Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

piana w chlodnicy terrano II


Gość o0owilkuo0o

Rekomendowane odpowiedzi

Gość o0owilkuo0o

witam... :D

 

dzisiaj pojechalem na sprawdzenie CO2 w plynie chlodniczym bo podejrzewalem peknieta uszczelke pod glowica ale na moje szczescie proba wypadla negatywnie... :D ale przez przypadek odkryłem że mam w chlodnicy piane w zborniczku nie ma piany ani tlustych plam ani przy dodawaniu gazu nic nie bulgocze... wszystko jest prawdopodobnie szczelne... raz jak przykrecałem plastiki w nadkolach to wkrecilem jednego wkreta w zbiorniczek ale plynu nie ubywa... wiec jest szczelnie na postoju mi sie nagrzewa ale jak dodam gazu czy zaczne jechac to temp szybko spada...

 

i teraz moje pytanie co moze byc tego przyczyna i czy z tego powodu auto moze wiecej palic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzys1001

Piana to nie wiem.

Wymień termostat. Jak kupiłem swoje auto miałem to samo z temperaturą, wymieniłem termostat i jest ok.

Auto niedogrzane może delikatnie więcej palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość o0owilkuo0o

czy delikatnie to znaczy zamiast 12L lpg jakies 19-20 ?? co do tej temperatury mysle ze sie nagrzewa bo jest ta piana i nie ma obiegu... a jak mu dodam gazu to jest przelot albo wiatrak szybciej dmuchnie no nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzys1001

No to trochę dużo za dużo pali. Zobacz jak jest na benzynie, może to kwestia regulacji gazu.

 

No ja mam trochę inną teorię na tą temperaturę. Na wolnych obrotach woda krąży powoli gdy dodasz gazu lub jedziesz pompa wody wtłacza wodę z chłodnicy i i temperatura spada.

Ja bym wymienił płyn i termostat to nie są duże koszty.

A na próbę może zlej ten płyn, wypłukaj układ wodą, zalej jeszcze raz wodą i zobacz co wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość o0owilkuo0o

no właśnie dzisija będe zlewał... w sumie i t moze masz racje a jako ze to jest piana to sie rozmywa w przewodach... dlatego moze sie grzac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może płyn do spryskiwaczy wlałeś :P ... w zasadzie to najlepsze by było z możliwych przyczyn, wymienić płyn to najlepszy pomysł na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może płyn do spryskiwaczy wlałeś :P ... w zasadzie to najlepsze by było z możliwych przyczyn, wymienić płyn to najlepszy pomysł na początek

 

hehe to samo mi przyszło do głowy :)

wymień płyn i bombelki znikną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dodawałeś żadnego uszczelniacza do chłodnic? Kiedyś mi się syf i piana zrobiła przez nie umiejętne (jak sądzę?) dodanie preparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...