Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie odpala


marcinek118
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem z moja P10 2.0slx z lpg. Otoz nie chce odpalac na benzynie, co moze byc przyczyna ?? Malo tego, nawet nie chce jechac na benzynie, bo jak przelacze w czasie jazdy z lpg na bene to gasnie.  Na gazie tez ciezko pali, trzeba bardzo dlugo krecic rozrusznikiem zeby zaskoczyl, nieraz przy tym kreceniu az pada akumulator, i gorzej jak mi padnie uku np gdzies gdzie nie mozna go odpalic albo popchac. Pompka paliwa dziala, bynajmniej ja slychac, benzyna tez jest, prawie pol baku. Co moze byc nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zakreceniu butli to samo, nie odpala. instalacja lovato. Kable i swiece byly wymieniane w zeszlym roku w pazdzierniku. Bo nie palil na jeden cylinder, tak wiec nie wiem teraz co pomoglo, czy nowe swiece czy przewody. Przewody kupilem uzywane na szrocie. Jak bede mial czas, to wykrece i przeczyszcze swiece, moze cos pomoze.

 

a jeszcze jedno. w tamtym roku tez wymienialem pompke paliwa, bo padła. i Kupilem nowy zamiennik, moze ta pompka juz sie skonczyla.... tzn moze ja slychac ale moze slabo ciagnie paliwo, albo cuś.. nie wiem

Edytowane przez marcinek118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździłeś na lpg z prawie suchym bakiem to pompa paliwa mogła umrzeć, sprawdź ciśnienia paliwa manometrem, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemam takiego sprzetu jak manometr :P i z pustym bakiem nigdy nie jezdzilem, zawsze cos benzyny bylo.

 

A filtr paliwa moze byc przyczyna ?? Bo nie pamietam kiedy byl wymieniany, z 3 lata minimum nie jest wymieniany

Edytowane przez marcinek118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz nie wiem, moze rzeczywiscie ta pompka.... poszukam na allegro, moze znajda jakas uzywke tanio, moze bedzie lepsza uzywana oryginalna pompa niz nowy chinski zamiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lovato sekwencja??? sprawdź ciśnienie na cylindrach, sprawdź czy idzie sygnał z ecu na wtryskiwacze i może warto sprawdzić jak jest ustawiony zapłon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Oplu miałem takie objawy jak padł czujnik położenia wałka rozrządu. Kręcić trzeba było kilka minut i dopiero odpalał z trudem. Na gazie chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czad Maska

kolego.. 

 

po 1. krokowy nie jest od odpalania, czy nie odpalania

 

po 2. jak benzyna nie idzie, to wykręć świece i zobacz, czy paliwo jest. jak nie to pompę sprawdź, bo zakładam, że bezpieczniki i tego typu pierdoły sprawdziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy tego nie sprawdzalem.... a jak to sprawdzic po wykreceniu swiec ?



a mam pytanie, jak idzie przwód paliwowy od filtra tam do przepustnicy, i po wyciagnieciu przewodu z krocca z przepustnicy, to po wlaczeniu zaplonu i jak pompa paliwa sie uruchamia to powinno leciec paliwo z tego wezyka ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie nie leci. wyciagnelem przewod, wlozylem do sloika, 2 razy zaplon wlaczylem, pompka chodzila a sloiczek suchy. Tzn ze pompka szwankuje, chyba ze filtr do wymiiany.

 

Wyciagnelem pompe z baku, wlozylem do wiadra z woda, podlaczylem pod prostownik i i nie pompuje wody, pompka chodzi a wody nie ciagnie. Tzn ze pompka walnieta, czy tak powinoo byc ?

Edytowane przez marcinek118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...