Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawieszenie. Sprężyny i amortyzatory do Terrano I


Sensson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

masz więcej szelestów kup springi... masz mniej załóż podkładki... ja podkładki dostałem w gratisie od deutera to założyłem... jestem za***iście zadowolony... nie planuję ich na tą chwilę ruszać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super. Polibusze zamówione :)

Dzięki :)

Edytowane przez Sensson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

260 no co ty sorry ale mówili dzwon do deutera maja prawie dwa razy taniej :(

 

co do tego to https://picasaweb.go...feat=directlink to bym też wypościł taki kit tyle że nie mam odlewni pod ręką :) to są 4", i et musi być właśnie nie wiem czy -50 to wystarczy bo będzie obcierać o końcówki drążków.

 

Mandor no dają tyle że wkładasz wtedy kapcie o 8" większe na średnicy czyli masz prześwit o 4" do góry :) ale to przełożenia w mostach trzeba by już napewno zmieniać,

 

a co do moich podkładek to za chwile będzie seria stalowa na przód dla tych co chcą tylko troszeczkę do góry :) 1"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mandor no dają tyle że wkładasz wtedy kapcie o 8" większe na średnicy czyli masz prześwit o 4" do góry :) ale to przełożenia w mostach trzeba by już napewno zmieniać,

 

 

 

nie łatwiej podnieść budę opowiedzmy 3 cale i wyciąć brutalnie nadkola? Myślę że wtedy taka sama guma wejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie łatwiej podnieść budę opowiedzmy 3 cale i wyciąć brutalnie nadkola? Myślę że wtedy taka sama guma wejdzie...

a to napewno,

ludzie dziwne rzeczy robią z tym samochodem, kompletny lift max IMO to 3" zawieszenie i 3" buda a racjonalny to 2+2 oczywiście bez SASów,

aczkolwiek są tacy zwłaszcza w USA i głownie do pickupów d21 wkładają trailmastera +4" do tego calmini +3" i na koniec buda 4" ale co kraj to obyczaj,

możecie pogooglac obrazki tam było d21 pod nazwa nissan hardbody.

 

moja ulubiona stronka z pickupami ale można podpatrzeć co i jak wygląda https://www.4x4parts.com/nissan/gallery.php?page=13&image_category_id=2&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święte słowa... powyżej pewnego rozsądnego wymiaru mamy "potwora wykrzyży"... tylko klatkę warto walnąć... bo do się lubi wywracać...

 

dla mnie najfajniejsze tyraki robili iberyjczycy, hiszpania/portugalia... w necie jest masa ich fotek... nawet pewną specjalizację tam widać... były i tyraczki do rajdów szybkich (podwójne amory z przodu, zależne z przodu itp) jak i zmoty do zabaw typowo trialowych... tam właśnie były mega wykrzyże i mosty z patroli... o wyprawówkach nie mówię nawet...

 

krótka tyraczka z hiszpani na trzylitrowej benzynie w gazie i mostach patrola... :) aż się morda śmiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał29

wyważysz to? założysz to? to się w ogóle ugnie? :) Tanie to to też nie jest, ani nie sprawuje się jakoś rewelacyjnie...

 

nie idźcie tą drogą :)

Witam,fakt te opony-nie do tego samochodu,jakaś pomyłka.

zastanawiam sie czy zakupic bierznikowane 31x10,5x15 czy używane macie doswiadczenie w tym temacie co lepsze,do jakiej wysokości warto zakupic używke? :ball: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do podniesienia tyłu??ja w poprzednim T1 tył podniosłem tuleją dorobioną u tokarza super.a tak później zmierzyłem i prężyny od T2 są tej samej długości co do T1 ale mają grubszy drut i dlatego T2 wyżej stoją miałem przejść na same sprężyny ale sprzedałem T1 i kupiłem T2 (zamienił stryjek siekierkę na kijek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem nowy w temacie Terrano a i właściwie w temacie motoryzacji również. Mam pytanie jak bym chciał podnieść auto o 2 cale to poza amortyzatorami i sprężynami coś jeszcze muszę zrobić w aucie (wymienić/mienić) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jakby ci tu powiedzieć, jak jesteś nowy w temacie motoryzacji to ... na pewno ci to teraz potrzebne, a jeśli tak to czy masz świadomość co za sobą niesie taka zmiana. Zależy jak chcesz auto podnieść, nie koniecznie trzeba ruszać zawieszenie, a jeśli jednak zawieszenie to też nie koniecznie trzeba wymieniać to co napisałeś. W najprostszej wersji potrzebne podkładki dystansowe na tył i podkręcenie drążków skrętnych, ale żeby było porządnie to się kolejne rzeczy dokłada i robi. Sam będziesz to robił ? masz gdzie czym ? co wiesz o samochodach? czy do warsztatu ? Dlatego tyle pytań zdaje bo jest mnóstwo opcji od 150zł w górę do kilku tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem nowy w temacie Terrano a i właściwie w temacie motoryzacji również. Mam pytanie jak bym chciał podnieść auto o 2 cale to poza amortyzatorami i sprężynami coś jeszcze muszę zrobić w aucie (wymienić/mienić) ?

 

 

 

ja zamontowałem na początek sprężyny ironmena +2" podkręciłem na drążkach skrętnych

oczywiście po podkręceniu trzeba zrobić geometrie

sie okazało że muszę poszerzyć osie

bo sie podniósł środek ciężkości.

i się ślizgałem na zakrętach.

po zamontowaniu felg ET-30 i opon 31x10,5 <dla niewtajemniczonych im mniejsze ET tym szersze osie> nadkola musiałem przycinać , więc podniosłem go jeszcze 2" <body lift>

teraz jest wszystko ok

przy okazji wymieniłem wszystkie amortyzatory

 

koszty idą w tysiące, jak nie masz zaplecza finansowego lepiej sie za to nie bierz

 

najprościej kupić od naszego kolegi hugh-a podkładki do body liftu, najmniejsze koszta i nie ma dużo roboty

w jeden dzien masz autko 2" wyższe, bez ingerencji w zawieszenie

koszty około 600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam lift budy bez ruszania zawiechy jest bez sensu... lift budy jest świetną sprawą jako uzupełnienie liftu zawiechy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij w katalog części, jeśli mają różne numery to pewnie jest różnica w twardości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam z tym kłopotu bo nie zamierzam nic robić przy zawiasie ale może to jest jakieś tanie rozwiązanie do liftu króciaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robe generalny remont z wymianą ramy włącznie (robi to mechanik) i pomyślałem co by za jednym dłubaniem zwiększyć skok (bo to dają dłuższe amory i sprężyny o ile się nie myle) tak aby auto przystosować do wypraw. Zastanawiam się nad polubuszami ale za wiele do terrano tego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem niesłychanie ciekawy za ile ci wymieniają ramę .. ja nie znalazłem oferty poniżej 10k w warszawie za robociznę ..

 

inne amortyzatory nie zwiększą ci skoku

 

poliuretan jest od kilku producentów ... co więcej potrzba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 10tysi za wymianę=remont porządnie anie przełożenie jednego dziada do drugiego jak leci.

sama rama to tania jest,

a ja jestem Hugh - hiu to się czyta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...