Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

autowłóczęga 2013


lemmy69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wpadł mi do głowy niedawno taki pomysł wyprawy "via baltica" powiedzmy...

jako że my wife uwielbia plaże, a ja z upałów najbardziej cenię  :beer: ale chodzenie przez tydzień czy dwa do tego samego grajdołka to już nie dla mnie i mnie nosi...

dlatego zaczynam planować przejazd od Helu do Świnoujścia, taki co dzień w innym miejscu, jak mi się spodoba to zostaję a jak nie to dalej w drogę ...

ogólny szkic wygląda tak:

1.dojeżdżamy do St.Tropez przed południem

2.auto zostaje gdzieś na campingu czy parkingu

3.wiadomo...plaża, :dribble: ... :beer: ,jakiś obiad, :beer: ...do wieczora jakoś zleci

4.kolacja...albo nie

5.jakieś tam  :whistle: ...rozrywki

6....paciorek :thumbsup: ...i spać

7.wstaję kiedy się wyśpię

8............alkomat w rękę...

9.coś na ruszt, na szybko(albo nie...), patrz pkt 8

10.zwijamy się i ruszamy do innego Malibu(albo nie...),patrz jak wyżej

...i tak przez ,no mniej więcej 2 tyg.

 

noclegi w aucie lub namiocie, zależy jak się uda...na campingu, polu namiotowym lub w lesie, a co mi tam...

dzienne etapy od kilkunastu do kilkudziesięciu km, wszystko zależy od pogody i mojego(naszego ) "widzimisię"

zaletą jest brak jakichkolwiek rezerwacji a co się z tym wiąże nie spędzę tygodnia w pokoju czekając na pogodę

koszty pewnie porównywalne (?) z takim turnusem...

pozostaje kwestia dogadania się z Naczelnym Zaklinaczem Deszczu z Kremla  :gun: i ustalenie jakiegoś okna pogodowego...

no i adaptacja samego auta

 

ktoś próbował w ten sposób spędzać urlop?może się podzielić spostrzeżeniami itd...?

jest jakaś aktualna rozpiska baz noclegowych ? może namiary na coś konkretnego w nadmorskich okolicach?

 

w następnym odcinku: przygotowanie auta do takiej wyprawy...

 

oczywiście zapraszam do dyskusji, wszystkie uwagi i porady mile widziane...

 

                                                                                                                               Wasz Lemmy

                                                                                                                               (...a nie mówiłem, że będzie o pierdołach?) :wave:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urlop to wielce poważna sprawa a nie pierdoła. To tak zwana objazdówka co proponujesz, kiedyś tak chciałem ale są dwie rzeczy które mi w tym przeszkadzają, przynajmniej narazie to dzieci i namiot wielkości samochodu. Moje zwiedzanie wybrzeża polegało natym że co roku w innym miejscu i tak na wschodzie jest ok ale jak dla mnie zbyt tłoczno, Mielno odpada całkowicie trzeba krate piwa na głowe żeby usnąć i dymu z grili więcej jak w kotłowni titanica, środek spoko fajne miasteczka z przystępnymi cenami,zachód troche drogo (nastawieni są na niiemców) ,wyspa Wolin dużo rezerwatu. To tyle jeśli chodzi o kempingi bo kwater nie używam,jak by mi sie nie spodobało to spadam dalej (tak było właśnie w Mienie). Ciekawy jestem ile nocek wytrzymasz w aucie no chyba że spanko na pace, ja wybieram sobie jedno miejsce jako stacje wypadową i rejon do 100km na zwiedzanie, w tym roku padło niestety na dolny śląsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Mazurach krąży niejaki Zakula...co tam robi z niewiastami nie wiem, ale facetów to podobno wciąga w niezłe bagno i jeszcze błotem potrafi obrzucić ...ku ich uciesze  :thumbsup:  - nie no ,Mazury = komary...

wracając do tematu, spanie oczywiście na pace; zapas musiałbym na całą wyprawę wrzucić na dach, ale tu jest problem bo bagażnika nie stwierdziłem czyli trzeba by na szybko coś pospawać....ewentualnie na noc zapas na przód i po bólu...jest jeszcze trzecia możliwość - zapas w sprayu, ale to raczej odpada

trzeba by jeszcze jakoś okna zasłonić i tym zajmę się osobiście, bo jak widzę w domu te wszystkie falbanki i koronki to bałbym się to kobiecie powierzyć - ..."parapety byś zrobił, bo mam tyle doniczek"...brrrrrr

 no dobra, na dziś wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest to,

ja ciągle robię camping na pake ... ale na razie na papierze, już wymyśliłem bagażnik dachowy z kapciem zapasowym na górze i największymi lampkami wesem ... no ale sponsora brak :)

