie chcesz a ligchtbara spokojnie utrzymają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że kupisz ze 4 uchwyty do przenoszenia szyb :dribble: , takie przyssawki koszt ok 60pln i bedziesz je mógł przenosić gdzie chcesz a ligchtbara spokojnie utrzymają

hahah to dobre :)

 

dach od nissana nie ma żadnych wzmocnień,

jeżeli chcesz wozić tam same lampy to możesz najzwyczajniej w świecie przykleić mocowanie tak np mają niektóre navary ozdobne rury na dachu,

oczywiście prawdziwym klejem a nie z kastoramy,

 

thule robi odpowiednie mocowania - nie potrzebne są relingi,

 

ja natomiast mam zamiar na całej długości dachu przykręcić ceownik pół-zamknięty który będzie robił za relingi - powinien być kilka razy wytrzymalszy od normalnych relingów, będę dokręcał do niego mocowania na co mi przyjdzie do głowy :) na początek lampy i koło zapasowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny ... a wiesz ze masz tablice rejestracyjna w nielegalnym miejscu bo max wysokość to 1500mm od ziemi ... nie zdziw się jak kogoś dociekliwego spotkasz kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzys1001

Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice rejestracyjne z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjatkiem przyczep, ciagników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu...

 

Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylna tablicę umieszcza sie w sodku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eskploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy- polewej styronie pojazdu

 

Tak jest w dzienniku ustaw, własnie czytam, nic nie ma o wysokości. Ale jeszcze dopatrzę.

Edytowane przez krzys1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę, jak sie wczytasz w całość to jeszcze sa podane kąty płaszczyzny tablicy ...

i w gruncie rzeczy to 1200 a nie 1500

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. (z późn. zm.) w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.),

 

załącznik 5

 

5. wysokość położenia tablicy nad ziemią:

  1. wysokość położenia dolnej krawędzi tablicy nad ziemią nie może być mniejsza niż 0,30 m, a dla ciągnika rolniczego nie może być mniejsza niż 0,73 m oraz 0,20 m dla pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3,

  2. wysokość położenia górnej krawędzi tablicy nad ziemią nie może być większa niż 1,20 m, a dla ciągnika rolniczego nie może być większa niż 1,72 m; jeżeli jednak wymóg ten nie może być spełniony w praktyce, wysokość położenia może przekraczać 1,20 m, lecz powinna być tak zbliżona do tego wymagania, jak to jest możliwe ze względu na konstrukcję pojazdu, i nie może w żadnym przypadku przekraczać 2 m, a dla ciągnika rolniczego 2,75 m; w przypadku pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, wysokość ta nie może przekraczać 1,50 m;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzys1001

no znalazłem.Masz kolego rację.

 

jeżeli jednak wymóg ten nie może być spełniony w praktyce, wysokość położenia może przekraczać 1,20 m, lecz powinna być tak zbliżona do tego wymagania, jak to jest możliwe ze względu na konstrukcję pojazdu, i nie może w żadnym przypadku przekraczać 2 m

 

Tu chyba 2m nie przekracza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem że jak trafi na dociekliwego bo to tylko w szczególnych warunkach do 2m, terrano ma normalnie homologację i wyznaczone miejsce na tablicę, dlatego sprawa jest dyskusyjna, to że w wyniku modyfikacji jakby utraciło to miejsce to też inna kwestia, po porostu trzeba mieć tego świadomość, pomijając to że w terrano wychodzi max dodatkowe 2 lampy, ale to obowiązuje na drogach publicznych a nie w lesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś odpukac na razie nie trafiłem na życzliwego policjanta, jak się trafi taki to trudno. Ale argumentując swoja decyzje bedzie musial sie powołać na ten przepis, a wątpię aby znali cały dziennik ustaw na pamięc ;) już miałem nie jedną kontrolę i na razie jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

 

Mój Mój nissan nie ma relingów a chciałbym zamontować lampy na dachu. Zastanawiam się czy muszę montować w tym celu relingi czy są jakieś inne ( w miarę estetyczne rozwiązania ) ?

 

Podpowiecie ?

 

Podobny mam problem/pytanie jak kolega Sensson, a rozmowa skręciła chyba na niewłaściwy tor. Podpowiecie cis więcej w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak: albo robię relingi dachowe, mam już do tego specjalny ocynkowany ceownik pół-zamknięty (drogi był jak cholera), albo właśnie tak jak baja fab robią do słupków, zwłaszcza że mam już przód trochę w stylu baja / pre runner / deser runner

jedno i drugie ma swoje zalety i wady, jak dam relingi to mogę tak jak pierwotnie planowałem jeszcze zapas łopatę i parę innych rzeczy wozić na dachu no i na tych moich ceownikach to będzie mocne jak cholera,

z kolei same lampki to tak jak polazłeś no i tu plus że nie trzeba dachu wiercić, w słupkach raczej mniejsza szansa że coś będzie ciekło, .. no ale to tylko lampki wtedy

 

to ja rozpoczynam pracę nad swoimi relingami,

na poczatek trzeba dogiąć do kształtu dachu ... a potem zobaczymy co dalej

 

puki co dylemat jest taki czy je zamocować bardziej na zewnątrz - za rynienkami na dachu czy od wewnątrz przed rynienkami,

 

puki co wszystko mi przemawia za opcją na zewnątrz

 

P1010600.JPG

 

więcej jak zwykle http://www.hcd-customdevices.pl/index.php/motoryzacja/83-pickup/98-relingi-dachowe-cz-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sobie poradziłem. Kupiłem na Allegro używane relingi za 150 zł. Wywierciłem dziury w dachu i zamontowałem. Wygląda jak oryginał. Myślę, że nawet wytrzyma więcej niż oryginał. Teraz muszę się rozejrzeć za oświetleniem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje Wesem HO2 :) albo 0666, 0668 piękne wielkie okrągłe i rodzima produkcja = są części zamienne,

u mnie będą 4 lub 5 :) jak uzbieram ... na nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego jest piękne :)

 

teraz i tak muszę się wstrzymać bo poniżej 10°C nic z farb / chemi nie bardzo sens używać,

ale swoją drogą się zastanawiam czy na uszczelniane ślepe nitonakretki czy może od razu wellnut załatwia sprawę co prawda ślepy nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...