Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błędny stan km do przejechania po tankowaniu


macki83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że jak się zaleje małą ilość (1-7) benzynki to komputer nie pokazuje większej ilości km do przejechania. To taka wada wrodzona? Czy coś z pływakiem w baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Nie wiem o co chodzi ale możliwe że ten typ tak ma :-) zalałem ostatnio 7l i z "0" wskoczył na "13". Trochę mało 13 km na 7 litrach, a przecież jeszcze coś tam było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja tam zawsze tankuje za 50 zł więc droga benzyna mnie nie dotyczy":-) a tak na serio to jak mi się zaświeci rezerwa - 60 km do końca to tankuje za 50 zł czyli około 9 l i przelicza na jakieś 200 km do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli działa Ci trochę inaczej niż nam. Mi się rezerwa włącza przy jakichś 10-12 km do końca. Czasem trochę więcej. Tzn tyle pokazuje, bo tak realnie to pewnie będzie z 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu mam tak czasami zatankuje pb za 60zł.A dalej mi pokazuje rezerwe,świeci się pomaranczowa kontrolka a ilość km do przejechania nie jest pokazywana.Trwa to np.podczsa jazdy przez 1h,póżniej wszystko wraca do normy. Po kolejnym zapaleniu silnika znowu to samo i tak ze 3 ,4 razy, wiec co by to mogło być,aż tak bardzo mi to nie przeszkadza ,tylko czasem irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaję, że ten typ tak ma po prostu. Zalewając małą ilość po prostu nie załapuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy małej ilości paliwa wystęuje duży błąd pomiaru. Do tego dochodzi zmiana pomiaru podczas przechylania samochodu. Więc się nie dziwcie.

Ja jak mam paliwa mniej niż potrzeba na przejechanie ok 80km to nie pokazuje kilometrów. A nauczyłem się jeździć z pełnym bakiem. dla mnie wygodniejsze, niż codzienna wizyta na stacji paliw.

 

Druga sprawa, ilość pozostałych kilometrów zależy chyba od obliczonego zużycia paliwa. Ale chyba bardziech chwilowego niż tego na wyświetlaczu. Tak mi się wydaje. Bo jak jadę pod górkę i zaświeci mi się rezerwa, to pisze np 80km, a jak zaczynam z niej zjeżdżać to rośnie do np 90. Może to też wynikać z przechyłu samochodu, ale na prostej przy bardziej dynamicznej jeździe jest podobnie.

 

Już się kilka razy przejechałem na pustym baku, wolę do pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adambyw, jak się ma LPG to nie trzeba dużo paliwa wozić... Chociaż to złe przyzwyczajenie, bo pompa chłodzona jest paliwem i cały czas pracuje, jak jest go mało to może się szybciej zniszczyć, zatrzeć. Częsta przypadłość głównie starszych aut z instalacjami gazowymi.

Jak raz testowałem, to po przejechaniu 70km z rezerwą świecącą udało się zrobić jeszcze jakieś 30km na wskazaniu zasięgu "---", a do baku weszło 56l.

Co do Twojego spostrzeżenia o chwilowym zużyciu to u mnie jest dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wartość instalacji LPG do mojego samochodu powoli przekracza jego wartość (6-11tyś zł), a oszczędność wróciła by się może po 10 latach jak nie lepiej. To znająć żywotność samochodów primerka będzie już gryzła glebę.

Choć teoretycznie taka instalacja nie była by zbyt skomplikowana - z monowtryskiem. Niestety w polsce jest tylko kilka firm które może podjęły by się montażu, a producentów takich zestawów LPG jest może dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to się dużo bardziej sprawdza w ciężarówkach i przy bardzo dużych rocznych przebiegach. Chociaż rozwój technologii jest tak szybki że kto wie, może już niedługo będzie zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A czy może ktoś wie ile przejadę jeżeli pojawi mi się na wyświetlaczu "0" km do przejechania :( ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś wie ile przejadę jeżeli pojawi mi się na wyświetlaczu "0" km do przejechania :( ?

 

powinno być jeszcze około 5l w zbiorniku

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojawi się 0. Bo od pewnego momentu zobaczysz tylko kreski. Ma to ponoć jakieś przełożenie na litry w baku, ale nie pamiętam jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...