Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Napięcie przepływomierza


michas4216
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki mały problem, a mianowicie: po wymianie przepływki na nową mierzyłem napięcie tak jak w instrukcji. Po uruchomieniu silnika i przez parę minut napięcie było około 2V. Po paru minutach spadło do 1,8 V. Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika znów 2v i po paru minutach 1,8 v. Czy to jest normalne??? Primera WP11 2001 2,0TD

Edytowane przez michas4216
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie przepływki mierzy się na rozgrzanym silniku - może to o to chodzi, że na początku jest nieco za chłodny. Chyba że ponowne odpalenie robisz od razu po zgaszeniu, no to wtedy inna sprawa... a obroty są przez cały czas pomiaru nieruchomo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest zimny czy rozgrzany to występuje ta sama sytuacja. Po odpaleniu 2V po paru min. 1,8V. Obrotów nie "ruszam". Może za niskie mam "wolne" obroty??? Jak zwiększam obroty to napięcie rośnie...Przy zimnym jak obroty są trochę większe to napięcie jest wyższe, a jak sie rozgrzeje obroty spadają i napięcie też??? Czy to wina przepływki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest taka zależność: wyższe obroty = wyższe napięcie przepływki. Obojętnie czy wyższe obroty spowodowane są zimnym silnikiem ("ssanie") czy naciśnięciem pedału gazu. Jednakowoż pomiaru przepływki dokonuje się zawsze na ciepłym. Najważniejsze tutaj jest to - czy w chwili kiedy napięcie Ci spada z 2,0 do 1,8 - czy wtedy też trochę spadają obroty, czy stoją nieruchomo. Ale tak na moje oko to bym się nie przejmował tym że przez pierwsze 2 minuty napięcie jest trochę wyższe jeśli potem już jest stałe.

Tu się moja wiedza kończy bo nie znam diesla, mogę powiedzieć jedynie tyle że prawidłowe napięcie na rozgrzanym silniku przy wolnych obrotach to między 1,9 a 2,3V. Czy 1,8 to za mało - na tyle za mało aby wymieniać? nie wiem, niech już tu się koledzy od diesla wypowiedzą.

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temat : na znanym portalu aukcyjnym ceny przepływek maja rozrzut od 600 do 100 pln a ich wyglad i parametry i nawet oznaczenia są identyczne - o co tu chodzi ??? .Jak nie naciąc się na chińszczyznę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są nowe, używane, regenerowane, oryginały i zamienniki a jeżeli szukasz do p11.144 to przeczytaj ten http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/70131-p11-sr20de-przeplywomierz/ temat.

Uzupełnij profil o silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływkę mierzy się na zimnym silniku ma mieć 1.9-2.3V na obrotach jałowych między błękitno-białym przewodem a słupkiem akumulatora, nie rozgrzanym silniku, na rozgrzanym będzie bardziej oscylować, mam to gdzieś w serwisówce do wszystkich obrotów itd.

Ja kupiłem przepływkę boscha za 245zł ok 3-2lata temu i bez zarzutu pracuje, kupiłem nową na allegro.

 

 

MASS AIR FLOW SENSOR

Supply voltage V 5.0V

Output voltage V 1.9 - 2.3*

*: Engine is warmed up sufficiently and idling under no-load.

 

*z kopiowane z serwisówki.

Edytowane przez bobytempelton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

regenerowane

Tutaj trochę popłynąłeś bo tego nie można "regenerować" :))

 

 

 

Dla Diesel'owców :)

Tu macie link dla CD20T na przyszłość.

http://forum.nissank...k-cd20t-diesel/

 

 

Podepnę sie pod temat : na znanym portalu aukcyjnym ceny przepływek maja rozrzut od 600 do 100 pln a ich wyglad i parametry i nawet oznaczenia są identyczne - o co tu chodzi ??? .Jak nie naciąc się na chińszczyznę ???

 

 

Ja zakupiłem w listopadzie przepływkę z Boscha na aledrogo za 220 zł.

Stara miała wartości 1.3 i spalanie rzędu 10 L/100 km.

Po wymianie na rozrzanym 2.2 na zimnym odpalonym 2,4 nawet się pojawiało.

Jak CI pokazuję od 1.8 do 2.4 to jest ok. Muli Ci samochód na nowej,pali więcej,powyżej 100 km/h nie chce się rozpędzać,czujesz jakby mu brakowało mocy?

 

 

po wymianie przepływki na nową

 

Jaką kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trochę popłynąłeś bo tego nie można "regenerować" :))

 

Chodziło mi o czyszczoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływkę mierzy się na zimnym silniku ma mieć 1.9-2.3V na obrotach jałowych między błękitno-białym przewodem a słupkiem akumulatora, nie rozgrzanym silniku, na rozgrzanym będzie bardziej oscylować, mam to gdzieś w serwisówce do wszystkich obrotów itd.

(...)

*: Engine is warmed up sufficiently and idling under no-load.

 

no to sam sobie przeczysz :-) w serwisówce jest napisane "na wystarczająco rozgrzanym silniku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie leży przepływka oryginalna z ASO chyba do TD (nie znam numerów), którą mi przesłali przez pomyłkę i nikt nie chce :D

Może ktoś napisać numer części? Wkładu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

 

Może ktoś napisać numer części? Wkładu?

Proszę bardzo ;)

0 281 002 208, NISSAN 22680 7F425, NISSAN 22680 7F400

 

Ja mam tą akurat 22680 7F400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływkę kupiłem nową Bosch, kosztowała 260 PLN w IC. Samochód zrobił się trochę żwawszy, po zabiegu nawet go do 170km/h rozhulałem i może trochę więcej by poszedł ale hamować musiałem, a wcześniej ledwo 140 km/h łapał i max 3000 obrotów na piątce, spalanie około 8 l/ 100 km, a.

Zastanawia mnie tylko dlaczego to napięcie mi spada??? Może mi się jakieś zwarcie gdzieś robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Może mi się jakieś zwarcie gdzieś robi.

To napewno nie ;)

Zwarcie nie może się robić tym bardziej ze masz nową przepływkę.

Niektóre mają poprostu tak że max napięcie to 1.8-1.9 i tyle. Może idź do InterCars i wymień i sprawdź czy na drugiej tez będzie takie niskie i już ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...