Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Płyn chłodniczy - dolewka czy wymiana?


Gość whesker

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Zauważyłem że w nowo zakupionej almerze tino 2.2dCi mam płyn chłodzący prawie juz na minimum.

I teraz pytanie?

Nie wiem jaki płyn byl lany wczesniej, w związku z tym czy moge uzupelnic poziom płynem (jesli tak to jakim????? co polecacie??) czy tez spuscic stary i wlac cos nowego.

Dodam tylko ze auto (co wynika z niemieckiej ksiązki serwisowej) było jakies 7000 km w serwisie - wiec pewnie tym plynem tez sie zajecli w sumie niedawno...

pozdrawiam

 

p.s. przepraszam jesli pytanie naiwne ale na tego typu sprawach to sie za bardzo nie znam.... jeszcze.. :-) ..... z reguły leje i jeżdze .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód z Niemiec więc lepiej wymienić, wpisy w książce mogą być "wirtualne":)

poza tym nie przy każdym przeglądzie wymienia się płyn chłodniczy a co drugi:)

 

jesli nie chcesz wymieniać to przynajmniej uzupełnij koncentratem (ktoś mógł dolewać wodę i zimą może stać się coś niedobrego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poradze tak koszty plynu badz koncentratu nie sa straszne i mozna to zrobic samemu wiec polecam taki zabieg, bedziesz mial pewnosc co do plynu , jego jakosci i ilosci. Pamietaj zeby uzyc odpowiedniego plynu tzn do chlodnic aluminiowych bo ja kiedys zalalem innym i troszke narozrabialem :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poradze tak koszty plynu badz koncentratu nie sa straszne i mozna to zrobic samemu wiec polecam taki zabieg, bedziesz mial pewnosc co do plynu , jego jakosci i ilosci. Pamietaj zeby uzyc odpowiedniego plynu tzn do chlodnic aluminiowych bo ja kiedys zalalem innym i troszke narozrabialem :wink: .

 

tzn. jaki zabieg? wywalic stary i dac cos nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarroturro

Chyba najlepiej byłoby tak zrobić i wiedzieć wreszcie co się ma. Dolewanie samego koncentratu też nie jest zdrowe, bo w dużym stęrzeniu ma właściwości ....... żrące. Nie wiem ile kosztuje wymiana, ale na pewno nie majątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarroturro
Tak, myslalem o wymianie na nowy. Bedziesz mial pewnosc w 100% co masz a z uwagi ze niedlugo zima to moze juz zimowy?

 

Jak to zimowy? A czy wymienia się płyn chłodniczy sezonowo? Przecież to nie płyn do spryskiwaczy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienia sie sezonowo. Plyn chlodniczy trzyma swoje wlasciwosci okolo 2 lat i co tyle czasu powinno sie go wymieniac. Ja przed kazda zima jade do znajomych sprawdzic temperature zamarzania tego plynu i wiem wtedy czy mam go zmieniac czy nie.

Tobie doradzam zebys zmienil, tylko oby nie na BORYGO.Ja zalalem PETRYGO jesli dobrze pamietam.

A poza tym, to plyny do chlodnic mozna ze soba mieszac.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...