Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

sposoby na odmulenie 2.0 TD


PrimerkaTD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś sposoby aby samochodzik był bardziej żwawy. Głownie chodzi mi o silniczek diesla 2.0 ;) nie chodzi mi o jakieś chipy, bo to nie samochód do rajdu, tylko o jakieś domowe sposoby. Czytałem w pewnym temacie na forum ze można zwiększyć napięcie na przeplywce na 2,1v tylko jak to zrobić i co to da?

Edytowane przez PrimerkaTD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy ecu silnika wyczuje że ma więcej powietrza poprzez przeróbkę przepływki to zwiększy mu paliwo, a to wiesz co oznacza, sprawdź czy egr się nie otwarł i stoi, czy otwiera sie kiedy chce, a najlepiej go wywal, mój cd20t nie ma jakiś demonicznych przeróbek i nawet ma kopa  :devil: , nie takiego jak benzyna, ale dla mnie wystarcza, jedzie na 3 100 bez problemów, wyprzedza bez problemów, ja bym mu ujął by mniej palił chętniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie fakt, do miasta to będzie ponad dyszka ropy wiec odpuszczę. Pobawię się z ta egrka tylko niech zrobi się cieplej. Tyle ze ja mam kombi w silniku diesla wiec te 90KM takie troszkę zamulone ;)) mam tylko odłączona rurkę od EGR ale myślę ze raczej to nic nie daje? Podkleisz mi link to zaślepienia tej egr bo gdzieś widziałem na forum lecz nie mogę znaleźć.

Edytowane przez PrimerkaTD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/30315-p11wp11-20td-sie-czasem-dusi-i-kopci/?hl=kopci&do=findComment&comment=355746

Jeżeli masz odjętą rurkę od egr ale którą? podciśnienia czy spalin? bo jak spalin to nie to, i jak pali 10l to faktycznie coś nie tak, zapala ten silnik w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowie ze jezeli zwiekszylbym napiecie na przeplywce to tyle moglby palic ;) rurka ta blizej akumulatora niewiem czy to od podcisnienia czy od spalin haha ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko odłączona rurkę od EGR ale myślę ze raczej to nic nie daje?

 

No jak masz tylko odpiętą rurkę od podciśnienia to zasysa lewe powietrze tamtędy, niezmierzone przepływką - czyli może być mało mocy. Zaślepić trzeba i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Zaślepienie wężyka poowduje jedynie nie otwieranie zaworu i pomaga stwierdzić czy jest on zapieczony czy działa.
Jak chcesz całkowicie się pozbyć syfu to go zaślep,albo tak jak ja opisałem albo jak inny forumowicz ;)
to jest jedyne stałe pozbycie się EGR'a.

Masz wtedy lepsze delikatnie przyspieszenie i auto na niskich obrotach nie dławi się po wciśnięciu gazu tylko zaczyna jechac.
Działanie zbliżone jakbyś miał turbinę ze zmienną geometrią ;)

Edytowane przez Mateusz_P11_144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zamiast starej złotowki, bo takowej nie posiadam, jaka moneta tam wejdzie? a cos oprucz EGR jeszcze z podobnych sposobow?

Edytowane przez PrimerkaTD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR zaślepiona delikatny efekt jest ;)) a teraz to może teraz nowy filtr powietrza ? Sa jakieś lepsze od seryjnych? A No i Czyszczenie przepływomierza przy okazji ;> coś jeszcze może mi poradzicie z takich prostych domowych sposobów:>  a np. rozrządy są jakieś lepszej firmy co dałoby na dynamice samochodu, nie chodzi o KM.

Edytowane przez PrimerkaTD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie wyrwałeś taki za stówkę ;> i co dało to coś ;> a rozrząd ,tylko rolke kierunkowa kupiles? , dynamiczniejszy Nissan;> wymiana świec czy tez kabli tez coś da? Poprostu chcialbym aby uzyskal podobna moc do fabrycznej czy tez nawet moment obrotowy wyzszy

Edytowane przez PrimerkaTD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 wymiana świec czy tez kabli tez coś da? Poprostu chcialbym aby uzyskal podobna moc do fabrycznej czy tez nawet moment obrotowy wyzszy

a Ty masz diesla czy benzynę? bo nie wiem jakie kable i świece masz na myśli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...