Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pompa paliwa-pytanie


marcinek118
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko odnosnie pompy paliwa w baku. Bo chce wymienic pompe i teraz nie wiem czy przy wymianie pompy trzeba sugerowac sie numerami ???  czy bedzie tez pasowala pompa o innych numerach ?? Bo na allegro patrze i nie moge znalezc o takich nr co moja, tylko sa inne nr, a pompy wygladaja identycznie i od tych samych silnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2.0 slx 116 KM, i nie chce kupywac chinskiego nowego zamiennika bo juz mam zle doswiadczenie z takimi rzeczami, mam juz upaczona uzywana ale oryginalna pompe wraz z plywakiem, tylko inne nr sa. dlatego pytam czy bedzie ona pasowala a nie zebys mi znalazl pompe na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no to fabryczny numer pompy którą powinieneś mieć w swoim aucie to 0 580 453 330 (17042 62J00 oryginał Nissana)

Edytowane przez Tyomaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak kupie pompe o innych nr to to pompa nie bedzie wogole pompowala paliwa czy co ?

ja ta pompe chce kupic http://allegro.pl/show_item.php?item=3198987697

pasuje mi bo tez mi wskaznik paliwa szwankuje

a gostek mi wyslal jej nr:

nr pompy a12650016
a na pływaku 2506071j05
Edytowane przez marcinek118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że temat pomp i ich numerów to ciężka sprawa. Nie wiem czy nie będzie pracowała. Ale lepiej chyba kupić taką pompę jaka powinna być w danym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak tak patrze na pompy, to prawie ze na zadnej aukcji nie pisze numerów, a jak sie patrzy np na przeplywomierze itp to numery sa czesto podane. Tak wiec moze na pompach nr nie sa wazne ;]

w sumie kazda pompa jest chyba na 12v tak wiec powinna smigac jak sie podlaczy

Edytowane przez marcinek118
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny przypadek z pompami ABS. Kupiłem pompę która pasuję do tej samej pojemności silnika, roku lecz ma inny numer. I niestety nie chodziła. Nie znam się zbyt na elektryce więc nie powiem Ci czy ta pompa będzie działała. Może kto inny z forum pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na necie znalazlem takie cos: numery są ważne jeśli chce sie mieć identyczną pompę ew. inną część. numer może się różnić w zależności od daty produkcji części, zakładu w którym by ł wyprodukowany / na jaki rynek był przeznaczony. dla jednej części bardzo często jest przyporządkowanych kilka a nawet kilkanaście numerów oryginalnych.
w zależności od konceru i wielu wielu innych.

Tak wiec wychodzi na to ze nie trzeba nr sie sugerowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...