Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Primera P11 2.0 TDI falujace obroty kopci i gaśnie


kamil25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadam P11 2.0 Tdi 2000r auto na niskich obrotach szaleje tzn. obroty strasznie falują i gaśnie przy czym wali ropą. Jak wcisnę pedał gazu obroty podskoczą na 2000 obrotów wszystko chodzi ok. bylem  kilku mechaników ale nie można połączyć się z silnikiem(przez komputer).Nastawnik dawki??wtryski??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Temat wielokrotnie opisywany. Poszukaj na forum i koniecznie zrób diagostyke " na zworkę "średnio się znam na samochodach a mechanicy ręce

 rozkładaja

 

a jak to zrobic ''na zworke"

 

coś tu czytałem o czujniku położenia walu ... podobno pasuje od opla czy to moze byc to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę mogę.. i powiem Ci że u mnie jest to samo co u Ciebie, na chwilę obecną rozwiązane mam to tak że nastawnik jest delikatnie przesunięty i teraz mam minimalne obroty na jakieś 900-1000, do tego mi czasami obroty same podskakują np do 1500 to lałem mixol do oleju i raz było lepiej raz gorzej, zakładam że nastawnik mam do wymiany ale coś w pompie szwankuje. Też myślałem o czujniku wału, wymieniłem na drugi i nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawiłem wiecie jaka przyczyna walniety czyjnik temperatury odlaczylem wtyczke i chodzi jak ta lala tylko wentylator ciagle chodzi ale juz zamowilem czujnik i autko jak nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałem podobne objawy, ale to nie był czujnik temperatury ani położenia wału - opisałem to w tym poście:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/84931-wp11-20td-nierowne-wolne-obroty-i-dymienie/page-2?do=findComment&comment=930726

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...