Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

p11.144 2.0TD nie pali na zimnym


m4rox

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem od paru dni z p11.144 2.0TD, gdyż w ogóle nie pali na zimnym. Jedyny sposób odpalenia to z plaka. Filtr paliwa czysty, niedawno zmieniany. świec nie wykręcałem jeszcze ale mechanik sprawdzał(kontrolka, odkręcona listwa od świec i do + na każdej ) i mówił, że grzeją.

Wcześniej co jakiś czas zgłaszał się błąd 18 oraz 42. Samochód po odpaleniu z plaka chodzi normalnie, żadnego braku mocy. W chwilę, po zgaszeniu, pali od strzała, po paru minutach trochę gorzej. Myślałem, że paliwo się  cofa więc dałem między pompę a filtr zaworek zwrotny, ale nic nie dało.

Teraz jestem w korpce, nie wiem czy jechać do elektryka czy od razu do pompiarza.

Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm coś mi sie wydaje że wtryski maja uszkodzone przelewy i dlatego sie takie cyrki dzieją bądź też pompa nie daje odpowiedniego ciśnienia.Na start bym sprawdził wtryski a potem myslał w razie co o pompie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelewowe wymieniłem już na nowe , brak różnicy podczas odpalania, co do wtrysków to w jaki sposób można to w domowych warunkach sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz na nie podać ok 160atm. Z czego? W domowych warunkach poblematyczne. Tu masz opisaną konstrukcję urządzenia i opisane jak się sprawdza wtryski: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2289314.html

Mimo wszystko mi to mocno pachnie świecami. Czy na pewno dochodzi do nich prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rzucił z dnia na dzień palenie, czy stopniowo było coraz gorzej? To że prąd dochodzi do świec nie znaczy że grzeją jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd 42 to czujnik temp paliwa, sterownik widzi cholera wie jaką temp.( sporo na plusie) trzeba podłączyć pod kompa by się dowiedzieć, jeżeli zbiesił się i widzi temp. rozgrzanego silnika to ogranicza dawkę rozruchową paliwa bo mu jest niepotrzebna wg. czujnika , to częsta przypadłość, mi widzi niekiedy niską i nie pali jak jest ciepły, ale by go zmienić trzeba rozgrzebać pompę wtryskową... zgiagnozuj dobrze i sprawdź świece żarowe a później pomyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wszystkim serdeczne dzięki za pomoc. Dziś wyskoczył kod 83, no i okazało się, że padł przekaźnik świec żarowych . Na tą chwilę rozebrałem przekaźnik i na moment palenia zwieram go ręcznie.w Tygodniu ma przyjść na podmiane z allegro. Co do czujnika temperatury to około rok temu kupiłem nowy i wymieniłem go, ale błąd się nie da skasować :-(. Jeszcze tylko czeka mnie wizyta na czyszczenie nastawnika hdk. Ps. Zna ktoś tego speca od pomp - magdiesel z Kazunia Polskiego pod Nowym Dworem? Dobrze robi pompy?
 

No i niestety przekaźnik przyszedł ale samochód dalej nie pali, sprawdziłem go i na pewno jest dobry, podłączyłem go pod 12v jak pokazane w serwisówce ec_cd20.pdf strona EC-124, i słychać, że pstryka. Wychodzi na to, że nie ma na niego sterowania bo po podczas przekręcenia stacyjki w pozycję grzania świec nie pstryka. 

Co jest jeszcze po drodze do tego przekaźnika na jego sterowanie? jeszcze jakiś inny przekaźnik? Jest ktoś w stanie pomóc? Dzięki



13.04

Bezpieczniki sprawdzone.

przekaźnik e91 w wątku http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/61216-brak-grzania-swiec-zarowych/ również pstryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem dokladnie to samo tylko nie blad bo nie sprawdzalem ale wzialem zrobilem sterowanie minusem na krotko na kabel i w kabinie siedze przekrece kluczyc wcisne guzik i pali bez problemu i tez myslalem ze przekaznik umarl ale jednak nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to lekki obejście problemu :) , chciałbym to rozwiązać definitywnie. Ktoś ma jakieś sugestie co padło?



Problem został rozwiązany przez elektryka. Przyczyną braku sterowania minusem na przekaźniku był przerwany/przegnity kabel. Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...