Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Duże spalanie Pb GA16DE


Chicco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie gdzie szukać przyczyny usterki, auto posiadam 1,5 roku spalanie wahało sie od 8 do 9 litrów gazu w trybie mieszanym a benzyny max 7litrów. Od jakiegoś czasu spalnie gazu wynosi nawet do 15 litrów a na benzynie ok.12 sprawdzałem błędy wyskakuje kod 55, filtry wymienione. Druga sprawa, że po wciśnięciu sprzęgła przy dojeździe do skrzyżowania obroty spadają praktycznie do 0 po czym wracają do ok 500 obojętnie czy na gazie czy na benzynie. Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lambdę sprawdziałem właśnie tylko powiedz mi kolego czy dobrze, silnik rozgrzany do temperatury pracy, rozpiąłem tą wtyczkę od sondy i podpiąłem miernik do przewodów sondy jeden do masy akumulatora a drugi do czarnego przewodu sondy, obroty na 2200 i wskazania sa praktycznie takie same na gazie i benzynie czyli okolice 0,7V i wahają się o 0,01 więc jeżeli dobrze mierzyłem sonda uwalona, ale nawet po odpięciu nie świeci mi się chceck engine, a jak zmiierzyć przepływomierz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pierwszy raz mierzyłem i nie wiedziałem jak, teraz pomierzyłem tak jak pisałeś, wpiąłem się w kabel obroty 2200 i napięcie zachowuje się prawidłowo oscyluje w granicach od 0,2 do 0,8 na pb i od 0 do 0,8 na lpg zmienia się szybko, a jak zmierzyć przepływomierz?

Edytowane przez Chicco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpinasz się w sygnał przepływki i mierzysz, wartości jak znajdę to Ci podam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pomierzyłem przepływomierz, na pozycji ON ma ok 0,95V i waha się do 1V, na biegu jałowym waha się od 0,7 do 1,21v a ma wysokich obrotach ok 5-6 tyś. ma od 0,3 do 0,8 V i im wyższe obroty to wartości są mniejsze i co teraz z tym fantem zrobić? oczyścić przepływomierz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tyle razy już na forum wałkowane poszukaj czyszczenie przepustnicy, krokowca i nauka wolnych obrotów obowiązkowo po czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zapomniałem napisać jak wymieniłem to teraz napiszę. Po wymianie przepływomierza oszyszczeniu i nauce wolnych obrotów wszystko wróciło do normy spalanie takie jak dawniej czyli max 9 litrów gazu.


Panowie mam ponownie problem z obrotami biegu jałowego;/ Włączam silnik po nagrzaniu obroty mam w okolicach 650 a gdy zapalę światła i włączę nawiew obroty spadają do 500 a po przegazowaniu nie zatrzymują się na 1000 tylko lecą w dół poniżej przed ostatniej kreski na gdzieś 300/rpm. Sonda i przepływomierz sprawdzone spalanie w normie gdzie szukać przyczyny? nauka wolnych obrotów nie pomaga ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...