Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Demontaż turbosprężarki nissan p11 2.0 td 98r


mateo782

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

U mojego taty w nissanie w rurze wydechowej pojawi się olej, zdjęliśmy przewody z turbiny które są zalane olejem, zauważyliśmy spore luzy na wirniku wzdłuż i w poprzek. Chcemy ja wymontować i wymieniać. Próbowałem wymontować kolektor chyba dolotowy, ale mam problem z jedna śrubka która jest oslonięta metalowa blacha, znajduje się na środku kolektora, może ktoś cos poradzi będę wdzięczny.

 

A tak w ogole to co trzeba zdemontować żeby mieć swobodny dostęp do tej turbinki, bo z tego co zauważyłem to najpierw kolektor dolotowy póżniej kolektor wydechowy? Proszę o porady.

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdybyś spuścił płyn chłodniczy, zdemontował węże od chłodnicy, odpiął wtyki wentylatorów, odkręcił 2 śrubki 10mm u góry z uszami chłodnicy wyjął chłodnicę i masz o 10cm więcej miejsca i robisz to jak lord. Chłodnicy klimy nie ruszaj o ile jest klimatyzacja, śruby od kolektorów psikaj wd40 lub czymś podobnym, łatwo się ukręcają i obrabiają, nie ciąg na chama bo urwiesz i będzie po śrubach, używaj dobrych kluczy bo poniszczysz łby śrub i po odkręcaniu, a z resztą dasz rade, prosta robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...