Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Napięcie ładowania


Gość slawa1987

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawa1987

Witam.

Wymieniałem właśnie regulator napięcia ze szczotkami bo mój poległ.

I teraz mam pytanie pomierzyłem napięcia.

1. na samym alternatorze i mam teraz ładne 14,4 bez obciążenia i 14,2 z obciążeniem.

2. Ale na aku już mam tylko kolejno 13,7 i 13,4

I tu pytanie czy różnica między samym alternatorem a aku powinna wynosić 0,7V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator powinien pracować pod obciążeniem, więc nie mierz nap. na rozwartym. Niezależnie od miejsca przyłożenia voltomierza (klemy aku. czy zaciski alternatora) różnica potencjałów powinna być jednakowa. Pomierz jeszcze raz zachowując biegunowość na sondach. Ostatnio bawiłem się chińskim voltomierzem i zauważyłem że po zmianie biegunów była różnica we wskazaniu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to co by nie patrzeć z prawa ohma wynika ... że może być różniąca napięcia, bo jak ładujesz akumulator to popłynie solidny prąd, na wszystkich połączeniach (czyt.rezystancjach) po drodze jakieś napięcie się odłoży,

dżem .. no prawo ohma nie kłamie nie będzie wszędzie tyle samo, będzie zbliżone ;) ok prawie to samo :)

tyle że różnice które podałeś są za duże, popraw połączenia, zmierz napięcie pomiędzy + aku i  + alternatora , potem - aku i - alternatora, wyjdą ci malutkie wartości ale tam gdzie będzie większa jest coś kiepsko - szukaj kiepskich połączeń, zaśniedziałe styki, naderwane przewody, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...