aczkolwiek wolę trawiaste niż piaszczyste plaże czyli bardziej mazury

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:  coś się nie możemy zsynchronizować, pracuję po południu w tym tyg.i jak siadam to już tylko do "monologu" ; właśnie film o E. Piaf się skończył...zawsze ją lubiłem, kiedyś w radio była audycja o niej przeplatana piosenkami a ja w garażu usiadłem z jakimś młotkiem w ręku i słuchałem ...coś w tym jest ...  :| ...niby nie moje klimaty ,  a jednak fajne

no dobra, wracamy do tematu : mam relingi, mam też poprzeczki od jakiegoś bagażnika powlekane tworzywem, nawet ze trzy płyty k.-gips. na tej konstrukcji wiozłem...i po tej przejażdżce relingi trochę dach ugięły a jechałem dosyć ostrożnie, tak że nie wiem ...

 

Hug'h, pojechałem do Enzo i spodobał mi się górski off road  :D ... a jeśli na Mazurach spotkam Zakulę i wciągnie mnie błoto?  :huh: ? chcę jeszcze trochę z dachem i szybami pojeździć...  :D

na plaży są FAJNE widoki(!)  ;)  i ...można gasić pragnienie :D 

aha, znalazłem opis takiej wyprawy, z opisami gdzie można kimnąć , gdzie zjeść i takie tam, ogólnie fajnie ...tyle ,że wyprawa była rowerowa, ale to nic,przecież można zaadaptować dla czterech kółek ... tylko nazwa tej strony jakaś taka nie bardzo....pedałuj.pl      :(    :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego może to kogoś zainteresuje ;)

 

XII Wielka Włóczęga 13.04.2013

Wielka Włóczęga stała się hitem turystycznych wypadów w kolumnowym klimacie wokół kominowego poszukiwania przygód.
Nasza trasa już tradycyjnie będzie przebiegać bezdrożami i tu niespodzianka przygotowana specjalnie dla Was .....docelowo ok. 160 km więc nie ma mowy o nudzie.
Odwiedzimy kilka znanych nam fajnych i urokliwych miejsc, a na koniec dnia rozbijemy biwak gdzie będziemy grillować i cieszyć się pięknem polskich krajobrazów.
Organizator przewiduje jak zawsze na naszych imprezach ciekawe terenowe niespodzianki.
Zalecane turystyczno-biwakowe wyposażenie samochodu, CB-radio oraz zaczepy do holowania. Pamiętajcie ze względu na pogodę o nieprzemakalnych i ciepłych ciuchach.
HARMONOGRAM IMPREZY:
Czas przejazdu: około 10 h.
Miejsce startu: Off-road24.pl Sp.z o.o ul. Mielczarskiego 21/23, 42-200 Częstochowa
Zbiórka: 9:00
Start: 10:00
Miejsce zakończenia:
Zakończenie imprezy: około 18:00
Trasa do pokonania każdym autem 4x4 lub SUV. Trudniejsze odcinki będzie można objechać. W każdej wyprawie towarzyszy auto organizatora, który zawsze może udzielić pomocy. Istnieje możliwość noclegu i w tej sprawie prosimy o kontakt z organizatorem pod numerem telefonu: 507-590-971.
WPISOWE (ceny brutto):
2-osobowa załoga: 250 zł.
Każdą dodatkowa osoba dorosła: 60 zł
Dzieci 5-18 lat: 50 zł
Dzieci do 5 lat: free
Jak zawsze obowiązują zniżki dla członków klubu off-road24.pl
W cenie wpisowego dostaniecie:
Super przygodę dla całej rodziny.
Starannie przygotowaną, legalną trasę z mocą atrakcji turystyczno - offroadowych w zależności od kierunku jazdy (około 160 km offroadowych zmagań)
Naklejki
Dyplomy
„Bułki prezesa” + napoje na drogę (2 bułki,1 napój na osobę)
Dla dzieciaków słodkości.
Biwak relaksacyjny połączony z konkurencją sprawnościową w połowie trasy.
Biesiada na koniec terenowych zmagań w opuszczonym kamieniołomie czyli słynna drożdżówka, kiełbacha z ognia , kawa, herbata bez limitów
BRAK LIMITU ZAŁÓG
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z organizatorem pod numerem telefonu: 507-590-971.
Organizator zastrzega sobie możliwość niewielkich zmian w trasie i harmonogramie imprezy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś pewnie się wybiorę, teraz mam tylko tylny napęd ale dzięki za namiary jakby coś  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...