Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana płynu wspomagania kierownicy- jak to zrobić?


r_gawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pomimo wymiany rurek wspomagania i płynu zauważyłem że płyn w moim Tyranie nadal ma kolor rdzawy ale już mniej jak prędzej. (trochę bardziej przejrzysty). Tak więc pytanie czy sens jest jeszcze raz wymieniłem płyn i jak to zrobić?

rurki wymieniał mechanik tak więc nie widziałem jak to robił.

Czy odpiąć wężyk powrotu od wspomagania i wtedy zapalić silnik i w ten sposób wypchać stary płyn?

A może jest jakiś lepszy sposób?

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta i szybka wymiana płynu wspomagania.

1. Podnieś przód auta taki sposób by przednie koła były w górze. Można postawić go na tzw. kobyłkach"
2. odpiąć wąż w najniższym punkcie połączeń.... poczekać chwilkę aż dokładnie ścieknie
3. Na wyłączonym silniku pokręć w prawo i w lewo kilka razy a powinno jeszcze troc
hę płynu starego zlecieć
4. Poskładaj wszystko tak jak przed spuszczeniem a potem zalej nowy płyn do zbiorniczka wyrównawczego
5. Na wyłączonym silniku kręć kierownicą lewo i w prawo co jakiś czas uzupełniając płyn w zbiorniczku wyrównawczym
6. Rób tak do chwili aż przestanie go ubywać w zbiorniczku
7. Odpal silnik i zacznij skręcać do max położeń w lewo i prawo... trzymając po 5-6 sekund w każdym skrajnym położeniu, obserwując poziom płyn w zbiorniczku wyrównawczym.
8. Czynność z punktu 7 powtórzyć około 10-15 razy
9. sprawdzić po
ziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym. Ewentualne braki uzupełnić.



Taką czynność można potraktować jako płukanie układu.
W takim wypadku po kilku dniach należy ponownie wykonać w/w czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...