Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozrząd Primera P11.144 1.6 GA16DE


kluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę wymienić rozrząd w swoim aucie, ponieważ łańcuszek już hałasuje. Jak w temacie auto to Primera P11.144 1.6 99/100km z 2000r., silnik GA16DE. Mam jednak problem ze znalezieniem kompletu , w którym będą wszystkie elementy - głównie chodzi o koła zębate. Powinno być ich 4. Jedyny zestaw jaki znalazłem to m-ki ASUMI...nie znam firmy i nie mogę znaleźć żadnych opinii o niej, tak więc mam obawy czy zamawiać. Prosiłbym o opinie czy ktoś miał do czynienia z tym producentem, czy warto lub też nie kupować i ewentualnie o namiary, gdzie można kupić dobry zestaw (poza ASO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam komplet HASAKI. Założyłem taki do mikry k11, czyli podobny silnik i sprawuje sie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nastawiałem się na to, że uda mi się kupić zestaw tej firmy, jednak jak do tej pory poszukiwania kompletnych zestawów wraz z kołem pośrednim kończą się na ASUMI. Albo zaryzykuję i zamontuję ten zestaw (dowiadywałem się gdzie indziej i w Navarze chodzi jak na razie bez problemu) albo będę musiał dokupić niektóre elementy osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan koła pośredniego mozesz sprawdzić bardzo prosto nie rozbierając rozrzadu. Na 99% bedzie w idalnym stanie jak pewnie wszystkie Twoje koła zębate. A tak z ciekawości jaki masz przebieg? Bardzo możliwe ze wymiany domaga sie tylko górny napinacz a reszta bedzie ok. Wyjmij go i oceń zużycie ślizgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asumi jest bardzo dobrym japońskim zamiennikiem tak samo jak Hasaki. Tutaj masz ten zestaw w cenie 385 zł http://allegro.pl/listing/user.php?string=%C5%81A%C5%83CUCH+ROZRZ%C4%84D+NISSAN+100NX+PRIMERA+SUNNY+1.4+1.6&us_id=3780828&order=bd&change_view=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asumi jest bardzo dobrym japońskim zamiennikiem tak samo jak Hasaki. Tutaj masz ten zestaw w cenie 385 zł http://allegro.pl/li...d&change_view=1

Dzięki kolego za podpowiedź :) znalazłem cały zestaw u siebie okolicach trójmiasta za 365 zł. W razie jakby ktoś miał problem w poszukiwaniach służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam prośbę do autora tematu - jak rozrząd te 10 miesięcy po wymianie? Ja tez muszę wymienić....

 

Jeszcze jedno - z jakiego rzędu robocizną należy się liczyć? W jednym warsztacie zażyczyli sobie 650pln. Silnik ga16de, 90km, p11. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam prośbę do autora tematu - jak rozrząd te 10 miesięcy po wymianie? Ja tez muszę wymienić....

 

Jeszcze jedno - z jakiego rzędu robocizną należy się liczyć? W jednym warsztacie zażyczyli sobie 650pln. Silnik ga16de, 90km, p11. 

Rozrząd sprawuje się bardzo dobrze, zrobiłem na nim do tej pory już ok. 20 tys. km i nie hałasuje. Ja płaciłem 400 zł za robociznę, ale to wszystko zależy od warsztatu. Radzę popytać i porównać ceny bo 2 stówy piechotą nie chodzą.

P.S. Przepraszam za tak późną odpowiedź, ale długo byłem nieobecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...