Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak trzeciego światła stop (na klapie) p11 kombi


pys123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam następujący problem, w ogóle nie ma 3 światła stop, tego w klapie bagażnika, zdjąłem lampę z klapy,sprawdziłem żarówki, ale prąd nie dochodzi do wtyczki, przewody schodzą po lewym słupku D na dół, do wiązki wchodzą jeszcze przewody od lewej lampy i całość idzie dalej ale nie wiem gdzie. Wie ktoś może gdzie jest jakaś wtyczka, gdzie idzie ta cała wiązka z klapy? Przed ściąganiem tapicerki bagażnika i kto wie jeszcze jakiej wole zapytać, może ktoś już to przerabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przerwały się kabelki w tym wężyku ;)

Można zdjąć tą gumę i sprawdzić cz są kable mocno.Będzie słaby czy nie stykał to się przerwie.

Polutować i powinno być ok.

To jest bolączka aut z klapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych wtyczek. Wiązka idzie z budy i rozchodzi się po klapie.

 

Na 99% będzie ułamany kabel w tym wężu. Mi właśnie znowu padło oświetlenie bagażnika. Nie polecam lutowania kabla w tamtym miejscu (lutowałem i zabezpieczałem rurką termokurczliwą). Wymień cały odcinek łącząc kabel w bagażniku i w klapie - w miejscach gdzie się kabel nie rusza. To duża szansa że nie będziesz po pół roku wracał do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy że wiązka idzie od bezpieczników aż do klapy bez żadnych złączek? chciałbym to gdzieś rozpiąć i sprawdzić czy przewód ma przejście, nie chciałbym ciąć i lutować dopóki nie będe pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaki kabel idzie do Lampy i odszukaj go w wiązce. Ja też już łatałem kable w tej wiązce od światła wstecznego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy że wiązka idzie od bezpieczników aż do klapy bez żadnych złączek? chciałbym to gdzieś rozpiąć i sprawdzić czy przewód ma przejście, nie chciałbym ciąć i lutować dopóki nie będe pewny

Nie wiem czy od bezpieczników, ale na pewno nie ma złączek od tylnego koła do klapy Reszty nie kopałem. I w klapie dopiero są pojedyncze kostki do różnych odbiorników. Nie ma zbiorczej kostki. Chcąc zdjąć klapę, trzeba wyciągnąć z niej całą wiązkę ze środka, przez otwór koło zawiasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...